-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset
Malutki_Janek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset
Rozwiązanie dla tabletu Tablet Omega MID 7132 jest tutaj
Kod:
http://www.muraszcz.slask.pl/index.php?id=_komp/henio3
U mnie zadziałało.AniołSzczęśliwySerce
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2013 18:05 przez Malutki_Janek.)
09-12-2013 17:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
macgiwer Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset
Witam
Zresetowałem tableta Super Pad VI do ustawień fabrycznych w/g instrukcji zamieszczonej poniżej.Mam "goły ekran z czterema ikonkami w lewym dolnym rogu,zegar w prawym dolnym rogu który zaczyna odmierzać czas od 8.00 po każdym włączeniu .Wyłączyć tableta można tylko przyciskiem reset. Pewnie całe to oprogramowanie nadaje się do wywalenia,ale sam tego nie zrobię bo mało się na tym znam.Może ktoś mi podpowie czy w ogóle warto w ten sprzęt cokolwiek inwestować i brnąć dalej w te bagno?
Pozdrawiam
27-02-2014 23:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabmar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 3
Post: #13
RE: Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset
To chyba jest SuperPad VI. Jak zrobiłeś poszczególne kroki to system powinien normlanie działać. To tylko reset, ale też pytanie, co było przyczyną, że podejmowałeś takie działanie. Jak bawiłeś się z oprogramowaniem na tablecie i namieszałeś w nim to czasami sam reset nie wystarczy należy wgrywać od nowa ROM. Jak masz namiar na stronę producenta (zazwyczaj producent udostępnia ROM) musisz sobie go pobrać i zainstalować od nowa. Na forum są opisane zrozumiale metody jak instalować nowy ROM w tablecie (w zależności czy mamy plik z obrazem czy inny, który instalujemy przy użyciu komputera). U Ciebie pewnie będzie to zwykły plik .zip, który wrzucasz na kartę SD wchodzisz do trybu recovery tak jak robiłeś reset i tam wybierasz opcję, wskazujesz plik i instalujesz ROM.

Także napisz, co robiłeś, że musiałeś skorzystać z opcji resetu. Musiałeś chyba dość poważnie uszkodzić system lub coś skasować i teraz to jak z Windows na laptopie niby masz kopię recovery, ale uszkodzisz partycję albo backup i jest problem tak samo z tabletem. Także najprościej właśnie wgrać na nowo ROM poszukaj pliku obstawiam, że to będzie paczka .zip na kartę SD, wrzucisz 3 kliki i system jak świeże bułeczki. Tylko musisz sobie ten system znaleźć.

Tak dla pomocy tutaj jest pokazane jak się wgrywa system Android poprzez LiveSuite oraz jak się robi bootowalną kartę SD jeśli chcemy wgrać system z karty, ale taki, który mamy, jako obraz w pliku .img:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-t...ndroid_549

Jak masz plik .zip jak piszę wrzucasz go na kartę SD, odpalasz tryb recovery tak samo jak wchodziłeś celem zrobienia twardego resetu, ale wybierasz opcję apply update from external storage i instalujesz nowy system Android.

p.s. możesz jeszcze zanim, co innego podziałasz zrobić to wipe data/factory reset i wipe cache partition może to pomoże.

Także nie załamuj się nic nie musisz inwestować tylko trochę wolnego czasu i w oparciu o poradniki postawisz na nogi sprzęt ;-) a jak widzę to wymieniany jest na anglojęzycznych forach więc to chyba nie jest takie najgorsze urządzenie.
28-02-2014 01:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
djdave Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Nov 2014
Reputacja: 0
Post: #14
RE: Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset
Hej. Napotkałem problem podczas przywracania systemu do ustawień fabrycznych. Robiłem według instrukcji (tzn. uruchomienie tableta w trybie awaryjnym itp.). Po przywróceniu ustawień tablet się uruchamia ciągle w trybie awaryjnym (obrazek androida z wykrzyknikiem) i się restartuje. Nie mogę wejść w menu trybu awaryjnego. Nie mogę nic zrobić z poziomu tableta. Zna ktoś z was sposób aby przywrócić / wgrać nowy system dla tego tableta?


Tablet: Denver TAC-97032

Zależy mi na czasie gdyż tablet nie należy do mnie Smutny Liczę na waszą pomoc.
26-11-2014 01:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #15
RE: Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset
Wykonaj te czynności obie:
Kod:
wipe data/factory reset (reset systemu przywracanie fabrycznych ustawień – usuwa wszystkie dane)
wipe cache partition (wymazuje cache partycji)

Jak to nie pomoże wgraj na nowo ROM. Tutaj masz link do strony:
Kod:
http://www.denver-electronics.com/denver-tac-97032/
Do tego modelu Denver TAC-97032 ROM jest tylko jeden jak informuje producent, więc należy tylko zaktualizować, jeśli masz problemy nie można naprawić przez zresetowanie oprogramowania.

Jeśli potrzebujesz firmware ROM do Denver TAC-97032 wyślij e-mail z numerem seryjnym tabletu na ten adres e-mail: support@denver-electronics.com
Otrzymasz informacje skąd pobrać software albo ROM od firmy.

Jak będziesz miał ROM od firmy masz pod tym linkiem informacje jak wykonać proces wgrywania systemu:
Kod:
http://www.masterpiece.dk/UploadetFiles/11174/138/How_to_upgrade_TAC-97032.pdf

Ten program jest też opisany tutaj na forum, także będziesz miał instrukcje po PL też:
Kod:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-tutorial-instalacja-aktualizacja-systemu-android_549

Powodzenia Zawstydzony

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
26-11-2014 14:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Darkman1000 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Feb 2015
Reputacja: 0
Post: #16
RE: Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset
Witam, jestem posiadaczem samsunga s2 8 cali. Zawiesił się i nic nie pomaga, żadna akcja z przyciskaniem klawiszy.
Pomóżcie ...
10-02-2015 14:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #17
RE: Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset
Zbyt ogólnikowo to napisałeś, aby cokolwiek więcej powiedzieć. Zawieszanie się to zazwyczaj coś takiego, że działa i przestaje działać, więc wyłączenie i ponowne włączenie rozwiązuje problem gorzej jak ten stan się powtarza, albo zaraz po włączeniu urządzenie na nowo się wiesza i tak w koło. Widziałem już problem Samsung S2 wiesza się po krótkim czasie użytkowania w taki sposób, że nie reaguje na dotyk, ekran się zawiesza i po jakimś czasie sam się wyłącza. W takich sytuacjach dobrze jest zrobić reset systemu przywrócić ustawienia fabryczne (powinna być taka opcja w ustawieniach) ewentualnie jak możesz się dostać do opcji odzyskiwania, recovery na starcie systemu tam też jest opcja twardego resetu (ale nie wiem czy Samsung tej opcji nie blokuje).

Inna sprawa jak takie zabiegi nie pomagają i ten stan dość często się powtarza może być to już wina nie software, ale hardware. Np. urządzenie się przegrzewa i się zawiesza. Wtedy tylko serwis sam nic nie zdziałasz.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
10-02-2015 20:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Darkman1000 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Feb 2015
Reputacja: 0
Post: #18
RE: Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset
Tablet się wyłączył i jest czarny ekran. Ok. pół roku temu też była taka sytuacja i udało mi się go uruchomić, nie pamiętam już dokładnie jak, ale było to połączenie klawiszy power i vol.
Teraz jest kompletny brak reakcji.
Próbowałem już kombinacji:
power + vol
power + vol + funkcyjny (ten pod ekranem)
zero reakcji ...
10-02-2015 20:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #19
RE: Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset
Może bateria padła, spróbuj na podłączonym zasilaniu coś działać.

Urządzenie zawiesza się lub występują błędy krytyczne.
Cytat:Jeżeli urządzenie nie reaguje na polecenia lub zawiesza się, konieczne może być zamknięcie aplikacji lub wyjęcie i włożenie baterii oraz włączenie urządzenia w celu przywrócenia jego sprawności działania. Jeśli urządzenie jest zablokowane i nie reaguje, zrestartuj je, naciskając równocześnie przycisk włączania/wyłączania i przycisk regulacji głośności w dół i przytrzymując te przyciski przez ponad 7 sekund.
Jeżeli problem nie zostanie rozwiązany, przywróć ustawienia fabryczne. Na ekranie aplikacji dotknij Ustawienia - Ogólne - Backup i zerowanie - Ustawienia fabryczne - Resetuj urządzenie. Jeśli problem nadal występuje, zwróć się do centrum serwisowego firmy Samsung.
Generalnie poprzez kombinację klawiszy powinieneś uzyskać coś takiego co pozwoli wykonać hard reset w Samsungu.




Jeśli to nie pomaga, można jeszcze próbować sprawdzić czy przez jakiś program na komputerze urządzenie jest widziane jeśli 0 reakcji to chyba tylko serwis pozostaje. Tablet mógł ulec uszkodzeniu, a najpewniej jego elektronika na płycie głównej.
10-02-2015 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marcin8509 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Mar 2015
Reputacja: 0
Post: #20
RE: Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset
Witam Wszystkich serdecznie

Posiadam Overmaxa Steelcore 10+ II, zawiesił mi się i zainstalowałem z oficjalnej strony system na nowo.

Pierwsza próba niepowodzenie bo system nie wykrywał 'internal storage', kilka prób instalacji i się udało to zrobić lecz po każdym restarcie tableta ciągle mi robi update aplikacji i czyści mi całą pamiec.

Gdy tylko zrobię aktualizacje programów to po jakimś czasie wyszła mi błędy i nie mogę później włączyć niektórych plikacji.

Proszę Was o pomoc bo nie wiem jak rozwiązać ten problem ...
28-03-2015 14:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root phiphi 59 164,620 30-08-2015 11:44
Ostatni post: phiphi
  Aplikacja mesendżer wstrzymana w trakcie restartu tabletu adrenalina85 4 6,995 14-08-2015 21:42
Ostatni post: Cebu
  Sprawdzenie ilości przeprowadzonych godzin tabletu Lenovo Jogin 7 14,957 25-12-2014 23:41
Ostatni post: Brasil
  Szukam ROM do tabletu Lenovo siemanapek 2 6,435 25-08-2014 21:02
Ostatni post: Janus
  Orange FunTab 7.0 - reset języka emuq 7 27,638 05-11-2013 01:16
Ostatni post: Kajzerka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości