-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 głosów - 3.5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #1
Żarówka Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
Tworzenie roota oraz cofanie roota poprzez Unlock Root

Na forum jest podany już jeden sposób rootowania smartfonów czy tabletów z androidem poprzez program ZhuoDaShi
http://darmowyinternet.net/forum/thread-183.html
ale ten program z racji na Azjatyckie korzenie może sprawiać wielu osobom problem z uwagi na niezrozumiały język. Dla osób, którym ZhuoDaShi wydaje się zbyt trudnym kombajnem polecam inny dobry program UNLOCK ROOT.

Program na obecną chwilę wspiera wersje Android 2.2, 2.3, 4.0, 4.1, 4.2 czyli praktycznie wszystkie aktualnie dostępne.

Start.

1. Należy zainstalować sterowniki do urządzenia, które będziemy rootować. Windows w większości przypadków sam rozpozna urządzenie i zainstaluje sterownik, ale jeśli tak się nie zdarzy możemy skorzystać z poradnika instalacji sterowników dla urządzeń z androidem
http://darmowyinternet.net/forum/thread-231.html
Możemy też pobrać sterownik ze strony producenta urządzenia.

2. Pobieramy i instalujemy oprogramowanie Unlock Root (wybieramy program dla telefonu HTC/Sony/Google lub soft na inne urządzenia np. tablety):
http://www.unlockroot.com/download.html

3. W rootowanym urządzeniu należy włączyć w ustawieniach tryb debugowania USB.

4. Podłączamy urządzenie do komputera za pomocą kabla USB.

5. Uruchamiamy Unlock Root, a następnie klikamy przycisk ROOT i czekamy aż program wykryje urządzenie (foto niżej).

6. Wybieramy swoje urządzenie z listy automatycznie wykrytych i na nie klikamy (rozpocznie się proces rotowania urządzenia).
   

Jeśli program wykryje ROOT na naszym urządzeniu poinformuje nas komunikatem:
Your device already rooted. Do you want root again? (Urządzenie posiada już roota, czy chcesz wykonać root ponownie?).

7. Kiedy proces rotowana się zakończy otrzymamy komunikat o pomyślnym rootowaniu. Otrzymamy też monit o zainstalowanie aplikacji Battery Saver możemy z tego zrezygnować.
Rebot your phone or pad to finish the work, reboot now?
Klikamy na Tak, urządzenie powinno się uruchomić na nowo, aby zmiany odniosły sukces.


UNROOT - czyli cofanie roota w programie Unlock Root

Na urządzeniach, które nie miały robionego roota poprzez Unlock Root cofanie roota poprzez ten program może się nie udać, dlatego też zaleca się cofanie zmian tylko wtedy, kiedy root był robiony tym samym programem.

Unroot.

1. Wystarczy podpiąć tablet/smartfon do komputera (musi być włączone debugowanie USB na tablecie w ustawieniach).

2. Odpalamy Unlock Root i wybieramy UnRoot. Program wykryje nasze urządzenie w nim wybieramy model naszego urządzenia i na to urządzenie klikamy. Program rozpocznie proces cofania roota.
   

Kiedy się to zakończy otrzymamy komunikat:
Rebot your phone or pad to finish thework, reboot now?
Klikamy na Tak. Urządzenie uruchomi się na nowo.


Proces rotowania nie ma negatywnego wpływu na urządzenia. Pozwala tym sposobem rozszerzyć jego możliwości oraz daje większe uprawnienia użytkownikowi np. pozwalając instalować bardziej zaawansowane aplikacje.

Nieprawidłowy proces rootowania może jednak spowodować unieruchomienie systemu android, także zaleca się ostrożność jednak nawet w takim przypadku można zawsze wrócić do ustawień fabrycznych lub wgrać ROM na nowo.


Uwaga.
Aby program prawidłowo mógł przeprowadzić operacje ROOT albo UNROOT wymagane jest połączenie z internetem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2012 01:15 przez phiphi.)
30-12-2012 01:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
stanisław48 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
cześć.. Ładnie napisane ale jest jeden problem ,działa na sprawnym gnieżdzie mini USB .Napisz jak to samo zrobić przez karte SD. Życze dobrych winików oras dobrej zabawy sylwestrowej i dośiego roku.
30-12-2012 11:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nexus7 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
mnie ta metoda rootowanie nie działa po kliknięciu root i wygraniu tabletu pojawia się komunikat "FAIL TO GET SHELL ROOT"

tablet to nexus 7 z 4.2.1
30-12-2012 13:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #4
RE: Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
(30-12-2012 11:21)stanisław48 napisał(a):  Napisz jak to samo zrobić przez karte SD. Życze dobrych winików oras dobrej zabawy sylwestrowej i dośiego roku.

Przez kartę SD? Nie posiadam żadnej wiedzy, aby coś takiego było możliwe w ogóle nie słyszałem, aby robić root przez kartę SD. Nawet jeśli to możliwe to zapewne byłoby bardziej skomplikowane niż sposoby, którymi większość osób odblokowuje androida.
Ten sposób jest prosty sprowadza się w zasadzie do jednego klika. ZhuoDaShi jest dobry, ale to bardziej zaawansowany soft do wielu różnych operacji. Unlock Root to programik tylko do robienia i cofania operacji root na urządzeniach z androidem.

Cytat:mnie ta metoda rootowanie nie działa po kliknięciu root i wygraniu tabletu pojawia się komunikat "FAIL TO GET SHELL ROOT"

Nie każde lekarstwo będzie pomocne dla wszystkich, ale z tego jak rozumiem to nie może zdziałać operacji ze shellem.

Na internecie są opisy jak zrobić roota w Nexus, ale są to czynności trochę czasochłonne i w zasadzie wszystko musisz robić ręcznie, także podaję namiary
http://www.redmondpie.com/root-android-4...-tutorial/
http://forum.android.com.pl/f601/nexus-7-root-197527/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2012 15:17 przez phiphi.)
30-12-2012 15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tomuszom Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
(30-12-2012 13:48)Nexus7 napisał(a):  mnie ta metoda rootowanie nie działa po kliknięciu root i wygraniu tabletu pojawia się komunikat "FAIL TO GET SHELL ROOT"

mam ten sam problem. HTC DESIRE S 4.0.4. Jakiś pomysł?
01-01-2013 16:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
thaiman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
Post: #6
RE: Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
Na telefony te markowe jest inny soft musisz spróbować tą wersją UnlockPhone for HTC/Sony/Google v1.0
Masz też na stronie producenta tutorial Unlock Root HTC.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-01-2013 20:47 przez thaiman.)
01-01-2013 20:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gurek100 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
Witam.
Ja również jak koledzy wyżej otrzymuję komunikat " failed to get shell root". Mam tablet Goclever r83 android 4.1.1. Próbowałem już ZhuoDaShi cała instalacja przebiegła pomyślnie a jak sprawdzam na tablecie czy mam rota BRAK. Może znacie jakieś inne programy do przeprowadzenia roota.
Pozdrawiam.
02-01-2013 00:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #8
RE: Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
górek musisz robić coś źle skoro inni takie coś mają i im poszło, zobacz tutaj ten model jeden user rozpracowywał i dashi mu pomógł http://darmowyinternet.net/forum/thread-...ml#pid1736
Inna sprawa inny program do rootowania to ten z tego tematu UNLOCK ROOT.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
02-01-2013 01:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gurek100 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
Wifi dzięki bardzo pomogło. Mój błąd polegał na tym że działałem na ZhuoDaShi wer. 2.2.25 gdyż przy instalacji program pytał się mnie czy aktualizować a ja tych hieroglifów ni w ząb nie kumałem ale moje sokole oko zauważył wersję na jakiej działam. POMOGŁO jeszcze raz dzięki wiszę ci dobre piwo, tydzień męki ale się udało. Jutro jadę do Niemiec podaj adres to ci wyślę !!!
03-01-2013 01:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #10
RE: Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
Spoko ;-) ważne że doszedłeś do rozwiązania problemu, a czasami się trzeba pomęczyć aby obrać właściwy kierunek.
A % już mi wystarczy były święta sylwek więc na razie się powstrzymam ;D

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
03-01-2013 10:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Rootowanie Androida przy użyciu OneClickRoot applex 8 44,822 29-08-2020 12:28
Ostatni post: Matt82
Żarówka Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset WiFi 37 587,651 18-10-2019 22:50
Ostatni post: sdubuque
  Ikona telefonu na ekranie Samsung c3530 Jogin 1 3,185 23-03-2018 19:13
Ostatni post: WiFi
  TWRP recovery i root dla Ulefone Paris filazaf 17 17,996 21-06-2017 10:27
Ostatni post: perul
Żarówka Bateria w smartfonie od innego modelu telefonu Kaziu 0 12,968 23-02-2017 23:33
Ostatni post: Kaziu

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości