-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przelew z zagranicy - kod SWIFT i IBAN
Luiza Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Informacja Przelew z zagranicy - kod SWIFT i IBAN
Zdarza się, że chcemy dokonać przelewu z zagranicy (czy ktoś może nam wpłacać pieniądze) na nasze konto w Polskim banku, ale wymagane są takie dane jak kod SWIFT oraz kod IBAN i wiele osób ma z tym problem.

Więc co zrobić, aby dokonać przelewu z zagranicy na konto w Polskim banku np. w banku Credit Agricole? Pokażę to na przykładzie tego banku.

Aby wykonać przelew z zagranicy na konto w banku w tym przypadku Credit Agricole, zleceniodawca przelewu zobowiązany jest podać następujące dane:

1. Imię i nazwisko odbiorcy przelewu (posiadacza rachunku)
2. 26 cyfrowy numer rachunku odbiorcy (IBAN - Międzynarodowy numer rachunku bankowego, z ang. International Bank Account Number), przed którym należy dodać PL
Kod:
PLNN NNNN NNNN NNNN NNNN NNNN NNNN
Polska – PLkk BBBB BBBB MMMM MMMM MMMM MMMM
Pierwsze 2 cyfry to cyfry kontrolne. Następnych 8 cyfr to identyfikator banku/oddziału, (z czego jego ostatnia, ósma cyfra jest cyfrą kontrolną, wyliczoną z pozostałych siedmiu). Ostatnie 16 to numer rachunku.
3. Tytuł płatności - musimy dokładnie wpisać, za co dokonywany jest przelew
4. Nazwę i adres banku odbiorcy przelewu, np.:
Kod:
Credit Agricole Bank Polska SA
pl. Orląt Lwowskich 1
53-605 Wrocław, Polska
5. Kod SWIFT (tzw. BIC) Banku, dla Credit Agricole: AGRIPLPR
SWIFT Code – to przyjęta w Polsce nazwa (nadanego przez organizację SWIFT) kodu BIC (ang. Bank Identifier Code), czyli nic innego jak międzynarodowy kod oddziału bankowego, do którego mają trafić pieniądze. W skrócie kod SWIF to nic innego jak kog BIC - kod identyfikujący bank.

[Obrazek: kod_iban_swift.jpg]

*Ww. zdjęcie pochodzi z panelu Informacje odnośnie płatności w Tradedoubler.


Pomysł Bank Credit Agricole uznaje konta swoich klientów przychodzącymi przelewami w EUR, USD, GBP, CHF, AUD, CAD, HUF, CZK, DKK, NOK, SEK, RUB, JPY i PLN, przy czym uznanie konta następuje zawsze w walucie PLN. Jeśli przelew zostanie wysłany w innej walucie niż wymieniona powyżej nie dotrze do Banku Credit Agricole, lecz zostanie zwrócony do banku nadawcy przelewu.


W ten sposób możemy zdefiniować płatność z zagranicy (np. płatności internetowe) czy też ktoś może zlecić nam płatność zagraniczną. Na pewno te informacje się przydadzą wielu osobom. W skrócie IBAN to nic innego jak nasz nr konta z dodanym przed numerem znakiem kraju, czyli PL. Kod SWIFT to zaś identyfikator danego banku i ten musimy szukać bezpośrednio w naszym banku (takie informacje są na stronach banków).
09-06-2015 17:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości