-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Router NETGEAR - który wybrać?
e.bednar79 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Router NETGEAR - który wybrać?
Witam,
Jakiś czas temu poszukiwałam routera, który będzie idealny dla osób ogladającyh filmy on-line a takze dla moich synów, kotrzy często grają na komputerze.
Polecono mi NETGEAR Nighthawk R7000, jednak dowiedziałąm się, że nie dawno trafił na rynek model R7500. Zastanawiam się teraz pomiędzy tymi dwoma modelami...
Średnio się znam na sprzęcie komputerowym i nie wiem na czym polegają różnice między tymi modelami istotne dla moich potrzeb..
Czy ktoś z Was zna te modele? I czy w ogóle polecacie routery tej firmy? Podobno jest dobra i solidna.
Dzięki!
23-09-2014 14:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rafalx Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Router NETGEAR - który wybrać?
Jakiś czas temu myślałem, że router to tylko router, ale z racji przedłużenia umowy na internet LTE w Plusie otrzymałem za 1 zł router Wi-Fi firmy Huawei CPE B593 z funkcją modemu LTE, zresztą już tutaj go opisali::
http://darmowyinternet.net/poprawa-jakos...-mobilnego
http://darmowyinternet.net/forum/temat-r...mu-lte_773
i powiem szczerze na starym routerze (TPLink za coś 130 zł) miałem słabe osiągi, ale obstawiam, że to raczej wina modemu była, jaki był podczepiony pod ten router.
Na nowym routerze, jakość interentu skoczyła tak, że jest to zauważalne nie tylko w testach, ale fizycznie w działaniu.
Także ten sprzęt bardzo dobrze się sprawdza, ale jest na razie dość drogi.

Sam router to generalnie tylko router, ale im nowszy i bardziej rozbudowany technologicznie sprzęt tym większe szanse, że będzie potrafił obsługiwać wszystko to, co akurat jest standardem, jeśli chodzi o internet, a ten zmienia się bardzo szybko. Także wybierałbym ten nowszy sprzęt.

Jak chcesz ciekawy artykuł (już starawy), ale warto poczytać jest na stronie KŚ.
Wpisz w wyszukiwarkę Test 9 routerów Wi-FI dla sieci domowej i drugi nowszy materiał też ze strony KŚ Jak kupić dobry router do domu? Warto poczytać, bo jeśli router będzie słaby surfowanie po sieci też będzie słabe, a gry online, MMO nie będą dawać tej rozrywki, jakiej oczekujemy.

Porównując, więc wygląd R7500, ale to akurat nie ma znaczenia w końcu to nie kobieta :-) można zauważyć duże podobieństwo do poprzednika Netgear Nighthawk R7000. W kwestii jednak zastosowanych podzespołów to zupełnie różne urządzenia. Inny procesor, układy komunikacji radiowej, więcej anten, portów USB 3.0 i rezygnacja z USB 2.0 na rzecz eSATA.
Ponadto wybierając coś nowszego będziesz miała sprzęt nowocześniejszy oraz z poprawionymi błędami, jakie miał np. sprzęt starszego typu. To jak iść do sklepu i zastanawiać się nad Windows 7, a Windows 8 (tu akurat trochę nie wyszło), ale wychodzę z założenia, że trzeba iść z duchem czasu, więc jak inwestować to tylko w nowy sprzęt, aktualny trend i nie uwsteczniać się. Różnica w cenie raczej wielka nie będzie jak już to może 150-200 zł.

Pytanie czy warto kupować sprzęt tej firmy? Sprzęt Netgear jest na listach polecanych routerów wielu stron np. w zestawieniu benchmark Netgear R7000 Nighthawk jest na liście TOP-10 routerów kwiecień 2014, także nowszy sprzęt, jakim jest R7500 na pewno będzie właściwym wyborem.
23-09-2014 22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cebu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 1
Post: #3
RE: Router NETGEAR - który wybrać?
Nie daj dzieciom za dużo grać i za wiele siedzieć przed komputerem bo potem inne dzieci będą się z nich śmiać, jak z tych Szczęśliwy
[Obrazek: sweterkowa-czworka.jpg]

Chociaż jak piszą to ten taki mikry gość to gość, który daleko zaszedł:
Kod:
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/tomasz-czajka-internet-sweterkowa-czwotka-praca-google.html

Jeśli chodzi zaś o router to wybieraj to co jest nowsze więc w tym przypadku R7500.
23-09-2014 22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZakoPower Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #4
RE: Router NETGEAR - który wybrać?
To zdjęcie to jest dobre, a gdzieś na innej stronie opisywali dokładnie wszystkich tych studencików :-)
Czajka w ogóle miał robić doktorat w USA i chyba rzucił te plany bo jakoś nie widzę na jego profilu, aby miał doktora w dorobku. Ponadto jak wiem to w firmie Google Tomasz Czajka już nie pracuje.

Co do routera to wybór jest prosty tylko nowy sprzęt.
24-09-2014 22:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Belau Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Router NETGEAR - który wybrać?
Na forum instalki.pl widziałem, że pytasz o to samo, a ktoś kto Ci polecił model nawet nie wiedząc co poleca. Nie ma czegoś takiego co tam wymienił ten gość jest, ale router bezprzewodowy Netgear DGN2200. Tylko, że można to porównać do czegoś takiego idziesz kupić auto z segmentu samochód luksusowy, ale znawca tematu proponuje Ci auto klasy popularne lub tanie.
Tanim DGN2200 jest router to nic innego jak najtańsza klasa urządzeń typu router. Podstawowe funkcje nic więcej.
Netgear model R7500 to model z najwyższej półki cena = jakość. Ogrom funkcji może przerażać, ale masz tam wszystko co będzie Ci potrzebne plus jeszcze inne funkcje, które mogą się przydać do internetu i rozbudowy sieci WiFi w domu.
24-09-2014 22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
e.bednar79 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Router NETGEAR - który wybrać?
Tak korzystałąm z wielu źródeł bo się słabo na tym znam Uśmiech
Super, czyli wniosek z tego taki, że firma NETGEAR jest dobra i jak wybierać to model 7500 bo najnowszy czyli najlepszy. Bardzo dziękuje za pomoc, jak już go kupię podzielę się wrażeniami Uśmiech
25-09-2014 16:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bzyku Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 1
Post: #7
RE: Router NETGEAR - który wybrać?
W tym wypadku wybór jest w zasadzie oczywisty chyba, że też cena wchodzi w grę, ale jeśli mam sam wybierać postawiłbym właśnie na ten najnowszy model.
Jeśli cena ma znaczenie nie potrzebujesz zbyt wielu opcji jak np. FTP, SAMBA, DLNA, a chcesz mieć tylko router to można popatrzeć na produkty firmy TP-link i coś do 200 zł kupić.
Firma ma też w ofercie cenowo porównywalne produkty jak NETGEAR, zależy czego się szuka, samego urządzenia ADSL np. do linii kablowej czy może router od modemu 3G/LTE.
25-09-2014 23:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Router do monitoringu rafal9997 6 23,386 03-09-2017 12:13
Ostatni post: zuzi
  Czy router TP-LINK nadaje się dla mnie? lafontier 1 3,522 07-09-2016 22:26
Ostatni post: Gilek
  Router z modemem Huawei E3131 i karta T-mobile emailhack 2 6,203 30-09-2015 22:14
Ostatni post: emailhack
  Tani router do domu kamelio 1 3,724 09-07-2015 15:59
Ostatni post: robus
  WP-R 5200 - Mobilny Router Jogin 10 12,275 23-12-2014 23:12
Ostatni post: Jogin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości