-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Root Acer Iconia Tab A1
erap2 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Root Acer Iconia Tab A1
A jakąś kopię zapasową całego systemu, którą w razie co przywrócę, można zrobić? Wiem że root jest wykonalny, bo widziałem kilka osób które mówią że zrootowały, i bez problemu przenoszą na kartę SD aplikacje. Jeszcze coś popróbuję, i mam nadzieję że to coś da, bo kupiłem kartę SD 32GB i nie mogę z niej całkowicie skorzystać.
16-03-2014 23:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #12
RE: Root Acer Iconia Tab A1
Backup Androida i ROM-u jest możliwy, ale to musisz sobie poszukać na Google bo tego w jednym tu opisie się nie da streścić. Można zainstalować inne recovery i tam jest opcja robienia kopii systemu i ROM-u http://darmowyinternet.net/forum/temat-c...iwania_325
Są też specjalne aplikacje, ale musisz sobie szukać sam narzędzi bo tego trochę jest i trudno mi wskazać co byłoby dobre na sprzęt jaki masz. U mnie sprawdziła się wymieniona w linku aplikacja. Ja jednak nie miałem zablokowanego bootloadera w dodatku mogłem pobrać cały system od producenta i wgrać na nowo przywracając fabryczne recovery producenta w tablecie.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2014 23:52 przez zuzi.)
16-03-2014 23:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
erap2 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #13
RE: Root Acer Iconia Tab A1
Znalazłem takie coś, jak widać z postów pod spodem działa, lecz chyba tylko na UBUNTU, dlatego jeżeli jest ktoś kto jest w stanie to zrozumieć i przetłumaczyć to bym był wdzięczny
Kod:
Been working at this for several days now, and finally figured it out. The problem is NOT with the IconiaToolkit as that WORKS as advertised (on a Linux system that is). My problems over the past several days have been to get a properly installed and configured Linux system to recognize my tablet. This morning, I started from stratch for the 3rd time and simplicity got it right.

1> Installed a new "32 bit version" of LUBUNTU 13 downloaded from their website. (I tried 64 bit installs of Ubuntu 12 and then 13 and while they would see the tablet's file storage, could not get the Toolkit to connect). I went with Lubuntu 13 because it was the "lite" version. The key I have read is going with the 32 bit version.

2> Open up a UXTERM (terminal window similar to a DOS command window in Windows) and install a couple of required packages for the Android by giving the following commands:
sudo su
sudo apt-get install android-tools-fastboot android-tools-adb

3> Now create a new folder in the /bin folder called IconiaToolkit with this command: sudo mkdir /bin/IconiaToolkit
4> Now make sure you have access rights to this new folder with command: sudo chown user:user /bin/IconiaToolkit
in the line above, replace the "user:user" with whatever user name you set up for yourself when you installed Lubuntu (ie: bob:bob)
5> Now open up internet browser in Lubuntu and download the IconiaToolkit v0.8.1
6> In Lubuntu, open FileManager PCManFM and double click on the Downloads folder, then right click on the IconiaToolkit.zip icon and say "Extract to" and specify /bin/IconiaToolkit as the destination folder.
7> Now back in your Xterm window, go to the toolkit directory with the command: cd /bin/IconiaToolkit
8> Verify you are there with the command: ls (you should see a file called toolkit.sh among other files.
9> Now per instructions of the toolkits README file, enter the command: chmod +x toolkit.sh <enter> followed by the command: ./toolkit.sh <enter>

you should now see the menu for the rooting script.

I selected Option 2 for my A1-810 device followed by Option 1 - Root and then Option 1 again, ROOT FROM SCRATCH.

Takes about 12 to 15 minutes - but was super easy once I got the correct Linux environment set up.

All of the credit goes to Eton Jackson for his script and all of the other folks who contribute information to these forums. MANY THANKS to ALL.
18-03-2014 16:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbuDabi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 3
Post: #14
RE: Root Acer Iconia Tab A1
Wystarczy że sobie weźmiesz Google Translator i z jego pomocą zrozumiesz poszczególne kroki. I to raczej nie jest problem wykonać etapy, ale zainstalować sobie tę pochodną UBUNTU jaką jest LUBUNTU system. Niby jest jakiś obraz, ale czy daje się to uruchamiać samemu od razu to nie wiem nie miałem z tym czymś styczności. Także jak odpalisz takie środowisko jakim jest to Lubuntu będziesz myślał o instrukcji związanej z root.
Także od tego zacznij. Mając system UBUNTU można dokonać aktualizacji na Lubuntu, ale musisz coś najpierw mieć to albo to, także jak nie masz systemu nie ma za bardzo na tym etapie co się wgłębiać bo nie masz środowiska.
18-03-2014 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZakoPower Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #15
RE: Root Acer Iconia Tab A1
Może i to działa jak ktoś pisze i potwierdza, ale aby się przekonać musisz sam to przetestować. Zrozumienie instrukcji nie jest trudne. Musisz tylko mieć odchudzoną wersję systemu ubuntu, tutaj chodzi o lubuntu akurat. To jest pochodna ubuntu. Instalacja systemu linux nie jest trudna, ale jak nie bawiłeś się w systemy takie musisz wziąć jakiś poradnik najlepiej do lubuntu i postawić taki system. Bez niego nie ma co się zagłębiać w szczegóły bo tu chodzie jednak, że musisz mieć odpowiednie środowisko do pracy. Potem wykonujesz instrukcje i jak ma działać zadziała.
Musisz jeszcze pobrać IconiaToolkit paczkę, która będzie potrzebna.
W sumie opis jest prosty tylko system trzeba postawić i jak to faktycznie pomaga to nie powinno być problemów z uzyskaniem konta root.

Ewentualnie poczekaj z kilka miesięcy ktoś przez ten czas na pewno znajdzie lepszy sposób albo próbuj zwykłymi aplikacjami jeszcze działać.
18-03-2014 23:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
erap2 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #16
RE: Root Acer Iconia Tab A1
Próbowałem już Kingo Root, lecz po 2 minutach wyskakuje error, mimo 3 prób.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2014 23:13 przez erap2.)
18-03-2014 23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cebu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 1
Post: #17
RE: Root Acer Iconia Tab A1
Możesz zainstalować tego Lubuntu i spróbować swoich sił. Niby to wymieniany na forach poradnik, ale czy działa ja tego nie przerabiałem więc nie potwierdzę.
Zainstalujesz system wtedy będziesz walczył dalej.
Instalacja Lubuntu nie jest skomplikowana, także nie powinieneś mieć problemów.
Bez tego systemu nie ma co dalej drążyć tematu bo my nie mamy jak nawet dalej testować tego bo nie mamy takiego sprzętu.
Tutaj masz wideo poradnik instalacji Lubuntu.





Ten tablet jaki masz to chyba nowy sprzęt dlatego tak mało jest poradników związanych z jego usprawnieniem.
19-03-2014 00:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
erap2 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #18
RE: Root Acer Iconia Tab A1
Niestety, ale nie mam jak zainstalować Lubuntu, bo komputer jest nie mój, osobiście korzystamy głównie z tableta. A co do nowości to chyba raczej nie, gdyż ja go kupiłem w zeszłe wakacje, i był już kilka miesięcy po premierze. Prawdopodobnie na targach CES 2013. A i mam takie pytanie, producent zapowiedział że nie długo mój tablet dostanie aktualizacje do Kit-Kata i nie wiem czy to coś zmienia, root nie będzie w tym przeszkadzał?
19-03-2014 07:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cebu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 1
Post: #19
RE: Root Acer Iconia Tab A1
W tym poradniku jest, że można uruchomić system bez instalacji, ale ze swoich obserwacji wiem, że takie działanie nie zawsze pozwala na korzystanie z zaawansowanych funkcji. Ściągnąć i odpalić system jednak możesz celem weryfikacji czy coś tam możesz podziałać. Jak sam nie zainstalujesz systemu nie rozwiążesz problemu. My nawet jak zainstalujemy coś takiego to nie mamy sprzętu, aby to zweryfikować.
Jeśli będziesz miał aktualizację (posiadanie roota nie przeszkadza w aktualizacji systemu Android), ale po dokonaniu aktualizacji wszystko wróci do ustawień producenta i root na 99,9% zniknie. W tych niskobudżetowych tabletach to jest tak, że dostajesz nową paczkę nowy system, który wgrywa się od nowa zastępując stary. U Ciebie może akurat będzie jak w telefonach, że zaktualizujesz i programy ustawienia zostaną zachowane, ale root raczej zniknie, bo pliki systemowe będą oryginalne niemodyfikowane, także jak masz na dniach aktualizować to chyba nie masz, co się męczyć, a na pewno warto mieć najnowszy system.

Jednak dla testów, jeśli nurtuje Cię pytanie czy się da zrootować czy też nie ten tablet możesz jak piszę pobrać Lubuntu odpalić bez instalacji system i sprawdzić poszczególne rzeczy czy coś tam możesz działać. Jak się daje spróbować możliwości z root będziesz widział jakie są efekty, ale obawiam się, że tworzenie katalogów, kopiowanie kiedy system nie leży na dysku może być trochę problematyczne.
19-03-2014 11:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  TWRP recovery i root dla Ulefone Paris filazaf 17 18,119 21-06-2017 10:27
Ostatni post: perul
  Samsung Galaxy Tab E9.6 vs LENOVO Yoga Tab 3 10 lafontier 0 2,876 26-09-2016 18:15
Ostatni post: lafontier
Żarówka Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida android 455 1,136,109 15-07-2016 13:56
Ostatni post: Gilek
Żarówka Lenovo S90-u android 5.0.2 z root android 1 4,316 10-05-2016 11:16
Ostatni post: android
  Tablet nie włącza się po root'cie 11DomarusN 3 6,127 04-05-2016 09:49
Ostatni post: Kochang

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości