-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Recovery na siódemce z płytkami od ósemki
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Recovery na siódemce z płytkami od ósemki
Witam co zrobić kiedy płytki acer recovery z windows 8 nie działają na systemie windows 7?
Czyżby zaistniała konieczność sformatowania 7 oryginalną płytką instalacyjną?
Coś się kłóci próbowałem już wszystkich sposobów...
Chcę powrócić do ósemki która była preinstalowana na tym samym sprzęcie z powodu braku możliwości downgradu do 7 który to system używałem 30 dni.

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2014 13:32 przez Jogin.)
27-05-2014 13:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KitKat Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #2
Płyta lub partycja Recovery
Takie płyty nie będą działać bezpośrednio na systemie one są uruchamiane, jako opcja odzyskiwania, ale na starcie komputera. Większość nowych komputerów nie ma płytki instalacyjnej zazwyczaj jest kopia systemu i innych aplikacji na ukrytej partycji lub płytach DVD tzw. recovery.

Generalnie system nie ma tu nic do rzeczy uruchamiasz recovery na starcie komputera, a potem wybierasz odpowiednie tylko opcje i jak chcesz przywrócić system przywracasz go niezależnie, co masz na dysku. Oczywiście na różnych laptopach recovery może wyglądać inaczej, ale generalnie wszędzie zazwyczaj jest opcja odzyskiwania z dysku (recovery na dysku twardym) lub recovery na płytach. Zazwyczaj bootowalne płyty DVD tak jak bootowalna płyta instalacyjna Windows.
Jeśli usunie się recovery z HDD to ta opcja ginie bezpowrotnie więc dobrze jest mieć zrobiony backup na płytach.
W instrukcji powinno być napisane dokładnie jak to przebiega.
Ewentualnie podaj dokładny model i napisz jak robisz przywracanie systemu bo myślę, że chyba nie tak jak powinieneś i stąd ten problem.
Tutaj pod tym linkiem masz instrukcje recovery do różnych laptopów jest tam też opisany Acer:
Kod:
http://andrewjar.cba.pl/index.php?id=10
27-05-2014 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Recovery na siódemce z płytkami od ósemki
Mam 5 płyt w tym płytę bootable którą wrzuca się jako pierwsza i z niej nie chce sformatować systemu Mój model to Acer Aspire V5 571 G
Wszakże dzięki za linka i sprawdzę według niego.
EDIT
Po zmianach w biosie,wrzuceniu płyty recovery botable odpaleniu laptopa i wciśnięciu alt+F10
Wybieram pierwszą opcję[pierwsza miniatura] i wyskakuje okno[druga miniatura]:

Może coś się gubi bo mam dwie partycje a on chce formatować tylko C.
I nic nie robi-nie podejmuje czynności
Normalnie powinno pokazać się kolejne okno a tu jakieś okno z wykrzyknikiem


Załączone pliki Miniatury
       

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2014 18:01 przez Jogin.)
27-05-2014 15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pietras Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #4
Odzyskiwanie systemu w Aspire V5-571G
Na tym komputerze jaki masz jest instalowany program Acer Backup Manager do zarządzania opcjami przywracania systemu, ale jak zrobiłeś instalację wsteczną na Windows 7 to nie wiem czy tym sposobem nie pousuwały się programy zainstalowane fabrycznie i stąd może nie da się włączyć opcji związanych z przywracaniem bezpośrednio w systemie.

Opis jak przywracać system z recovery w tym laptopie jest pokazany w poradniku do tego komputera. Jak nie masz instrukcji wchodzisz na stronę:
Kod:
http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers
Ultrabook->Aspire i wybierasz Aspire V5-571G.
Tam masz instrukcje do pobrania (pliki .pdf). Od strony 10 w (manual Aspire V5-571G) jest opisany dokładnie proces odzyskiwania systemu.

Podobny problem miał inny użytkownik na innym forum, ale z komputerem Acer tylko inny model.
Cytat:Przywróć komputer w całości do ustawień fabrycznych.
Uruchom system z tej płyty przywracania, korzystając z trybu dawnego systemu BIOS.
Tam osoba, które opisywała swój problem podała w rozwiązaniu, że należy usunąć wszystkie partycje z dysku, (chociaż to nie wydaje mi się potrzebne, bo i tak są one usuwane/modyfikowane przez recovery) w BIOS-ie włączając UEFI, a wyłączając opcję secure boot wtedy ten proces się udaje.
Jeśli jest jednak włączona opcja UEFI to ją wyłączyć bo może ten użytkownik źle to napisał, a w komunikacje jest napisane dawnego systemu BIOS.

Ewentualnie spróbuj jeszcze z drugą opcją jaką masz. Pierwsza to chyba dotyczy tylko modyfikacji partycji systemowej, druga usuwa wszystko i ustawia dysk twardy, jaki ustawił Acer, czyli pewnie miałeś jedną partycję, porobiłeś sobie dysk na dwie, C: i D: więc ta opcja usunie te partycje i zrobi tylko jedną C: systemową.

Inna rada jak problem nie idzie rozwiązać to skonsultować się z serwisem Acer to najlepsza droga, aby zapytać się, co dokładnie zrobić, aby przywrócić stan komputera na taki, jaki był na początku.
27-05-2014 22:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Recovery na siódemce z płytkami od ósemki
Dostałem info od Acer:"Szanowny Kliencie,
Jezeli był zainstalowany inny system niz fabryczny to należy w pierwszej kolejności usunąć wszystkie partycje (pozostawić nieprzydzielone miejsce na dysku), w BIOS zmienic ustawienia BIOS mode na UEFI i ponowić instalacje z nośnika recovery."
EDIT:
Scaliłem dwie partycje w jedną i pozostało 100MB pod system i reszta jako dysk C
No niestety instrukcje z acer nie działają.Secure boot raczej nie da rady wyłączyć.Może płytą instalacyjną z windows 7 wyczyścić system?Może wtedy zadziałają płyty recovery od ósemki?

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2014 14:28 przez Jogin.)
28-05-2014 12:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pietras Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #6
Jak wyłączyć opcję Secure Boot Control?
Może nie możesz jeszcze przeprowadzić tego recovery bo opcja Secure Boot Control jest aktywna. Jest ona w BIOS-ie pod zakładką Security. Tam powinieneś mieć możliwość ustawienia tej opcji tak większość osób zmienia i wtedy jest możliwość rozruchu z innych napędów i instalowania innych systemów.
Tutaj na tym forum w innym temacie już opisywali jak sobie zmienić to Secure Boot Control, aby dało się samemu coś innego instalować, zobacz tutaj:
Zmiana ustawień Secure Boot Control
Patrz jeszcze opcję Launch CSM bo może też i to należy zmienić chociaż jak piszesz już masz wybór innych nośników, ale w wielu przypadkach jeszcze i do tej opcji należy sięgnąć aby dało się zmieniać kolejność bootowania napędów.

Po prawej stronie w BIOS-ie masz info jakie klawisze do czego służą i jak napisałem może zmiana w Launch CSM powoduje uaktywnienie opcji Secure Boot Control lub coś innego w innych zakładkach.
Dokładnie nie pamiętam jak to leci, ale popatrz na filmiki i metodą prób i błędów szukaj (możesz zapisywać każdy krok sobie na kartce, tak aby się nie pogubić, a potem na nowo wracać do pierwotnych ustawień jak coś nie pomoże), ewentualnie w ostateczności reset BIOS-u do ustawień fabrycznych.




UPDATE:
Jak masz płytkę instalacyjną Windows 7 czy Windows 8, i uruchomisz kreator instalacji to tam jest opcja usuwania dysku twardego, partycji usuń wszystko do czysta. Potem skonfiguruj opcje, o jakich pisze pomoc Acer oraz o jakich my i inni wspominają. Jak napisałem UEFI oraz Secure Boot Control (inni też to wymieniają) i powinno pójść. Opcje na pewno da się jakoś pozmieniać. Nie mam pod ręką czegoś takiego, aby to sprawdzić, więc muszę tylko z pamięci.

Jak napisał też serwis musisz usunąć partycje, czyli zostawić sam dysk, a Ty zrobiłeś partycję nie wiem jak to dokładnie rozumieć, ale jakąś dziwną 100 MB i reszta, jako C: chyba, że to 100 MB to te systemowe, jakie Windows tworzy to OK, ale może chodzi o to, aby nic nie było dysk był czysty całkowicie bez jakichkolwiek partycji.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2014 14:49 przez Pietras.)
28-05-2014 14:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Recovery na siódemce z płytkami od ósemki
Przepraszam ,źle spojrzałem ale secure boot mam disable.Dodam tylko ,że mam aktualizacje bios najnowszą pod windows 8 na obecnej siódemce-może dlatego nie chce ruszyć.
100 Mb mam systemowe i nie dam rady scalić tego.Trzeba będzie wyczyścić chyba system płytką od siódemki i wsadzić płytkę recovery,sprawdzałem wszystko UEFI,secure boot mam disable a "używając dawny bios" to nie wiem co system ma na myśli.

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2014 15:10 przez Jogin.)
28-05-2014 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KitKat Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Recovery na siódemce z płytkami od ósemki
Może nie chce wykonać tego recovery, bo jednak ten dysk zawiera partycje. Windows ma to do siebie, ze tworzy takie dziwne małe partycje. Musisz jeszcze zrobić całkowity porządek na dysku usuwając wszystkie partycje i wtedy zobaczysz czy to przejdzie, bo ja tak rozumiem odpowiedź z pomocy Acer "pozostawić nieprzydzielone miejsce na dysku". W samym systemie nie usuniesz partycji systemowej, więc albo jakieś narzędzia np. spod Linuxa albo może w konsoli poleceniem diskpart udałoby się zrobić porządek.
Ewentualnie napisz dokładnie, co już zrobiłeś i co masz jeszcze zrobić pytając pomoc techniczną firmy Acer. Bo ja obstawiam, że ten dysk i partycje mogą zatrzymywać proces recovery. Dziwne rozwiązanie, bo skoro recovery ma przywracać stan fabryczny to jakiś plik na dysku nie powinien stanowić problemu, ale widocznie firma tak to obmyślała, więc musisz się męczyć.
28-05-2014 15:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Recovery na siódemce z płytkami od ósemki
Nic nie mogę nawet z płytą instalacyjną win7
szukam programu który by mi wyczyścił system bo mam już dość tego a miałem rację trzeba mi było tablet kupic bez tej windy

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2014 17:57 przez Jogin.)
28-05-2014 17:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KitKat Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Recovery na siódemce z płytkami od ósemki
Masz pełno programów do zarządzania dyskami twardymi, jak możesz go wypiąć to wypnij, podepnij pod inny komputer i w innym z poziomu Windows usuniesz partycje. Jak nie możesz czegoś przejść to napisz do pomocy firmy niech podadzą dokładną instrukcję, co masz zrobić, bo tak to trochę ciężko jest wskazać, co jeszcze musisz zrobić, aby postawić system. Jak napisali czysty dysk to ja rozumiem, że dysk musi być czysty bez partycji i wtedy recovery ruszy. A tablet owszem jest dobry do internetu, jako pomoc do nauki, przeglądania teledysków i takich tam, ale nie do pracy. Tam też zdarza się, że system padnie i należy zainstalować system na nowo, a z instalacją systemu Android nie jest tak łatwo w wielu przypadkach.
Jeszcze raz napiszę weź sobie albo na innym komputerze ustaw dysk, albo pobierz jakiś LiveCD z narzędziami np. GParted (Gnome Partition Editor) darmowe narzędzi przeznaczone do zarządzania i partycjonowania dysków twardych. GParted dostępny jest właśnie, jako LiveCD, więc musimy nagrać obraz aplikacji na nośniku CD/DVD a dalej z takiej bootowalnej płytki uruchomić to narzędzie. Program jest trochę trudny, ale pomocny.
28-05-2014 18:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Acer recovery phiphi 0 4,455 08-02-2013 15:42
Ostatni post: phiphi
  Partycja recovery - przywracanie systemu w laptopie WiFi 0 46,173 10-12-2012 17:50
Ostatni post: WiFi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości