-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skok na ponad 30 banków
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #1
Informacja Skok na ponad 30 banków
Ciekawy wpis znalazłem ostatnio na jednej stronie. Może nic w tym dziwnego, ale tak dużych ataków jeszcze nie było, a podobno szykuje się duży skok nie na jeden bank, ale kilka dużych instytucji finansowych.

Cytat:Firma RSA ostrzegła, że cyberprzestępcy rekrutują właścicieli sieci botnet do kradzieży z kont bankowych ponad 30 instytucji finansowych. Aktualnie jest około 100 zainteresowanych właścicieli sieci przejętych komputerów z całego świata. Każdy botmaster będzie wspierany przez “inwestora”, który zapewni pieniądze na zakup sprzętu i oprogramowania potrzebnego do ataków. Jest to pierwsza tak duża zorganizowana akcja związana z atakami na banki, a nie atakami sieciowymi typu DDoS.

W ciągu ostatnich 2 tygodni wiele stron WWW wielkich banków było unieruchamianych za pomocą rozproszonych ataków DDoS. Istnieje prawdopodobieństwo, że były to testy mające wspomagać konkretną kradzież. Trojan, który ma zostać wykorzystany w ataku to Gozi Prinimalka. Trojan jest o tyle ciekawy, że potrafi klonować takie ustawienia jak strefa czasowa, rozdzielczość ekranu itp., a wszystko po to by systemy cyberprzestępców mogły jak najbardziej przypominać systemy ofiar. Dodatkowo by utrudnić komunikację banku z klientami, planowane jest masowe wykorzystanie technologii VoIP i uniemożliwianie korzystania przez ofiary z połączeń telefonicznych.

bothunters.pl

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
22-10-2012 23:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości