-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #21
RE: Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset
Podstawowe pytanie to czy wersja ROM, jaką teraz instalowałeś jest taka sama, jaką miałeś wcześniej czy jednak np. nowsza? Może ten ROM jest uszkodzony, albo niedokończony.

Kiedyś kupiłem tablet w Biedronce. Były na systemie pewnie niedociągnięcia, ale po jakimś czasie wyszła nowsza aktualizacja, wgrałem i system działał szybciej, ale wyświetlacz nie działał prawidłowo. Jak się okazało była to wersja na ten sam tablet, ale na serię produkowaną później. Potem wgrałem wersję, którą wypuścili do mojej serii (miała poprawki i wyeliminowane błędy), ale jak się okazało też coś mi tam nie działało, więc chciałem wrócić do tej, która była na samym początku przy zakupie jednak nie było już skąd pobrać. Na razie, więc tablet leży, a że potrzebuję teraz do nauki języków czegoś tańszego stwierdziłem, że kupię tutaj: http://darmowyinternet.net/forum/temat-z...thebox_765
[Obrazek: tablety_z_chin.jpg]

To tak, jako ciekawostka ;-)


Zalecałbym Ci teraz wykonać wipe cache partition i zobaczysz, jaki jest efekt. Jeśli nic się nie zmieni, zainstaluj raz jeszcze od nowa ROM. Często to pomaga na problemy z działaniem systemu Android.

Jak dalej będzie problem to albo wgrać jakiś nieoficjalny jeszcze ROM albo pytać serwis, bo może wada dotyczy problemu sprzętowego nie software.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
28-03-2015 17:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marcin8509 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 0
Post: #22
RE: Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset
Oprogramowanie pobrałem z oficjalnej strony overmax.

Kod:
http://www.overmax.pl/pl/katalog-produktow,p8/tablety,c14/steelcore,c2522/steelcore10-ii,c2591/

Dokładnie stąd, za każdym restartem Androida setup jest na nowo :-(
Rzeczywiście będę musiał napisać do pomocy technicznej.
28-03-2015 18:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #23
RE: Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset
Nie wiem jak dokładnie wgrywałeś ROM, ale wykonaj więc wg instrukcji wgrywanie systemu Android poprzez PhoenixSuit
Cytat:Przed wykonaniem aktualizacji proszę naładować tablet. Podczas aktualizacji
zostaną skasowane wszystkie dane z tabletu oraz zawartość pamięci
wewnętrznej. Proszę wyjąć kartę pamięci z urządzenia, w przeciwnym
wypadku podczas aktualizacji na karcie niezależnie od wielkości może zostać
założona partycja o wielkości 700 MB. Aplikację do aktualizacji należy
uruchomić na komputerze z systemem Windows. Nie zaleca się korzystania
z portów eSATA/USB lub USB 3.0.
Cytat:Aktualizacja systemu dla tabletu OV-Steelcore 10+ II znajduje się w zakładce Instrukcje Obsługi.

Cytat:Tablet Steelcore 10+ II objęty jest trzyletnią gwarancją, a ewentualne wady lub uszkodzenia sprzętu ujawnione i zgłoszone w okresie gwarancji będą usunięte bezpłatnie w terminie 7 dni roboczych.

I jak pisałem wykonaj też wipe cache partition, jak nic nie pomoże to musisz szukać pomocy w serwisie. Masz gwarancję więc nie będziesz płacił.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
28-03-2015 18:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marcin8509 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 0
Post: #24
RE: Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset
ROM wgrywałem taki jbs-q10_0308+2005_gsensor7660_ft5x-ts_20130607.img, oficjalna nazwa pliku OV-SteelCore-10+IISoft.zip.
Myślę że to poprawny plik który ściągnąłem.
29-03-2015 10:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tester Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 2
Post: #25
Instalacja ROM
Jeśli to robisz sposobem polecanym przez producenta to może zrób w ten sposób poprzez inny program lub bezpośrednio poprzez instalację systemu z karty. Masz plik z obrazem .img, więc te sposoby powinny działać.
Może w ten sposób uda się zainstalować dobrze system Android. Pobierz sobie raz jeszcze ROM, bo może archiwum, jakie masz źle się pobrało i jest ono z błędami, więc system jest instalowany, jako uszkodzony.

Jak żaden sposób nie rozwiązuje problemu to do serwisu też zalecam się zgłosić.

Tutaj masz poradniki jak instalować ROM z systemem Android na tablecie:
Instalacja Androida w postaci ROM-u przez Smart Phone Flash Tool.
Instalacja Androida przez LiveSuite i z bootowalnej karty SD.
29-03-2015 10:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marcin8509 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 0
Post: #26
RE: Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset
Tester robiłem wedle instrukcji próbowałem z bootowalnej karty pamięci za drugim razem się udało Język
Ale musiałem wystartować trzymając volume + i kilka razy pstryknąć power Duży uśmiech
i działa jak ta lala.

Dzięki za pomoc chłopaki !

edytka:

I d..a blada, teraz restartowałem rano na próbę drugi raz taba i się zawiesił na ładowaniu systemu...

Poza tym wyskakiwał mi błąd że mam mało miejsca na internal storage ;/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-03-2015 09:30 przez marcin8509.)
30-03-2015 23:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pietras Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #27
Tablet się wiesza - moja sugestia
Możliwe, że problem jest sprzętowy nie programowy, więc chyba pozostaje Ci oddać tablet do serwisu. Wszystkie możliwe sposoby przerobiłeś, więc innej już opcji nie ma. Pewnie coś na płycie głównej jest uszkodzone i dlatego tablet się wiesza, ale to musi zweryfikować serwis sam tego nie sprawdzisz, więc jak masz gwarancję to zwróć tablet do naprawy. Oni nawet jak nie znajdą przyczyny to wymienią płytę i będzie po problemie. Opisz tylko dokładnie wszystko, aby nie było, że oddasz sprzęt włączą i stwierdzą, że tablet sprawny.
01-04-2015 11:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Domaniew Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #28
RE: Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset
Ja też obstawiam, że jednak problem będzie z płytą i dlatego tablet nie działa stabilnie. Mogę się mylić, ale zrobiłeś w zasadzie wszystko, co można było zrobić w domowych warunkach teraz tylko serwis i specjalistyczny sprzęt diagnostyczny mogą coś więcej powiedzieć, co jest przyczyną wadliwego działania tego urządzenia.
01-04-2015 22:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
refio Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 0
Post: #29
RE: Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset
witam
a ja mam taki problem nie działa dotyk, zrobiony hard reset, nie wiem, czy jest jakaś opcja, którą zablokowałem dotyk.
Wcześniej działał, teraz podłączyłem mysz i wszystko działa, poza dotykiem, przyciski funkcyjne działają, poza dotykiem.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć co dalej, na razie kombinuję, a generalnie problem może być mały, albo i nie.
07-04-2015 20:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbuDabi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 3
Post: #30
Nie działa dotyk w tablecie
A może musisz tylko skalibrować dotyk?
Przy upadkach np. dość często luzuje się wtyk tasiemki dotyku (nie zawsze jest on połączony z samym ekranem, to dwa osobne urządzenia) więc to, że ekran wyświetla, nie oznacza że dotyk jest podłączony, ale musiałbyś rozkręcić tablet. Często też pękają ścieżki na płycie głównej albo winne są zimne luty.
Niby już robiłeś reset, ale jeśli mysz działa wchodzisz w ustawienia i klikasz na ustawienia fabryczne i sprawdzasz jak jest może pomoże zobacz.
Może też jak piszę odpięła się taśma więc możesz rozkręcić i sprawdzić to sam.
[Obrazek: t5q4a8.jpg]
[Obrazek: 348q1bm.jpg]
07-04-2015 22:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root phiphi 59 164,309 30-08-2015 11:44
Ostatni post: phiphi
  Aplikacja mesendżer wstrzymana w trakcie restartu tabletu adrenalina85 4 6,932 14-08-2015 21:42
Ostatni post: Cebu
  Sprawdzenie ilości przeprowadzonych godzin tabletu Lenovo Jogin 7 14,873 25-12-2014 23:41
Ostatni post: Brasil
  Szukam ROM do tabletu Lenovo siemanapek 2 6,386 25-08-2014 21:02
Ostatni post: Janus
  Orange FunTab 7.0 - reset języka emuq 7 27,561 05-11-2013 01:16
Ostatni post: Kajzerka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości