-reklama-

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania użytkowników
Administrator Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 28
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #1
Pytania użytkowników
Dość często dostajemy na e-mail pytania w sprawie internetu Aero2, na które staramy się udzielać odpowiedzi, dlatego też postanowiliśmy stworzyć w tym miejscu osobny temat, w którym będziemy publikować nadsyłane pytania, a tym samym odpowiedzi związane z usługą BDI, które może w przyszłości pozwolą uniknąć powtórzeń, a będą też pomocne dla innych osób szukających informacji na temat usługi BDI.

Proszę o informacje na temat programu internet manager:
- czy jest darmowy ?
- skąd go można ściągnąć ?

Jeśli chodzi o program Internet Manager to jest on dostępny z modemem Huawei E353 (wersja modemów T-Mobile). W innych modemach jest zazwyczaj Mobile Partner.
Program do zarzadzania połączeniem z internetem można pobrać ze strony producenta modemu.

Czy aby korzystać z darmowego internetu muszę mieć modem huawei e398 cena, czy może być inny?
Do korzystania z internetu Aero2 nie jest potrzebny modem Huawei E398, można używać innego, który jest kategorii min. 10. Np. modem Huawei E353 lub E3131.

Witam, czy opłaty za wysyłkę muszę dokonać na poczcie? Czy mogę zrobić przelew bankowy i wygenerować dokument przelewu, który następnie wydrukuję i prześlę wraz z resztą dokumentów. Z góry dziękuję za informację.
Opłaty (depozyt oraz wysyłka karty SIM) mogą być zrealizowane na poczcie w banku czy też poprzez płatności elektroniczne. Ważne jest, aby posiadać stosowny dokument potwierdzający dokonanie tych opłat, który zostanie dołączony do kompletu wysyłanych dokumentów.

Czy karta Aero2 w modemie Huawei E173 będzie działała?
Do tej pory użytkownicy korzystający z urządzeń niezgodnych nie byli blokowani, a modem E173 nie jest urządzeniem kategorii 10. Zalecamy, więc używanie modemów, które spełniają wymagania techniczne, czyli są min. kat. 10.

Jaki jest termin oczekiwania? W czerwcu wpłaciłam pieniądze, wysłałam wszystko zgodnie z regulaminem do dzisiaj nie mam żadnej wiadomości.
Czas realizacji nie powinien przekroczyć 1.5 miesiąca od dostarczenia kompletu dokumentów do operatora. Czasami jednak z różnych powodów może on ulec wydłużeniu. Prosimy, więc o cierpliwość.

Po włożeniu (przysłanej pocztą, wymienionej) karty Aero2 do modemu Huawei E3131 prosto z pudełka (PLAY) zainstalowałem sterownik modemu i soft Playa. Wszystko działa świetnie, tylko modem nie łączy się przez sieć PL 17, jak to było z modemem Huawei E173u, ale przez sieć PLUS ROAMING. Czy to jest ok? Na liście dostępnych sieci Aero2 oczywiście nie figuruje, czy powinienem jakoś zmienić konfigurację, by łączyć się przez Aero2? I jak - czy użyć Top_netinfo.exe?
Na nowych kartach nie będzie już wyróżnika Aero2, (chociaż w niektórych miejscach może się to jeszcze zdarzyć). W większości przypadków będzie widoczna sieć Plus, a połączenie będzie realizowane w roamingu. Nie jest to jednak powód do niepokoju wszystko jest w porządku.
http://darmowyinternet.net/nowe-karty-sim-bdi-aero2/

Mam pytanie odnośnie zamówienia internetu wydrukowałem sobie wasz formularz ale mam pytanie potrzebuję dwóch kart do dwóch tabletów czy aby dostać dwie te karty muszę wysłać dwa te formularze czy wystarczy jeden i dopisać że chcę dwa. I czy można zapłacić za te karty za pobraniem czy najpierw trzeba wpłacić pieniążki a potem dopiero wysyłącie kartę za internet.
Darmowy Internet udostępnia operator Aero2 i to on świadczy usługę BDI.
Nie ma możliwości otrzymania 2-ch kart SIM na jedną osobę. Można zamówić jedną kartę dla siebie, a drugą na kogoś innego np. brata/siostrę. Potrzebny jest wtedy drugi wniosek o wydanie karty, ale na imię i nazwisko innej osoby.
Nie ma możliwości wykonania opłaty za pobraniem. Opłata to depozyt i 7 zł koszty wysłania listu z kartą SIM przez operatora. Tak, więc należy opłacić 2 przekazy i załączyć kopię tych opłat do wysyłanych dokumentów. Opłaty mogą być dokonane w tradycyjny sposób lub też elektronicznie, ale potrzebny jest dowód takich wpłat.
Proszę dobrze przeczytać regulamin usługi BDI.
Wszystkie niezbędne dokumenty powinny być poprawnie wypełnione i kompletne, aby nie było nieporozumień i problemów z otrzymaniem karty SIM.

Proszę o powiedzenie jakie warunki muszę spełniać i co trzeba zrobić aby państwo wyslali mi darmową karte AERO do internetu.
Wszystkiego te informacje są już na stronie:
http://darmowyinternet.net/info/
oraz na stronie operatora Aero2.

Jestem zainteresowany darmowym internetem. Posiadam tablet Samsung Galaxy Tab z wbudowanym modemem 3G. Jaki jest całkowity koszt aktywacji internetu, jakie są parametry, wymagania usługodawcy i na jak długo mogę mieć taki
internet? Jakie są parametry przesyłu? Gdzie mogę dostać kartę do tego bezpłatnego internetu?

Należy sprawdzić czy tablet posiada modem kat. 10. Zapewne tak, a nawet, jeśli nie to internet też będzie funkcjonował, ale w przyszłości użytkownicy z urządzeniami niezgodnymi mogą być blokowani.
Chcąc korzystać z darmowego internetu należy posiadać kartę SIM, którą można otrzymać od ręki w Warszawie koszt 20 zł depozyt, ewentualnie wysłać komplet dokumentów na adres operatora, który w przeciągu 1.5 miesiąca przyśle na adres zainteresowanej osoby kartę SIM. Koszt 20 zł depozyt plus 7 zł opłata za przesyłkę.
Internet w technologii HSPA+ będzie funkcjonował do 2016 roku, w technologii LTE do 2019.
Transfer to 512 kbit/s taki, jaki jest zapisany w regulaminie usługi. Wystarcza to do normalnego korzystania z sieci internet. Darmowy internet nie jest usługą, która miałaby zachwiać rynkiem komercyjnego dostępu do internetu. Ponadto usługa ta nie jest stworzona, aby ściągać gry i filmy. Jednak nie ma żadnych limitów. Można pobierać tyle danych ile tylko się zdoła.
Celem funkcjonowania usługi BDI jest cyfryzacja społeczeństwa szczególnie tego, które nie posiada w ogóle dostępu do internetu.
21-11-2012 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości