-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Quicki 726 i Huawei E173 problem Aero2
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #11
RE: Quicki 726 i Huawei E173 problem Aero2
Cytat:Dziś przestawiałem trochę ustawień modemu, windows kilka razy przeinstalował sprzęt. W tej chwili modem ma numer 12d11001. Brakuje mi jakiegoś narzędzia dla systemu android.

Nie rozumiem. Nie działają Ci komendy SETPORT więc jak przestawiałeś urządzenia na inne porty?
Wpisz może ten numer jaki teraz masz zobaczysz czy zadziała.
Nie za bardzo też rozumiem narzędzia dla systemu android. To w tablecie masz jakiś taki monit?
Musisz trochę jaśniej.
Jak zmienia się nr portów w modemie to jak dobrze pamiętam, zmieniają się te numery vid pid i są potem inne w windowsie. Już nie pamiętam dokładnie.
To wszystko bardzo szybko się zmienia, teraz jest Android 4.1 już wchodzi 4.2 tam te modemy i sterowniki są już inaczej wpisywane, także ten temat robi się przestarzały ;-)

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
12-11-2012 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
DC2002 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Quicki 726 i Huawei E173 problem Aero2
W sumie nie pociesza mnie to co czytam! Poza oczywistym czyli uruchomieniu internetu na moim tablecie chciałem poznać trochę nowy system czyli Android. Skoro ciągle to zmieniają to trochę walka z wiatrakami.
W programie top_netinfo w ustawieniach jest zakładka komendy AT. Tam można użyć opcji dedykowane i inne. Wybrałem "włączony jest tylko modem" potem "wyłączony jest tylko CD-ROM".
Co do narzędzi, chodziło mi o program narzędziowy który powie mi jakie VID/PID ma podłączone urządzenie, jaki jest jego sterownik itd. Zainstalowałem nawet z marketu aplikację USB HOST CONTROLER. Ciekawy program, pokazuje VID/PID ale poza tym nie wskazuje nic nowego.
12-11-2012 23:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #13
RE: Quicki 726 i Huawei E173 problem Aero2
Wszystko ewoluuje raczej w dobrą stronę (na pewno bywa czasami trudne do zrozumienia), ale patrząc na Windows 95, a Windows 8. Nowy system jest skomplikowany, ale oferuje bardzo dużo rozwiązań poprzez zautomatyzowane funkcje instalowania sterowników, a wygodne funkcje pracy. Mi np. podoba się włączanie/wyłączanie komputera, które jest bardzo szybie.
Windows 95 był bardzo prosty, ale zarazem bardzo skomplikowany.

Tak i tutaj. Schemat dodawania modemu to tabletu, który jest tutaj na forum np. nie podziała na takim samym Androidzie 4.0, w którym producent zastosował trochę inny sposób dodania driverów. Nie wiem czy to nie od procesora zależy. Były tutaj osoby, które miały inną budowę plików i im pomagało przeinstalowanie romu.

Ty masz tablet, na którym działa ten sposób, który jest podany na forum. W końcu nawet uruchomiłeś playa, więc zadziałało, ale co jest nie tak, że aero nie działa. Czasami ciężko jest tak na odległość coś poradzić najlepiej jest mieć problem przed sobą wtedy można coś więcej pokombinować.

Tablety w ogóle szybko się starzeją pamiętam jak pół roku temu kupiłem za chyba coś 200 zł z Chin taki, który przy obecnych z ekranem pojemnościowym to przeżytek, a to było tylko 6 miesięcy temu, więc niektóre rzeczy zmieniają się, ale dla naszej wygody.

Co do tabletu no nie wiem musisz porostu pokombinować. Tym bardziej, że jak napisałeś wcześniej udało Ci się złapać ten internet z aero, więc na pewno jest to możliwe tym bardziej, ze play Ci działa.

A teraz jak widzę tablet czy smartfon dual sim z kartą aero przydatna rzecz dla dzieci i studentów zwłaszcza, bo internet można mieć ze sobą. Ja się uczyłem i studiowałem w całkiem innych czasach, a naprawdę net ułatwia życie. Na samym dworcu można sprawdzić rozkład jazdy bez potrzeby latania z peronu do okienka ;-)

Pokombinuj jeszcze może Ci się uda.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
13-11-2012 00:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
android Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 225
Dołączył: May 2012
Reputacja: 13
Post: #14
RE: Quicki 726 i Huawei E173 problem Aero2
Jak modem miga Ci na niebiesko widać zasięg w tablecie i masz profil aero 2 dodany i aktywny włączony roaming i Ci nie łączy z internetem. to wyłącz opcje debugowania i uruchom tablet od nowa mając cały czas podpięty modem teraz powinno zestroić połączenie

[Obrazek: btn_donateCC_LG.gif]
13-11-2012 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kawasaki Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #15
RE: Quicki 726 i Huawei E173 problem Aero2
Ja troche odbiegam od tematu, ale zadziwiła mnie pewna rzecz, bo mam prawie tego samego tableta (quicki 732) z tym samym procesorem, prawie identyczny tablet, ale mi nie chodzi "płynnie" z netem z play'a i modemem HuaWei E3131, ponieważ wywala mi modem, pisząc błąd:
"Damaged USB storage - USB storage damaged, You may have to reformat it."
Jak to naprawić ?!
Do czasu kiedy się to nie zacznie pojawiać to działa normlanie net, po czym pojawia się komunikat i od razu net przerywa i odnawia go po kilku minutach, albo już wcale...
Pomożecie ?
Dzięki za każdą pomoc...
30-11-2012 01:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
DC2002 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #16
RE: Quicki 726 i Huawei E173 problem Aero2
Witajcie!
Po raz kolejny opisuje perypetie z tabletem. Kolejny trop to wydajność prądowa. Podłączyłem modem przez hub USB z własnym zasilaczem. Połowiczny sukces. Modem miga na niebiesko i nawet na moment się połączył.
Podsumowując tablet ma za nisko ustawione zabezpieczenie nadprądowe, modem z racji tego, że jest nadajnikiem musi mieć dobre i wydajne zasilanie. Nie wiem jak przestawić ustawienia tabletu. Nie mniej to nie wszystko bo nadal tablet ma problemy z połączeniem.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH
02-12-2012 19:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #17
RE: Quicki 726 i Huawei E173 problem Aero2
Jak tablet jest za słaby to już chyba tylko najrozsądniejszym rozwiązaniem jest kupić coś lepszego i mocniejszego, i sprawdzonego. Jak internet ma być tylko w domu to najlepszym zastosowaniem jest router.
Co do zmiany ustawień modemu to jeśli chodzi o komendy AT^ to poprzez TNI tylko musisz znać komendy.
Ewentualnie inne ustawienia w TNI, ale to dotyczy częstotliwości i takich tam.
Jak coś napisz co potrzebujesz to Ci się coś może doradzi.

Dodam jeszcze, że np. E3131s-2 ma podobno mniejsze zapotrzebowanie niż te inne starsze modele, może więc z nim spróbować podziałać. Pożyczyć od kogoś.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2012 20:05 przez veyro.)
02-12-2012 19:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Lenovo a8 + modem Huawei e180 grzybucha 1 4,443 01-11-2015 21:00
Ostatni post: WiFi
  Aero2 działa bardzo wolno rafal11440 3 12,959 15-07-2015 16:10
Ostatni post: Vanautu
  Aero2 w tablecie z Windows 8.1 na pokładzie Colorovo City Tab Supreme 3 carcito 8 13,271 03-07-2015 23:01
Ostatni post: Ninja
  Brak zasięgu Aero2 majka420 5 8,559 29-04-2015 11:50
Ostatni post: majka420
  Problem z AERO2 na Macbooku zegzii 2 5,646 29-04-2015 10:23
Ostatni post: Janus

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości