-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 głosów - 3.5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #21
RE: Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
Też robiłem tym programem tablet i telefon (akurat jest prosty i szybki) no więc nic dziwnego w komputerze mi się nie działo. Ponadto mam na 8 Windows Defender, nie wykrył nic niebezpiecznego, a komputer kilka miesięcy od używania tego programu i działa normalnie.
Ponadto nikt oficjalnie nie wprowadza niczego niedozwolonego na rynek bo coś takiego szybko zostałoby zablokowane, a osoba odpowiedzialna na pewno naraziłaby się na problemy.
Więc ktoś kto stworzył coś takiego chyba trochę oleju w głowie ma i myśli co robi.
Ponadto kłóciłoby się to z interesem tego kogoś kto sprzedaje bardziej rozwiniętą wersję.

Na forum.xDa-developers.com też to polecają więc chyba musi być sprawdzone skoro nikt nie pisze o problemie, a tylko antywirusy niektóre podnoszą alert.

Przy okazji szukania znalazłem filmik. Może się komuś przyda, jeśli będzie chciał zobaczyć jak szybko taki proces wygląda.




[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
09-02-2013 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kroll Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #22
RE: Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
A mi się władowało pełno oprogramowania jakiegoś dziwnego jak zainstalowałem tego free ale fakt faktem że na wszystko pozwalałem aplikacji.
Potem NOD strasznie wariował i dlatego już wolałem zrobić format.
A co do programu.
Działa to z najnowszym Androidem i z NOTE 2 ?
Bo z tego co wiem z NOTE 2 daje sobie radę tylko ver pro. To wina telefonu czy tego nowego Androida ?
09-02-2013 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #23
RE: Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
Instalator proponuje zainstalowanie różnych aplikacji, ale pyta się o to. Takie rozwiązania proponuje wiele darmowych aplikacji, które np. instalują jakiś toolbar do przeglądarki. Tan Unlock Root tzn. instalator np. oferuje wentutu to taki programik na Windows 8 pozwalający przywrócić menu start w Windowsie. Jeszcze coś tam proponuje.
A NOD już w innym wątku właśnie było wspomniane, że on akurat podnosi alert i nie dziwie Ci się, że mogłeś się zniechęcić, ale zapewniam Cię, że sam przetestowałem i ani na tablecie ani na komputerze urządzenia nie zachowują się dziwnie. Wszystko działa OK.
Jap podałem prosty sposób na root bo jest wiele innych, ale skomplikowanych, a ten programik jest łatwy więc wrzuciłem na forum, aby ułatwić życie innym. Bez roota przyjdzie Ci zainstalować modem, który tablet nie rozpoznaje i nie zainstalujesz więc uzyskanie pełnych praw na swoim urządzeniu czasami się przydaje. Sam miałem na początku kiedy zacząłem używać telefonu z androidem problemy. Chciałem zrobić screen i zonk nie było jak. Jak były jakieś aplikacje, które robiły zrzuty i nie wymagały roota to jednak trudno było je zainstalować. Położyłem temu kres, zrobiłem rootowanie i teraz jestem administratorem swojego urządzenia i robię co mi się podoba, a tak to kupujesz ferrari, ale masz ogranicznik na 50 km/h.
Także tutaj decyzja należy od Ciebie.
A co działania to wspiera systemy w wersji 4.0, 4.1 i 4.2 tak pisze na stronie producenta czyli wszystkie najnowsze. Jednak nie zawsze jest tak, że dany sposób poradzi sobie z każdym urządzeniem.
Może spróbuj najpierw przez ten chiński Dashi, jest tutaj na forum opisany (łatwy root). Taki łatwy on nie jest z racji, że to azjatycki soft, ale może u Ciebie gładko według poradnika wszystko pójdzie. Jak nie da rady to może SupeOneClick jak i to nie pomoże poszukaj innych sposobów.
Tak więc najlepszym sposobem jest spróbowanie jak nie podziała to wtedy trzeba szukać innego rozwiązania.
10-02-2013 00:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Inferno25 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
Post: #24
RE: Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
Niby wszystko przebiega ok, ale roota dalej nie mam... Trzeba go jakoś odpalić z poziomu tabletu? Powiem tylko, że jest to czwarty program, którym próbuję zrobić roota i nic :/. Tablet to Pentagram Tab 8.5. Urządzenie jest wykrywane w menadżerze urządzeń Windowsa.
11-07-2013 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Matt82 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
Post: #25
RE: Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
Coś z modelem 7 coś ludzie pisali, ze mają problem ze zrobieniem uprawnień więc może to też dotyczy tego modelu. Ogólnie, ale nie zawsze dodaje się SuperSU czy jakoś takie coś ikona, ale nie zawsze ona musi być.
Sprawdź sobie tak co się tam pokazuje może już masz uprawnienia i nie musisz nic kombinować http://darmowyinternet.net/forum/temat-j...towany_249

Ogólnie na necie praktycznie nic nie ma na temat tego tabletu, ale wiem tylko tyle bo kolega podpinał na takim sprzęcie modem z Aero2 więc tablet Pentagram Tab 8.5 i Aero2 z modemem Huawei E3131 działają mimo, iż tego modemu nie ma na liście kompatybilnych. To taka informacja gdyby kto pytał.
11-07-2013 16:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabmar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 3
Post: #26
RE: Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
Roota nie odpalasz nadajesz sobie na urządzeniu pełne uprawnienia jesteś wtedy administratorem i nie masz ograniczeń kiedy masz zrobione konto root, którego tak normalnie nie widać widzi je tylko system i pozwala Ci na wszystko.
Sprawdź dokładnie skoro poszło wszystko git czy aby nie masz tego roota bo może on już jest.
A jak nie ma to nie mam pojęcia musisz testować inne programiki może któryś utworzy Ci to co chcesz zrobić.
11-07-2013 16:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Inferno25 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
Post: #27
RE: Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
(11-07-2013 16:03)Matt82 napisał(a):  Coś z modelem 7 coś ludzie pisali, ze mają problem ze zrobieniem uprawnień więc może to też dotyczy tego modelu. Ogólnie, ale nie zawsze dodaje się SuperSU czy jakoś takie coś ikona, ale nie zawsze ona musi być.
Sprawdź sobie tak co się tam pokazuje może już masz uprawnienia i nie musisz nic kombinować http://darmowyinternet.net/forum/temat-j...towany_249

Ogólnie na necie praktycznie nic nie ma na temat tego tabletu, ale wiem tylko tyle bo kolega podpinał na takim sprzęcie modem z Aero2 więc tablet Pentagram Tab 8.5 i Aero2 z modemem Huawei E3131 działają mimo, iż tego modemu nie ma na liście kompatybilnych. To taka informacja gdyby kto pytał.

Niestety pojawia się symbol "$" :/

Znalazłem takie rozwiązanie - link do materiału: forum.android.com.pl/f828/root-pentagram-tab-7-5-a-285488/#post2603457
Pytanie tylko czy wszystkie dane przy takim rootowaniu się usuną czy nie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-07-2013 22:11 przez Admin.)
11-07-2013 16:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabmar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 3
Post: #28
RE: Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
To nie jest rootowanie to jest wgrywanie androida na nowo. Ty tym sposobem instalujesz jakiś ROM, pytanie czy będzie typowo odpowiednie na Twój tablet. Możesz przetestować jak coś zawsze wrócisz do tego co masz instalując go poprzez pobranie ze strony producenta, ale jak masz np. Windows 8.1 to czy warto wrzucać Windows 8.0 chyba nie.
Dane, które masz za tablecie zostaną usunięte więc je sobie zabezpiecz/zgraj gdzieś.

Także tym sposobem wgrasz jakąś wersję, kto ją tam obrobił nadał konto admina. To tak jak ja bym wziął ROM z Twojego tabletu zmodyfikował go, zrobił w nim konto roota i potem dał innym aby instalowali. Ci co mają 8.5 OK, ale inni mogą mieć z nim problem.
Przetestować możesz bo to jest pewnie na te wersje Pantagrama, ale jaka wielka różnica w systemach jest, który masz i który instalujesz musisz sam sprawdzić.
11-07-2013 16:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Inferno25 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
Post: #29
RE: Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
Właśnie chodzi o kopię danych/aplikacji itp. programem Titanium Backup, który wymaga zrootowanego systemu. Może istnieje jakaś aplikacja podobna do Titanium Backup, która rootowania nie wymaga?
11-07-2013 16:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #30
RE: Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root
Titanium Backup wykonuje kopie zapasowe. Dane są zapisywane na karcie SD w odpowiednim folderze.

Jest to dobre rozwiązanie kiedy nie chce się nam za każdym razem instalować wszystko od nowa kiedy wgrywamy/modyfikujemy system. Dzięki temu można mieć zawsze przy sobie kopię aplikacji i nie martwić się, że będziemy np. od nowa przechodzić jakąś grę.

Jednak takie kopie możemy sobie sami robić, sam na telefonie miałem kopie zrobione z poziomu androida i potem bezproblemowo przywróciłem wszystko. Aplikacje niektóre instalowały się na nowo jeszcze raz, ale to automatycznie system przeprowadził.
Tutaj poczytaj https://support.google.com/android/answer/1663708?hl=pl
Ewentualnie możesz sobie przetestować ten ROM, który zapodałeś. Jak coś pobierzesz od swojego producenta wersję na tablet i zainstalujesz taką jaką miałeś, ale przy takich zabiegach to co chcesz zabezpieczyć zgraj bo możesz to utracić.
11-07-2013 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Rootowanie Androida przy użyciu OneClickRoot applex 8 44,943 29-08-2020 12:28
Ostatni post: Matt82
Żarówka Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset WiFi 37 588,042 18-10-2019 22:50
Ostatni post: sdubuque
  Ikona telefonu na ekranie Samsung c3530 Jogin 1 3,213 23-03-2018 19:13
Ostatni post: WiFi
  TWRP recovery i root dla Ulefone Paris filazaf 17 18,137 21-06-2017 10:27
Ostatni post: perul
Żarówka Bateria w smartfonie od innego modelu telefonu Kaziu 0 13,078 23-02-2017 23:33
Ostatni post: Kaziu

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości