-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smartfon ZTE V889S nowy ROM
Pietras Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Żarówka Smartfon ZTE V889S nowy ROM
Nabyłem niedawno telefon ZTE V889S głównie po to, aby mieć telefon na dwie karty, ale Aero2, pomimo, że w specyfikacji jest 900 MHz to jednak nie działa z ZTE V889S . Chyba nie jest ten moduł zawarty, pomimo, że telefon niby obsługuje 900 MHz 3G. Chyba, że ktoś wie, jaka jest przyczyna tego problemu to niech napisze, czemu Aero2 nie działa ze smartfonem ZTE V889S.

Pierwsze moje wrażenia OK telefon jest fajny, ale ma pewne wady. W oryginalnym ROM-ie jest problem z pamięcią V889S dostępną wewnątrz telefonu. Niby mamy 2GB pamięci wewnętrznej, ale telefon ma do dyspozycji coś około 100 MB, przez co jest problem z ciągłymi komunikatami, że brakuje pamięci w ZTE V889S itd. Nie da się nic dodatkowo zainstalować i też może się okazać, ze SMS-y nie będą nam dochodzić. Przykładowy zrzut z informacją o dostępnej pamięci i informacją, że pamięć jest zapełniona oraz, że jej brakuje na telefonie.

[Obrazek: 0m39.jpg]

Rozszerzenie pamięci wewnętrznej telefonu można próbować zrobić pewnymi zabiegami, rozszerzając pojemność pamięci systemowej, a zmniejszając tę drugą czyli pamięć dostępną w urządzeniu (zmiana wielkości partycji na telefonie), ale to już opcja na inny temat gdyż nie jest to takie proste, a najlepszym rozwiązaniem jest jednak poprawiony ROM.

Co więc zrobić można innego? Zmienić w ustawieniach telefonu, aby zamiast na pamięci telefonu wszystko było składowane na SD Card (to jest opcja na tę pamięć SD, ale telefonu, jaką on ma), jednak to nie do końca rozwiązuje problem i tak będziemy mieli komunikaty z błędami. Można też dokonać pewnych zmian w plikach systemowych lub programami, aby wszystko było instalowane na zwykłej karcie SD (karta wyjmowana), ale to też pośrednie rozwiązanie i nie wszystko będzie prawidłowo może działać. Więc pozostaje najlepsze rozwiązanie czyli zainstalować nowy system Android w ZTE V889S, czyli nowy ROM.

Można pobrać ROM na kartę (są w necie takie wersje dostępne (plik z rozszerzeniem .zip)) i instalować bezpośrednio z karty system Android. Robi się to poprzez wyłączenie telefonu, a następnie przytrzymujemy przycisk głośności VOL+ i Power (klikamy kilka razy przyciskiem VOL+ trzymając Power aż się ukaże taki leżący robot z otwartym brzuszkiem. Aby otrzymać już samo menu recovery klikamy na klawisz dotykowy Domek (drugi od lewej na telefonie).

[Obrazek: ypiz.jpg]

Uwaga wybierając VOL- i Power otrzymamy w ZTE V889S dziwne menu, z chińskimi znakami. Nie wiem, co to jest może odpowiednik tego samego recovery, ale po chińsku nie rozgryzłem tego, więc nie wiem.

Kiedy jesteśmy w menu Android system recovery po menu poruszamy się przyciskami VOL+- natomiast zatwierdzamy lewym przyciskiem z 3 kreseczkami (pierwszy przycisk po lewej stronie na telefonie).

Mając ROM w postaci pliku archiwum .zip wrzucamy go na telefon, ale nie na kartę tę SD wyjmowaną (możemy na kartę SD, ale musimy np. managerem przekopiować ją na tę wewnętrzną kartę telefonu) inaczej nie zobaczymy swojego pliku update.zip w revovery.
Więc jak już mamy plik na telefonie na pamięci uruchamiamy telefon od nowa i wybieramy opcję instalacji ROM-u z karty SD (apply update from sdcard). Jak właściwie umieściliśmy ROM zobaczymy plik np. update.zip wybieramy go i akceptujemy instalację nowego systemu. Po przeprowadzonej instalacji wrócimy do menu recovery wybieramy uruchomienie telefonu na nowo i czekamy aż system się na nowo uruchomi, ale przed tym na koniec można jeszcze wykonać wipe data/factory reset oraz wipe cache partition, aby wyczyścić wszystkie dane pozostawione po starym systemie. Można to też wykonać z poziomu systemu w ustawieniach.

To dotyczyło instalacji obrazu systemu poprzez plik z archiwum, jeśli taki ROM mamy, ale jeśli mamy paczkę .img obraz, którą musimy instalować przez Smart Phone Flash Tool, należy użyć całkiem innej metody, którą opisałem w tym temacie:
Poradnik i instrukcja instalacji systemu Android przy użyciu Smart Phone Flash Tool.
Metoda ta dotyczy większości instalacji ROM-ów na telefonach komórkowych smartfon.

[Obrazek: 699o.jpg]

Należy jednak być ostrożnym i robić wszystko tak, aby nie uszkodzić telefonu Wykrzyknik Wiąże się to zazwyczaj, jeśli niewłaściwie przeprowadzimy instalację, lub użyjemy całkiem innego ROM-u, który nie jest przeznaczony dla danego telefonu. W instrukcji wszystko jest opisane.

Jaki więc ROM zainstalować do ZTE V889S? Podaję tutaj ten, który moim zdaniem jest najlepszy i rozwiązuje problemy z miejscem na telefonie (linki do poprawionych ROM-ów dostępne w załączniku).

ROM, który testowałem rozszerza pamięć telefonu do przeszło 400 MB i działa znakomicie. Mamy też nowsze recovery. W załączniku podaję też link do oryginalnego ROM-u na ZTE V889S, który jest zawarty na telefonach w trakcie sprzedaży, ale który ma tę wadę związaną ze zbyt małą pamięcią w telefonie.

Info Wykrzyknik Na chomiku ktoś udostępnia taki ROM KitKat dla V807, który można zainstalować na V889S wtedy będziemy mieli najnowszy system Android jednak sam tego nie testowałem. Taki ROM instaluje się przez recovery z pliku update.zip, ale wtedy należy mieć recovery v5 standardowa nasza oryginalna z telefonu v3 nie przepuści niezgodnego ROM-u. Jednak przy instalacji ROM-ów całkowicie innych narażamy się, że telefon zostanie uceglony. Ponadto KitKat to ROM na mocniejsze procesory, więc nawet, jeśli zostałby on zainstalowany na V889S to może nie działać tak jak działa Android 4.1 na V889S. Jeśli ktoś jednak zechciałby przetestować ten ROM KitKat na ZTE V889S to też w załączniku podaję namiar do pobrania.


Uwaga Wykrzyknik Nie wiem jak było na oryginalnym ROM-ie, ale teraz, kiedy mam wpisane osoby w książce telefonicznej w postaci +48500600700 to, jeśli ktoś dzwoni z takiego numeru nie wyświetla mi się ID rozmówcy. Telefon nie identyfikuje rozmówcy po imieniu i nazwisku. Jak zmienię kontakt w postaci 500600700 bez +48 to wtedy już wszystko jest OK. SMS-y są poprawnie identyfikowane czy to z +48 czy bez same tylko telefony przychodzące są niepoprawnie identyfikowane w Androidzie. Nie wiem czy to wada czy może coś źle mam ustawione, ale podobne problemy ludzie też mają na innych telefonach z Androidem, telefon nie identyfikuje numerów (rozmówcy). Jeśli dojdę, dlaczego tak jest napiszę, ale może ktoś inny ten problem, kiedy telefon nie rozpoznaje numerów wcześniej rozwiąże to niech napisze, co jest problemem. Może wystarczy zmienić tylko książkę telefoniczną w sklepie jest masa aplikacji i problem zostanie rozwiązany.


Generalnie ZTE V889S ma pozytywne opinie wśród użytkowników i za te pieniądze jakie można go nabyć lepiej się opłaca mieć nowszy smartfon ZTE V889S z najnowszym prawie Androidem niż kupować jakieś stare telefony z systemem 2.3, których pełno jest jeszcze na aukcjach czy w sklepach za te same pieniądze albo i więcej jak kosztuje ZTE V889S.


Załączniki dla V889S:
Multilanguage ROM for ZTE V889S.
ZTE V889S Smartphone Android 4.1 MTK6577 Dual Core 3G GPS 4.0 Inch Multi-Language.

.txt  ROM_zte_v889s_v807.txt (Rozmiar: 1.16 KB / Pobrań: 75)
23-01-2014 15:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Angels Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Smartfon ZTE V889S nowy ROM
Z tym telefonem (jest dobry) są pewne niedogodności. Nie mogłem odnaleźć opcji, która pozwalałaby usunąć wibracje kiedy do kogoś dzwonię i nastąpi połączenie czyli kiedy ktoś odbierze telefon.
Szukając informacji poczytałem o różnych rozwiązaniach, które tutaj przedstawiam: jak wyłączyć wibracje podczas odbierania telefonu.

Jeśli ktoś kiedyś rozwiązałby problem z tymi dzwonkami i wibracją w ZTE V889S to proszę napisać przyda się mnie i potomnym ta wiedza Firefox
04-02-2014 21:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Edek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #3
Smartfon Android nie można rozłączyć połączenia i rozmowy
Użytkuję już kilka miesięcy smartfon i jak na razie nie miałem problemów, ale przy jakichś tam testach (wgrywaniu różnych aplikacji) zauważyłem, że kiedy dzwoniłem albo rozmawiałem i chciałem przerwać połączenie czy się rozłączyć po zakończonej rozmowie telefonicznej nie działał mi przycisk czerwonej słuchawki, nie dało się rozłączyć rozmowy. Nie wiedziałem, co było problemem, ale obstawiałem jakiś konflikt, kiedy dodałem masę aplikacji więc któraś mogła zawadzać. Podam sposób dla innych jak sobie z takim problemem radzić kiedy czerwona słuchawka w smartfonie nie działa i nie da się przerwać rozmowy.

Wykrzyknik Proste i skuteczne rozwiązanie –> wchodzimy w Ustawienia systemu Android potem Aplikacje przechodzimy na pozycję Wszystkie i szukamy aplikacji odpowiedzialnej za telefon zazwyczaj będzie to Telefon. Klikamy na aplikację gdzie otworzy się nowe okienko, a w nim mamy pewne rzeczy i informacje o aplikacji wybieramy Wyczyść dane, po czym dobrze jest zrestartować cały smartfon.

Powinno podziałać i po takiej czynności powinno wszystko wrócić do normlanych ustawień. Jeśli to nie pomoże to raczej będzie potrzebne wymazanie danych z poziomu menu startowego (tam gdzie wgrywa się aktualizacje, nowy ROM nie wszystkie telefony mają opcję, aby wejść do tego menu na starcie systemu) albo można użyć Ustawienia fabryczne opcja wymazuje wszystkie dane w telefonie. Ewentualnie wgrywanie na nowo systemu nam pozostaje, ale to już ostateczność.
25-06-2014 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,038 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
Żarówka Instalacja ROM przez Smart Phone Flash Tool Pietras 24 78,711 06-06-2018 22:28
Ostatni post: android
  Jaki wytrzymały smartfon? Zomik 1 4,121 22-12-2016 12:35
Ostatni post: Kluski
Informacja Smartfon z Chin – opinie Santi 4 7,093 07-05-2015 17:44
Ostatni post: Santi
  Uszkodzony smartfon Prestigio 4500 DUO dario2104 11 16,052 18-12-2014 14:10
Ostatni post: android

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości