-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samsung Galaxy Tab 3 8.0 T310 działa tylko przeglądarka
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #11
Samsung Galaxy i PPP Widget
Wykluczyłeś, więc problem ze strony sieci Aero2. Stawiam, więc na błędy w konfiguracji programowej tzn. system niepoprawnie widzi informacje z aplikacji sterujących dostępem do sieci lub aplikacje te niepoprawnie przekazują informacje o dostępności internetu.

Radziłbym zakupić jakiś mobilny router Wi-Fi wtedy rozwiążesz swój problem najszybciej.

Generalnie nie opłaca się siedzieć nad problemem, kiedy są inne rozwiązania. Aby dojść przyczyny należałoby posiedzieć i może dokonać modyfikacji w plikach systemowych, ale to za dużo pracy, aby się tym zajmować i nie jest to pewne, że się uda.

Już kiedyś na innym forum widziałem jak ktoś pytał o podobny problem też z zastosowaniem PPP Widget aplikacje YouTube, Mapa itd. nie widzą połączenia z siecią, zaś przez przeglądarkę otwiera się YouTube (działa) i jest internet. Rozwiązania nikt nie podał, a tylko hipotezy w zasadzie, że to coś na drodze między PPP Widget, a systemem Android problem. Także jak piszę widziałem ten sam problem jedne aplikacje działają, inne już nie no, ale problemu jak dotąd nikt nie rozwiązał.

W mojej ocenie trudno coś zrobić gdyby to był problem szerszy to na pewno jakaś grupa ludzi zajęłaby się przeanalizowaniem tego przypadku i może jakieś rozwiązanie ktoś podałby, ale w tej chwili to widzę tylko jedno wyjście uderzyć na oficjalne forum PPP Widget i tam pytać:
Kod:
http://www.draisberghof.de/usb_modeswitch/bb/

Na stronie producenta tej aplikacji jest wzmianka o takim samym problemie:
Cytat:I can connect but some apps keep telling me that there is no network connection!
Można połączyć się z internetem przez PPP Widget, ale niektóre aplikacje informują, że nie ma połączenia z siecią!


A: New Android versions or changes by individual manufacturers may break PPP Widget's special way of making the network connection 'officially' known to the whole system. It relies on features that are not documented and can easily be changed or even removed by the Android maintainers.
You can only work around that by using alternative apps that don't rely on the 'official' network status and instead just go ahead and use any available kernel-level network route. Examples are "K9" for mail and alternative browsers like "Opera" or "Dolphin" if you want to start downloads from the web.

Także jak widzisz dużo już wiadomo i to zależy od architektury systemu, a od Android 4.3 taki problem może się na wielu urządzeniach pojawiać.

Zalecam jak dalej chcesz walczyć pytać na forum gdzie udziela się autor PPP Widget ewentualnie kupić mobilny router. Ja nie pomogę, bo z mój angielski jest niedopracowany, więc nie zrozumieją mnie dobrze Zdezorientowany
28-04-2015 23:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabmar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 3
Post: #12
RE: Samsung Galaxy Tab 3 8.0 T310 działa tylko przeglądarka
No to w zasadzie już jasne w czym jest problem niesprawna komunikacja między aplikacją PPP Widget, a systemem Android. Stąd też zapewne problem z UMTS Manager bo on też wykorzystuje biblioteki BusyBox.
Jedynie pozostaje dopytać na oficjalnym forum jakie podał kolega wyżej, autor oprogramowanie będzie mógł udzielić konkretną poradę czy się coś da czy już nie.
Powodzenia.
29-04-2015 10:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kotlet31 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 0
Post: #13
RE: Samsung Galaxy Tab 3 8.0 T310 działa tylko przeglądarka
Uśmiech . Dziękuje za pomoc i wysiłek włożony w mój problem, niestety mój angielski również kuleje, także nie będę się wgłębiał i chyba zainwestuję w router. A tak na marginesie zna ktoś dobry w przystępnej cenie router do tego tabletu i nie koniecznie do Aero2 bo może zmienię też operatora.
Pozdrawiam.
29-04-2015 11:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Julek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #14
RE: Samsung Galaxy Tab 3 8.0 T310 działa tylko przeglądarka
Każdy sprzęt będzie w zasadzie odpowiedni. Musisz sobie tylko odpowiedzieć na pytanie, jeśli myślisz o zmianie operatora czy masz zamiar korzystać z LTE czy też nie, bo jak tylko sieć 3G to zwykły do HSPA+ wystarczy, czyli router 3G. Jeśli chcesz mieć możliwość korzystana z LTE to warto już pomyśleć o urządzeniu obsługującym standard 4G, czyli LTE.

Najlepiej patrzeć recenzje testów wykonywane przez czasopisma np. KŚ czy PC Format lub inne tytuły. Benchmark też często prowadzi różne testy, więc można poczytać, co polecają. Wpisz w Google hasło: „test mobilnych routerów”, a będziesz miał sporo informacji.

Ja gustuję z rozwiązaniach TP-Link i trochę testowałem mobilny router 3G TP-Link M5350. 0 problemów, Aero2 też OK, ale to sprzęt z końca 2013 roku, także przez 2 lata technologia się trochę rozwinęła, więc poszukałbym czegoś nowszego, chyba, że liczy się na 1 miejscu cena wtedy nowinki muszą zejść na dalszy plan, bo jednak tanie nie będą.
29-04-2015 23:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #15
RE: Samsung Galaxy Tab 3 8.0 T310 działa tylko przeglądarka
To ze swojej strony mogę zaoferować coś małego, ale silnego i w cenie do około 200 zł - przenośny router bezprzewodowy 3G/4G z wbudowaną baterią, standard N 150Mb/s.
Cytat:Wyróżnione funkcje:
•Kompatybilność z modemami LTE (PLUS, POLSAT), po pobraniu najnowszego firmware
•Kompatybilny z modemami USB 3G/4G działającymi w sieciach LTE/HSPA/UMTS/EVDO
•Wyposażony w baterię 2000mAh zapewniającą długi czas użytkowania
•Cztery tryby pracy dla czterech różnych zastosowań: router 3G/4G, punkt dostępowy (AP), router - klient WISP, router bezprzewodowy
•Połączenie bezprzewodowe o prędkości do 150Mb/s i dużym zasięgu
Wykrzyknik Tylko uwaga jest to urządzenie bez wbudowanego modemu. Nie chcesz nosić i modemów i innych rzeczy to musisz szukać czegoś droższego, ale z modemem już 3G lub 4G.
Tak więc lepszy byłby już przenośny hotspot 3G jak ten M5350 ma wbudowany modem 3G umożliwia korzystanie z połączenia 3G bez konieczności użycia dodatkowych urządzeń. Czas pracy taki sam bo bateria 2000 mAh. Takie urządzenia będą jednak droższe od zwykłych routerów.
30-04-2015 10:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero2 działa bardzo wolno rafal11440 3 13,035 15-07-2015 16:10
Ostatni post: Vanautu
  Aero2 w tablecie z Windows 8.1 na pokładzie Colorovo City Tab Supreme 3 carcito 8 13,336 03-07-2015 23:01
Ostatni post: Ninja
Ostrzeżenie ZTE MF60 nie działa z internetem z Aero2 alicja 18 31,661 14-08-2013 19:40
Ostatni post: Lowca Androidow
  Prestigio pmp5197D nie działa z Aero2, działa z mBank mobile avathar 5 8,842 15-03-2013 17:36
Ostatni post: zuzi
Ostrzeżenie Wolny internet w dzień nocami działa prawidłowo applex 1 5,763 14-02-2013 18:09
Ostatni post: phiphi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości