-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sposób na limity danych w internecie mobilnym
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #1
Informacja Sposób na limity danych w internecie mobilnym
Podobno jest sposób na obejście limitów danych w 3G, 4G LTE na komputerze. Nie testowałem tego, ale znalazłem taką informację może ktoś przetestuje jak ma łącze z ograniczonym limitem.

Operatorzy oferują duże limity pobierania danych, ale tylko wtedy, kiedy są one wykorzystywane przez urządzenia mobilne np. smartfon. Tak jest np. w USA. Inaczej, kiedy korzystamy z komputera transfer może być ograniczany albo może być pobierana opłata.

Opracowany został pewien programik, który pozwala na przesyłanie danych z i do komputera w taki sposób, że transfer nie jest widoczny dla operatora, jako transfer ze zwykłego komputera. Program nazywa się ClockworkMod Tether. Program oferuje swoją pełną funkcjonalność bez potrzeby rotowania telefonu czy tabletu.

Programik pozwala użytkownikom Windowsów, Linuxów na wykorzystanie sieci 3G lub LTE za pośrednictwem urządzenia z androidem. Program jest pewnego rodzaju serwerem proxy, przez co podmienia on parametr TTL (czas życia pakietu danych) we wszystkich pakietach przesyłanych z komputera PC, przez co staje się on niewidoczny dla operatora komórkowego.

Aby korzystać z tego sposobu należy doinstalować na komputerze specjalną aplikację i poprzez nią możemy wykorzystać urządzenie takie jak tablet czy smartfon do połączenia z internetem na komputerze.

A więc pobieramy programik ClockworkMod Tether z Google Play, następnie odpalamy aplikację gdzie pokaże nam się taki widok
   

Klikamy w znak zapytania, a pokaże nam się widok jak tutaj
   

Wybieramy Download Tether for PC, gdzie dalej musimy wybrać nasz system operacyjny na komputerze
   

Wedy aplikacja zostanie pobrana na komputer, a smartfon należy przełączyć w tryb pamięci masowej i przejść do folderu na karcie pamięci:
clockworkmod/tether

Znajduje się tam aplikacja, którą należy zainstalować na komputerze. Kiedy ją zainstalujemy uruchamiamy ją i klikamy na start, a na smartfonie w uruchomionej aplikacji należy kliknąć na ikonkę USB. W taki sposób mamy internet na komputerze płynący ze smartfona, a dodatkowo podobno omijamy limity transferu. Tego nie jestem pewien nie mam jak przetestować, ale że to niby działa.

Aplikacja ClockworkMod Tether jest płatna, ale można ją przetestować zanim się zapłaci. Ponadto nie wymaga ROOT, więc będzie działać na każdym urządzeniu z androidem bez potrzeby modyfikacji systemu.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
03-10-2012 17:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Azawakh Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Sposób na limity danych w internecie mobilnym
Zaintetesował mnie ten post i w związku z nim wtrącę swoje przysłowiowe 3 grosze. Zaprezentowana aplikacja dotyczy przesyłania danych między smartphonem a komputerem stacjonarnym/laptopem. Sprawdzałem i nadal ten program jest w Google Play i nadal można go przetestować ale moje pytanie dotyczy przesyłu danych przez 3G smartphone/tablet a internet. Czy istnieje podobny program/rozwiązanie pozwalające na ukrycie przed operatorem limitu transmisji danych podczas korzystania z internetu po 3G?
01-11-2012 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #3
RE: Sposób na limity danych w internecie mobilnym
Powiem Ci ja tego nie testowałem, znalazłem tylko taką informacje. Nie wiem też czy w Polsce, jeśli korzystasz ze smartfona czy tabletu limity nie są liczone. Wiem, że w USA tak jest.

Także jak korzystasz z samego smartfona nic nie potrzebujesz. Ta informacja dotyczy sposobu, jeśli chciałbyś przez smartfon łączyć się z internetem mobilnym, ale operować na komputerze w dodatku tak jeszcze, aby licznik danych nie leciał.

Ponadto sposób ten pozwala (nie masz modemu masz kartę SIM) korzystać z netu na komputerze, który dostarcza Ci smartfon.

Tutaj jest filmik, ale tylko taka prosta informacja z niego wynika.




[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
01-11-2012 22:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Turbo pobieranie WiFi i 4G/3G jednocześnie dla szybszego pobierania danych android 0 5,373 10-08-2016 09:44
Ostatni post: android
Żarówka Problem z transferem danych matios.7 7 10,868 13-03-2016 20:02
Ostatni post: Cezary
  LTE z Plusa i limity Kobacabana 2 8,975 25-05-2013 16:31
Ostatni post: Kobacabana

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości