-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smartfon z Chin – opinie
Santi Offline
Redaktor
***

Liczba postów: 62
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Informacja Smartfon z Chin – opinie
Na stronie portalu opublikowaliśmy artykuł pt. Smartfon z Chin. Zebraliśmy w nim najważniejsze kwestie związane z zakupami telefonów typu smartfon w Chinach. Warto, więc przeczytać artykuł, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat zakupów przez internet w Chinach.

Wszystkie opinie i uwagi na temat zakupów z Chin elektroniki użytkowej w tym smartfonów zachęcamy publikować w tym temacie. Pozwoli to osobom poszukującym informacji ustrzec się błędów, na jakie dość często narażają się osoby nieposiadające doświadczenia na ranku zakupowym w Państwie Środka.
27-12-2014 16:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pietras Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Smartfon z Chin – opinie
Kiedyś, kiedy rządziła Nokia ja kupowałem telefony marki Sony Ericsson, pierwszy smartfon tez miałem tej firmy, ale przyszedł czas na zmiany i zacząłem porównywać ceny. Doszedłem do wniosku, że trzeba uderzyć do Chin. Tam w promocji nabyłem smarton ZTE V889S za coś około 230 zł. Naprawdę dobry smartfon. Przekonałem się, że nie ma, co wydawać na znane na naszym rynku marki, które kosztują po 1000, 1500, a nawet 2000 zł. Teraz, kiedy rządzi Android nie jest ważne, jakiej marki masz telefon, bo sprzęt z podobnej póki będzie funkcjonalny tak samo, ale różnić ich będą dwie rzeczy cena i logo na telefonach. Co mam wydać na jakąś nowość za 1500 zł mogę kupić podobną, ale za 750 zł np. ze stajni Haier, ZTE czy np. Thl.
Nie dajcie się, więc nabijać w Polsce na marki, które kosztują tyle, co wakacje, jak masz wydać 2000 zł za telefon kup sobie sprzęt za 1000 zł albo i mniej i też będziesz zadowolony, a drugie 1000 zł wydasz na coś innego np. wakacyjny wypad w Polsce.
30-12-2014 12:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Langdon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Feb 2015
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Smartfon z Chin – opinie
Pietras dokładnie jest tak jak mówisz... ja polecam stronę z zamiennikami np iphonów:
Kod:
http://www.szch.pl/pl/c/Telefony/93
po co przepłacać skoro można mieć to samo za niższą cenę... w dodatku paczuszka przyjdzie DHL-em do domu za darmo..
08-02-2015 15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tiesto Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 1
Post: #4
RE: Smartfon z Chin – opinie
A czy Wy nie jesteście podobnym sklepem jak np.:
Kod:
retrobut, 66procent, 66prezent, pilkasklep
czyli kolejnym sklepem o wątpliwej reputacji?

Nie ma czegoś takiego jak zamienniki produktów o tych samych lub podobnych nazwach. Rozumiem części zamienne, ale nie produkt. Takie produkty, jakie są na tym sklepie np.: telefon IPhone 5S, telefon Samsung Galaxy S5 nie kosztują po 500 czy 600 zł to są bardzo drogie urządzenia kosztujące po 1500, 2000 zł tak jak IPhone. Według IHS iSupply sam koszt części do produkcji Galaxy S5 to około 250$. Ponadto Samsung nie produkuje urządzeń w Chinach oczywiście produkuje w Azji, ale aby obniżyć koszty produkcji swoich urządzeń mobilnych, a tym samym, aby rywalizować z chińskimi markami przeniósł część swojej produkcji, ale do Wietnamu.

Inna sprawa Samsung bazuje na procesorach Exynos, a nie MediaTek układ, w który są wyposażane praktycznie wszystkie telefony produkowane w Chinach. Tak samo jest z układem CPU w telefonach marki Apple.

Inna sprawa nic nie ma za darmo no może są pewne oferty z darmową wysyłką, ale większe paczki jednak kosztują, więc jak jest darmowa przesyłka to zazwyczaj jest ona wliczona w cenę produktu stąd wiele sklepów oferuje darmową wysyłkę z Chin, ale jest ona zawarta w cenach produktów.

Jeśli chodzi o DHL nawet jak sklep tak opakuje paczkę, że będzie to paczka prezent gift to DHL i tak może naliczyć dodatkowe koszty. Najpewniej wychodzi, więc zwykła poczta.

Inna sprawa jak ktoś chce kupować z Chin, ale okaże się, że produkt jest podejrzany jest podróbką/falsyfikatem itd. ponadto nie ma wymaganych certyfikatów w przypadku elektroniki to taka zabawa może nas więcej kosztować jak zakup oryginalnego urządzenia ze sklepu. Klient może tłumaczyć się, że był nieświadomy, ale sprawa w przypadku zatrzymania paczki na urzędzie celnym z podejrzanym towarem (podróbką) to sprawa dość ryzykowna. Warto też dodać, że kwestię zakupów reguluje prawo i za wprowadzanie podrobionego towaru na obszar celny UE grożą kary od grzywny nawet do pozbawienia wolności. W przypadku dokonania takiej transakcji nawet przez pośrednika, jeśli dostawa z Chin idzie na nasz adres, to my zostaniemy oskarżeni o sprowadzanie falsyfikatów i podróbek z Chin na teren UE, jeśli tylko celnicy zechcą sprawdzić, co jest w przesyłce. Dane pośrednika czy wysyłającego nigdzie nie muszą się nawet pojawiać, a nawet jak tak to mogą być to dane zmyślone.

Dla ciekawości podam jeszcze filmik, na którym ktoś już te kwestie omawia.




Tak, więc można coś bardzo tanio kupić, ale może się okazać, że albo te zakupy będą nas znacznie drożej kosztować, albo w ogóle stracimy pieniądze, a towaru w ogóle nie zobaczymy.

Jeśli macie dobre zamiary i dobre intencje to Wasza marka sama się obroni, ale jak widzę domena od niedawna funkcjonuje, jak na sklep brak kontaktu i namiaru na firmę, która tę działalność prowadzi w Polsce. Adres oczywiście jakiś tam jest, ale czy faktycznie prawdziwy tego raczej nikt nie zweryfikuje.
Kod:
Szch Co. Ltd
Taojin dong lu 141/1802
Hong Kong
tel: 0086 130 4967 8001

Życzę powodzenia i aby biznes się rozwinął w dobrym kierunki, ale jak na razie mam wątpliwości, więc oby nie było podobnie jak z markami, które wymieniłem na samym początku Zawstydzony
08-02-2015 20:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Santi Offline
Redaktor
***

Liczba postów: 62
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #5
Tablet z Chin - opinie
Był już temat Smartfon z Chin przyszedł czas na publikację tematu Tablet z Chin.

[Obrazek: tablet_z_chin1.jpg]

Warto przeczytać bo może komuś przyda się kilka istotnych informacji z tej publikacji.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2015 17:44 przez Santi.)
07-05-2015 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,038 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Jaki wytrzymały smartfon? Zomik 1 4,120 22-12-2016 12:35
Ostatni post: Kluski
  Uszkodzony smartfon Prestigio 4500 DUO dario2104 11 16,048 18-12-2014 14:10
Ostatni post: android
  Chiński smartfon Alps a850s - testpoint mrkorszon 13 16,456 13-09-2014 11:46
Ostatni post: KitKat
Żarówka Smartfon ZTE V889S nowy ROM Pietras 2 7,532 25-06-2014 21:56
Ostatni post: Edek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości