-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Router Huawei Mobile Widi E5220 i Hp SlateBook 10x2PC10
keytmak Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Smutek Router Huawei Mobile Widi E5220 i Hp SlateBook 10x2PC10
Witam wszystkich na forum jestem nowym użytkownikiem i mam problem z korzystaniem z internetu przez Wifi . Posiadam ruter Huawei Mobile Wifi E5220 i Notebok HP SlateBook 10x2Pc karta SIM do internetu jest z Telenor po wykonaniu instalacji według instrukcji internet nie działa. Czy może ktoś mi pomóc co zrobić żeby działało?
21-05-2014 18:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbuDabi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 3
Post: #2
Ruter Huawei Mobile Widi E5220
Konfiguracja routera w tym przypadku Huawei E5220 Mobile Hotspot to nic nadzwyczajnego jak masz instrukcję i robisz tak jak tam napisali wszystko powinno działać. Zobacz na filmiku jest po angielsku, ale da się zrozumieć co pokazują.




Jak odpalisz router to wchodzisz do niego poprzez przeglądarkę, wpisując:
192.168.1.1
domyślnie login hasło admin i admin i masz panel sterowania.
Tam wszystko masz. Może wrzuć inną kartę SIM np. dla testów Orange lub Play bo może to karta. Jak się łączysz z routerem przez przeglądarkę to albo źle skonfigurowałeś APN albo operator coś problematyczny.

I sprawdź na zwykłym komputerze, czy masz internet bo używając HP SlateBook używasz preinstalowanego systemu Android 4.2.x więc może na tym urządzeniu nie włączyłeś sieci WI-FI.
Wejdź w ustawienia włącz WI-FI wyszukaj sieć i się z nią połącz.
Jak podziała napisz, że to właśnie to.
22-05-2014 00:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
keytmak Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #3
RE: ruter Huawei Mobile Widi E5220 i Hp SlateBook 10x2PC10
Dzięki za odpowiedź wygląda to tak ruter połączył się z tabletem problem jest taki że nie mam połączenia z internetem mam kartę sim telenor nie wiem co dalej ? Zastanawiam się czy w tym tablecie działałby internet z modemu przez usb bo taki działał ale na laptopie z windowsem a u mnie czyta go jako pendraiw. Chyba że da się system android zamienić na windows w tym tablecie?
22-05-2014 11:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KitKat Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #4
Instalacja systemu Windows na tablecie :-D
O nie takich rzeczy zamienić system Android na Windows albo system Windows na Android się nie da zrobić. To dwie oddzielne architektury na całkiem inne procesory, Android zajmuje 400 MB Windows 20 GB jest różnica. To tak jak wstawić silnik od ferrari do malucha albo z malucha do ferrari Szczęśliwy

Modem w tablecie może działać, ale pod warunkiem, że tablet ma obsługę danego modelu. Takich urządzeń nie instaluje się tak samo jak w systemie Windows. Jak masz jakiś modem możesz sobie podpiąć modem i skonfigurować APN tak jak tutaj pokazane jest:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...ndroid_205
Jak zaiskrzy to modem i tablet współpracują, jak nic nie widać to znaczy modem nie jest obsługiwany i należy szukać innego rozwiązania, aby te urządzenia sparować ze sobą.

Sprawdź czy masz internet z tego routera, ale na komputerze najlepiej, bo moim zdaniem to albo nie włączyłeś wi-fi na tablecie albo nie wiem. Niby piszesz, że router połączył się z tabletem powinno być, że tablet połączył się z routerem, ale nie masz internetu. Sprawdź inne urządzenie czy uzyskuje internet przez ten router to zawęzi poszukiwania, bo jak na innych urządzeniach jest internet to albo coś w tablecie źle ustawione albo ten tablet zablokowany na routerze. Jak się łączysz z tabletu do routera, ale do panelu zarządzania to nie powinno być żadnych problemów.
22-05-2014 13:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Router do monitoringu rafal9997 6 23,388 03-09-2017 12:13
Ostatni post: zuzi
  Czy router TP-LINK nadaje się dla mnie? lafontier 1 3,523 07-09-2016 22:26
Ostatni post: Gilek
  Router z modemem Huawei E3131 i karta T-mobile emailhack 2 6,206 30-09-2015 22:14
Ostatni post: emailhack
  Tani router do domu kamelio 1 3,724 09-07-2015 15:59
Ostatni post: robus
  WP-R 5200 - Mobilny Router Jogin 10 12,278 23-12-2014 23:12
Ostatni post: Jogin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości