-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prosty sposób na root programem SRSRoot
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #1
Żarówka Prosty sposób na root programem SRSRoot
Root programem SRSRoot – SRS One Click Root for Android

[Obrazek: srsrooting.jpg]

Na forum jest już kilka poradników jak uzyskać roota na Androidzie, ale dzięki namiarom j3zz, który zapodał informacje postanowiłem tak z ciekawości przetestować i przy okazji dodać sposób na uzyskanie roota tym programem.

Dla osób, którym ten program nie pomoże albo szukają innych sposobów podaję linki (na forum jest kilka innych sposobów na roota innymi metodami). Jest root tymczasowy, ale trzeba go poszukać w tematach. Ja podam tylko te trwałe sposoby:
Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida
Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root


SRSRoot to prosty w użyciu program dający możliwość ukorzenienia urządzenia, czyli uzyskania praw administratora na tablecie albo smartfonie.
SRSRoot obsługuje wersje Android 1.5, 2.1, 2.2, 2.3, 3.1, 3.2, 4.0, 4.1, 4.2 i cały czas jest rozwijany. Program pomaga uzyskać roota na telefonach Samsung Galaxy S2/S3, Note/Note2 oraz wielu innych popularnych markach. Lista jest na stronie producenta, więc można sobie sprawdzić, ale jest to naprawdę obszerna lista obsługiwanych modeli.

Program przeprowadza działanie root na plikach bez jakichkolwiek zmian związanych z flashowanem urządzenia. Wszystkie czynności są odwracalne, czyli możemy cofnąć roota (nadanie praw administratora).

Jednak, po co ten root? Jeśli tutaj jesteś i czytasz ten materiał to najprawdopodobniej uprawnienia, a raczej ograniczenia na smartfonie czy tablecie z Androidem powodują, że potrzebujesz konta administratora np. dla aplikacji, które roota wymagają do poprawnego działania czy innych operacji np. dogrywania sterowników do nieobsługiwanych urządzeń (np. modem). Wiedz, że czynności związane z procesem root wiążą się z pewnym ryzykiem utraty gwarancji jak i namieszania w urządzeniu, więc wszystko robisz na własną odpowiedzialność.

Program pobieramy ze strony: srsroot.com/ następnie instalujemy na komputerze.

Na urządzeniu zaznaczamy włączone debugowanie USB (znajduje się w ustawieniach w systemie naszego urządzenia), dodatkowo zezwalamy również w ustawieniach na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł.

[Obrazek: debugowanieusb.png]

Podłączamy urządzenie do komputera w panelu sterowania powinna być nazwa urządzenia albo coś takiego Android ADB Interface.

[Obrazek: androidpanelsterowania.png]

Jeśli urządzenie nie jest poprawnie widziane musimy zainstalować odpowiednie sterowniki w razie czego można skorzystać z tego tutoriala:
Poradnik instalacji sterowników urządzeń z androidem na wszystkich Windowsach

Jak widać na zrzucie mamy dwie opcje Root Devices (All Methoods) oraz Root Devices (SmartRoot) pierwsza stosuje wszystkie metody, druga opcja wybierana jest najlepsza metoda ukorzenienie urządzenia. Jeśli jednym sposobem nam nie wychodzi próbujemy drugim.

[Obrazek: srsroot.png]


Program obsługuje dużą liczbę urządzeń z systemem Android, ale nie ze wszystkimi modelami może sobie poradzić, także jak nie pomoże to możemy skorzystać z linków do aplikacji, które wcześniej podałem.


Jeśli operacja się uda otrzymamy komunikat i logi z przeprowadzonego działania.
Kod:
    ---= SRS One-Click-Root =---

21:04:38 - Starting ADB Server..
21:04:41 - Manufacturer: samsung
21:04:41 - Model: GT-I9000
21:04:42 - Android Version: 2.2
21:04:42 - Build ID: FROYO
21:04:42 - Board ID: GT-I9000
21:04:42 - Chipset Platform: s5pc110

    ----= Start Rooting Process.. Please Wait =----

21:04:43 [+] Testing exploit: root1 (Please wait some minutes)
21:04:48 [+] root1 Exploit Succesful, Restarting ADB Service...
21:04:52 [+] Remounting /system Filesystem as R/W..
21:04:53 [+] Installing Busybox to device (temporary)..
21:04:57 [+] Removing old SuperUser stuff..
21:04:57 [+] Installing SU Binary...
21:04:58 [+] Installing SuperUser APK...
21:05:00 [+] Remounting /system Filesystem as R/O..

21:05:00 [+] Rooting Complete !

Po operacji root uruchamiamy na nowo urządzenie. Od tej pory powinniśmy mieć pełne prawa administratora na naszym sprzęcie.

Jeśli z jakichś względów chcemy usunąć prawa administratora to tym samym programem poprzez jeden klik pozbywamy się roota, czyli konta superuser z systemu.


Dla zobrazowania podaję jeszcze videotutorial rootowania przez SRSRoot.






U W A G A !!!
Jeśli na naszym urządzeniu jest już konto superusera czyli administratora program SRSRoot wykryje ten fakt i wyświetli odpowiedni komunikat w logach:
Device already have SU Root access, Rooting not needed. Urządzenie posiada już SU z dostępem administratora. Zakorzenienie nie jest potrzebne.
Kod:
    ---= SRS One-Click-Root v4.5 =---

20:49:53 - Starting ADB Server..
20:49:59 - Manufacturer: unknown
20:49:59 - Model: myTab 7
20:49:59 - Android Version: 4.0.4
20:49:59 - Build ID: 86V2-P1-H1-H01-BJ40.20121013
20:49:59 - Board ID: nuclear
20:49:59 - Chipset Platform: exDroid
20:49:59 - Getting OffSets.. : 0xd7f4 0xad4f (True)
20:50:00 - Checking Shell Root access: True
20:50:00 - Checking Root access: True

[x] Device already have SU Root access, Rooting not needed.
27-03-2013 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Prosty sposób na root programem SRSRoot
Na forum został dodany nowy temat związany z rootowaniem systemu Android przy użyciu programu OneClickRoot.

Oprócz wymienionych w pierwszym poście programów dodaję też nowy, bo może ten akurat komuś się przyda.
02-04-2013 13:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kosciak95 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Prosty sposób na root programem SRSRoot
Witam, mam problem z rootem. Miesiąc temu zakupiłem Xperię J i od razu zrobiłem roota Unlockrootem. Wszystko ładnie pięknie śmigało, 5 minut i root gotowy. Dzień wcześniej robiłem roota na Galaxy Y i też wszystko pięknie. Zaktualizowałem Androida na 11.2.A.0.21 ale dlatego że nie aktualizowałem nigdy systemu, nie wiedziałem, że po aktualizacji będę miał systemowe śmieci. Chcę je usunąć, próbowałem rootować w Unlockroot ale nic z tego, próbowałem kilkadziesiąt razy, odblokowałem bootloadera, zaśmieciłem komputer zbędnymi pierdołami, śmieciami, programami do rootowania. I NIE DZIAŁA. Po 5 dniach ciągłych prób rootowania jestem delikatnie mówiąc bardzo zdenerwowany. Co robię źle? Dodam, że w czasie ostatniego usuwania śmieci bardzo uważałem co usuwam i nie ma mowy, że usunąłem jakiś potrzebny plik do takich rzeczy, jeśli takie coś w ogóle jest. Bardzo proszę o pomoc bo już mam dosyć tego próbowania zrobienia takiej prostej rzeczy.
05-05-2013 16:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #4
RE: Prosty sposób na root programem SRSRoot
Ten problem już był na forum. Po aktualizacji systemu wgrywa się jego nowsza wersja zastępując starą więc stąd wszystko co wprowadziłeś na systemie jest zastępowane nowym.
Tutaj w tym temacie root xperia j masz opisany problem. Tam chyba osoba, która rozwiązła ten problem podała sposób z wgrywaniem romu z dodanym kontem administratora musisz czytać uważnie i dokładnie bo to sposób z flash tool'em więc należy uważać aby unieruchomić całkowicie telefonu.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
05-05-2013 22:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kazah90 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Prosty sposób na root programem SRSRoot
Jedyny sposób który zadziałał na tablet goclever terra 70 L, prosty, dobrze wyjaśniony i co najważniejsze skuteczny : P, dzięki wielkie.

PS: przedwczesna radość, jednak nie mam nadal roota ;/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2013 01:39 przez kazah90.)
30-11-2013 01:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 2
Post: #6
RE: Prosty sposób na root programem SRSRoot
Czytaj tu: http://darmowyinternet.net/forum/temat-l...50#pid3750
Tam są linki i opisy na innych stronach. Ponadto jeden z użytkowników potwierdził, że wykonalny jest praktyczne beż jakichś dziwnych zamian ROMu root Goclever Terra 70 programem VRoot:
[Obrazek: TfOpFBA.png]
30-11-2013 16:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Garfi93 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Prosty sposób na root programem SRSRoot
Próbując zrobić root dla tabletu żadna opcja nie chce zadziałać rootu a pisze że tablet jest obsługiwany. W pierwszej metodzie zamiast FRODOR, LEGOLAS, ARAGORN mam BOROMIR np a inne nie chcą zaskoczyć w czym może być problem?

gg: 7672637

[Obrazek: mybc.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2014 18:44 przez Garfi93.)
10-01-2014 18:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cebu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 1
Post: #8
RE: Prosty sposób na root programem SRSRoot
W temacie Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida są podane linki do innych sposobów próbuj też innymi, bo może akurat ten program nie radzi sobie z obsłużeniem twojego urządzenia, ale za to inna aplikacja go obsłuży.

Więcej nikt ci nie odpowie, dlaczego ta aplikacja nie może nadać uprawnień administratora, – bo po prostu nie potrafi, a że pisze, że potrafi może dotyczy to wersji ze starszym systemem albo coś takiego.

Musisz próbować różnymi innymi sposobami. Nie masz się też, czego obawiać metodą prób i błędów do czegoś dojdziesz i tym samym też wskażesz innym na przyszłość rozwiązanie.

Jak nawet coś się nie uda pobierasz ROM od producenta (powinien udostępniać na stronie) wgrywasz od nowa cały system i tablet śmiga jak ten zaraz spod igiełki Oczko

Coś podobnego miał ktoś inny z podobnym modelem więc może ten jego namiar na ruski poradnik coś pomoże.
Kod:
http://forum.android.com.pl/f346/usuniae-cie-trojana-od-kingo-root-w-ov-solution-10-moa-liwie-bezpieczny-root-nowy-rom-359318/
10-01-2014 20:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Garfi93 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Prosty sposób na root programem SRSRoot
Udało mi się w końcu zrobić root dla Overmax Solution 10 II. Dałem "Root Device (All Methods) -> na telefonie włączyła się apk. "Framaroot" -> odłączyłem telefon od usb -> w "Frmaroot" zaznaczylem Install SuperSU i wybrałem na Boromir -> następnie wyskoczyło ze po resecie pojawi się SuperSU -> reset telefon i wgrałem Root Checker i okazało się że otrzymałem root.
W razie problemów pomogę na gg: 7672637
11-01-2014 07:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
applex Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 1
Post: #10
RE: Prosty sposób na root programem SRSRoot
Widzisz prosty problem, a na początku opisałem, że jeśli jedna metoda nie działa wybieramy drugą, drobne przeoczenie i wydawało się, że problem nie do rozwiązania, ale jak coś ma drzwi ma też i wyjście :-D
11-01-2014 17:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  TWRP recovery i root dla Ulefone Paris filazaf 17 17,995 21-06-2017 10:27
Ostatni post: perul
Żarówka Łatwy ROOT android dla wszystkich urządzeń z każdą wersją Androida android 455 1,134,386 15-07-2016 13:56
Ostatni post: Gilek
Żarówka Lenovo S90-u android 5.0.2 z root android 1 4,289 10-05-2016 11:16
Ostatni post: android
  Tablet nie włącza się po root'cie 11DomarusN 3 6,073 04-05-2016 09:49
Ostatni post: Kochang
Żarówka Rootowanie telefonu i tabletu programem Unlock Root phiphi 59 164,297 30-08-2015 11:44
Ostatni post: phiphi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości