-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przenośny modem router 3G WiFi MWR01
Krystian Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Przenośny modem router 3G WiFi MWR01
Witam ponowne na forum . Czy ktoś ma ten Przenośny modem router 3G WiFi MWR01 . Jak on sprawia na tablecie pod android v 4.1
Np z kartami SIM jak Orange free czy T-Mobil . Jako przebiega konfiguracja
Gdzie i co się wpisuje do tableta jakies dane - hasło , nazwa itd
08-04-2013 18:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kajzerka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Przenośny modem router 3G WiFi MWR01
Manta MWR01 to modem obsługujący częstotliwość 3G - 2100 MHz (HSUPA/HSDPA/UMTS), częstotliwości odpowiadające 2G – 850/900/1800/1900 MHz (GSM/GPRS/EDGE) z ograniczeniami do prędkości pobierania 7,2 Mb/s i wysyłania 5,76 Mb/s. Z tych danych wynika (to takie info dla innych), że MWR01 nie jest zgodny z Aero2. Pracować powinien, bo przecież tego typu urządzenia wpuszczane są do sieci, ale nie spełnia wymogów kategorii 10.

[Obrazek: mwr01.jpg]

Kartę SIM umieszcza się wewnątrz urządzenia, więc całe to urządzenie ma działać od razu po włożeniu karty i uruchomieniu zasilania (kod PIN należy wyłączyć za pośrednictwem telefonu, bo jednak jak na wielu routerach nie ma opcji wpisania tego kodu PIN jeśli karta taki kod ma). Po odpaleniu urządzenia w otoczeniu sieciowym pojawia się nowa pozycja widzisz je na komputerze.

Router Wi-Fi 802.11 obsługuje do pięciu hostów naraz. Każdy z nich po podłączeniu otrzymuje adres z prywatnej puli i staje się częścią małego WLAN-u. Od tego momentu za pośrednictwem przeglądarki można zmieniać podstawowe ustawienia m.in. dane logowania, hasła, kodowanie i zakres adresacji. Dużym minusem jest słaby akumulatorek (pojemność 1500 mAh) przy jednym podłączonym urządzeniu bateria pada po mniej więcej 3 godzinach pracy. Przy podłączeniu większej ilości sprzętu czas pracy drastycznie się skraca. Inna wada to wskaźnik naładowania, który pokazuje cały czas full.

Co do Androida ro router jest niezależny działa sam więc wkładasz tylko kartę SIM i tablet widzi Twoje urządzenie łączysz się z nim i masz internet tak jak przy zwykłej sieci Wi-Fi.

Co do konfiguracji to wpisujesz adres IP w przeglądarce komputera logujesz się podają login admin oraz password admin (standard na routerach) i tam masz opcje konfiguracyjne. Ustawiasz sobie profil APN i tyle.

Karta SIM, która ma w sobie zapisany profil/konto APN jest obsługiwana bez problemu np. karta z T-mobile działa od razu. Schody mogą się pojawić z kartami Orange, które nie maja w sobie zapisanej domyślnej konfiguracji APN, ale to możesz wprowadzić sam konfigurując profil dostępu do internetu w tym przypadku dla internetu mobilnego APN.
W instrukcji na bank będziesz miał opisane kroki, więc sobie poradzisz.
08-04-2013 22:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krystian Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
Post: #3
Duży uśmiech RE: Przenośny modem router 3G WiFi MWR01
Dzięki serdecznie za ładną opisaną informacją i instrukcje tego modemu Router 3G WiFi MWRO1 do Kart SIM Uśmiech
09-04-2013 17:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kajzerka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 1
Post: #4
RE: Przenośny modem router 3G WiFi MWR01
Spoko jak miałbyś problem to pisz. Dodam tylko, że jeśli potrzebujesz rozdzielacza sygnału do domu to lepszym rozwiązaniem jest zwykły router.
Na internet w trasę to lepiej kupić jakiś dual sim telefon ewentualnie zwykły modem za 50 zł dokupić do tabletu. Wcześniej tylko sprawdzić czy planowany zakup współpracuje z tabletem ewentualnie czy producent deklaruje, że dany modem jest obsługiwany.
Te przenośne routerki są może i dobre, ale mocne urządzenia kosztują 400 i więcej złotych te tańsze przy wielu urządzeniach szybko się rozładowywują. Za 600 zł masz np. dobre smartfony ZTE.
:-)
09-04-2013 18:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #5
RE: Przenośny modem router 3G WiFi MWR01
Te przenośne routerki mają swoje plusy, ale też minusy głównie cena oraz krótki czas pracy na baterii. Jednak jak komuś taki bardzo potrzebny no to można kupić.
Ze swojego doświadczenia polecam jednak zwykłe urządzenie rozdzielcze do domu, a gdzieś ze sobą tablet z wbudowanym modemem albo właśnie telefon na dwie karty. To wygodniejsze rozwiązanie.
09-04-2013 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krystian Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Przenośny modem router 3G WiFi MWR01
dzięki za odpowiedzi w sprawie tego modemu router 3G WiFi MWR01
Mam zakupiony Tablet GOCLEVER HYBRID + 3G ale nie działa mi połączenia internetu przez 3G robiłem konfiguracje od producenta według instrukcji i nic modem się łaczy z tabletym ale brak 3G po WiFi działa super no i kombinuję zakupu tego Przenośny modem router 3G WiFi MWR01 na razie zbieram informację o tym 3G WiFi MWR01.Uśmiech
10-04-2013 17:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #7
RE: Przenośny modem router 3G WiFi MWR01
Możesz spróbować podpiąć inny modem i zobaczysz czy działa (najlepiej taki, który na bank tablet obsługuje). Inna sprawa skoro masz tablet z wbudowanym modemem 3G to powinno być wszystko tak jak być powinno czyli działać. Może coś jest wadliwe skoro robisz wszystko wg instrukcji i nie działa. Ja na Twoim miejscu zgłosiłbym się do serwisu i jak coś oddał im sprzęt bo pewnie ten tablet kosztował z 1000 zł więc za takie pieniądze musi wszystko działać tym bardziej, ze konfiguracje sprzętową sam dostarczył producent tabletu.
Coś jest nie tak powinieneś ich ścignąć w końcu nie jest to tablet z Biedronki Duży uśmiech

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
10-04-2013 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krystian Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Przenośny modem router 3G WiFi MWR01
Tablet GOCLEVER HYBRID + 3G nie ma wbudowany w tablecie tylko jest osobno na USB dołączony fabrycznie modem widzi tablet raz pokazuje mi sygnał raz nie a 3G ta 5 razy na 100 nie, próbowałem z T-Mobil i Orange free.
!!! A powiedz mi czy Karta SIM Play ma w sobie zapisany profil/konto APN
bo Karta SIM, która ma w sobie zapisany profil/konto APN jest obsługiwana bez problemu np. karta z T-mobile działa Nieśmiały
10-04-2013 19:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #9
RE: Przenośny modem router 3G WiFi MWR01
Kartę Play możesz sobie kupić w kiosku starter do internetu kosztuje jakieś parę złotych i tak przetestujesz.

Co do kart SIM to wsystemach GSM, każdemu abonentowi jest przydzielony indywidualny numer identyfikacyjny IMSI (zapisany na karcie SIM) służący do identyfikacji abonenta na drodze radiowej. Numer IMSI składa się z trzech części:
- kodu kraju stacji ruchomej MCC obejmującego trzy cyfry (Polska – 260) identyfikuje kraj,
- kodu sieci MNC zawierającego dwie lub trzy cyfry identyfikujące sieć,
- numeru identyfikacyjnego abonenta ruchomego MSIN identyfikującego go w danej sieci komórkowej.

Także jak tworzysz profil APN i wprowadzisz odpowiednią nazwę punktu APN to reszta danych powinna zostać automatycznie odczytana. Nie wiem jak jest z kartami Orange musiałbym to przetestować aby mieć porównanie, ale tam te wartości chyba też wczytują się automatycznie jak tutaj (pozwolę sobie skopiować z innego forum, które mam pod ręką obraz):
[Obrazek: aero.jpg]

Tak więc jak testowałem na kilku tabletach kartę Aero2 to tam aby uwidocznić profil Aero2 musiałem najpierw go stworzyć, wpisać punkt dostępowy APN, ale aby się to powiodło musiałem być w zasięgu sieci 3G wtedy reszta się wczytywała.
Na innym tablecie myTAB wystarczyło chyba jak dobrze pamiętam podpiąć tylko modem i profil się sam wczytywał (albo też tylko wpisywało się APN darmowy), ale nie trzeba było być w zasięgu 3G. Tak jakoś dziwnie to na różnych tabletach działało.
Więc z Twojej wypowiedzi ostatniej zrozumiałem, że karta T-Mobile Ci działa i internet też, ale z Orange coś nie tak.
Może masz problem z zasięgiem i jak coś tam złapie to masz sygnał. W domu na ogół jest słabszy zasięg. Jak jest słaby albo nie ma w ogóle zasięgu masz problem.
Jak nie działa to tak jak trzeba to nie wiem może zgłosić to do suportu bo wiesz teoretycznie ten Goclever dostarczył Ci sprzęt, który powinien być całkowicie sprawny i działający. Czy to karta Orange czy karta Play czy też T-Mobile nie powinno być różnicy. Wszystko powinno sprawnie działać.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2013 21:58 przez zuzi.)
10-04-2013 21:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Modem Huawei E353 i tablet Lenovo IdeaTab A3000 aanik_85 4 7,344 08-09-2014 11:21
Ostatni post: Pietras
  Pytanie o modem 3g tycek33 2 5,875 04-08-2014 13:47
Ostatni post: Jaro
  Modem Manta MM332 J.TBG 3 8,587 05-04-2014 23:26
Ostatni post: Angels
Informacja Modem Huawei E3131 - opis zuzi 6 50,438 29-03-2014 00:00
Ostatni post: Pietras
  Modem Huawei E3131 Play - działanie w innej sieci Jogin 15 38,676 09-01-2014 22:31
Ostatni post: Jogin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości