-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program do obserwacji transferu
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Program do obserwacji transferu
Witam,ściągłem program ale z nim jakies ścierwo sie pobrało.Szukam programu solo bez dodatków najlepiej na pulpit do obserwacji transferu mobilnego.Chyba że w playowskim modemie jest już takie coś,może?

[Obrazek: 7520737262.png]
05-12-2013 15:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Program do obserwacji transferu
Nie potrzebujesz nić nowego instalować chyba, że potrzebujesz naprawdę zaawansowany jakiś kombajn (mój wykładowca na szkoleniu z SEP powiedziałby wypasiony) to wtedy możesz coś takiego sobie doinstalować, ale normalnie starczy to co masz już z modemem, a masz aplikację Mobile Partner.

[Obrazek: 3_modem_e3131_do_aero2.jpg]

[Obrazek: mobile_partner.jpg]

Tutaj gość go już opisał lekko: http://darmowyinternet.net/forum/temat-m...334#pid334
05-12-2013 22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Program do obserwacji transferu
Dzięki,bo nie wiedziałem że jest taki program,ale modem kupiony to już wiem.Chciałem u siebie sprawdzić ile mniej więcej danych pobiera/wysyła przy normalnym użytkowaniu stron i logowań aby potem kupić jakąś opcję "tylko sim" na abonament dla kogoś w rodzinie,testuję u siebie networx żeby mieć opcje poglądowe co do wyboru paczek GB w opcji tylko sim.

[Obrazek: 7520737262.png]
05-12-2013 23:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbuDabi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 3
Post: #4
RE: Program do obserwacji transferu
Takich aplikacji na sieci jest wiele np.: Aplikacja Manager Połączeń Orange dla modemów: Huawei E3131, ZTE MF 192.
Aplikacja posiada zestaw sterowników do modemów Huawei E3131, ZTE MF 192.
Współpracuje z systemami operacyjnymi:
Windows XP 32 bit z dodatkiem SP2 i SP3
Windows Vista 32 bit i 64 bit z SP2 i SP3
Windows 7 32 bit i 64 bit
Windows 8 32 bit i 64 bit
Przykład:




Wiele osób korzysta też z czegoś takiego: Top NetInfo, ale dla mnie on jest trochę nieintuicyjny jednak parę przydatnych opcji ma zwłaszcza, jeśli chodzi o ustawianie modemów.
06-12-2013 23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Program do obserwacji transferu
Czy jest możliwość podmienienia aplikacji manager połączeń z play na orange?

[Obrazek: 7520737262.png]
07-12-2013 21:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
robus Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 1
Post: #6
RE: Program do obserwacji transferu
Na modemie możesz sobie podmienić dashboard, ale musi pasować. Jest taki kolega co na chomiczku udostępnia swoje poprawki i przeróbki. A w komputerze instalujesz to co chcesz używać i tego używasz.
Dal mnie najlepszym jaki użytkowałem to manager z modemu E353 Internet Manager. Prosty, szybki i niezawodny.
09-12-2013 00:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Program do obserwacji transferu
(09-12-2013 00:49)robus napisał(a):  Na modemie możesz sobie podmienić dashboard,
Witam,do czego służy dashboard i czy koniecznie muszę coś w modemie zmienić?
Dodam,że modem kupiony w playu i będzie obsługiwał usługę mobilnego int.w orange.
Co do obserwacji transferu to na poczet przyszłego łącza pobrałem ze strony orange manager połączeń i w pakiecie sterownik modemu.Czy to wystarczy tyle zabiegów do orange mobilny?

[Obrazek: 7520737262.png]
09-12-2013 15:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Matt82 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
Post: #8
RE: Program do obserwacji transferu
Jak kolega nie wie, co to jest dashboard to lepiej się za to nie brać w sensie modyfikowania.

W ogóle co to jest dashboard?
Dashboard to nic innego jak soft zainstalowany na modemie plus sterowniki do tego modemu. Soft następnie instaluje się ze serownikami w komputerze. System rozpoznaje prawidłowo modem potrafi go obsłużyć, a zainstalowany soft to manager internetowy do zarządzania modemem połączeniami.
Czyli dashboard to nic innego jak paczka instalacyjna z oprogramowaniem i sterownikami na samym modemie
.

Można sobie skopiować specjalnymi narzędziami obraz dashboard-u potem coś z niego wyciągnąć, aby wrzucić tam np. soft z orange. Ale do tego potrzebujesz pewnych narzędzi i trochę poczytać jak się to robi, bo nieumiejętne wgrywanie dashboard’u może uszkodzić modem.

[Obrazek: infra01.png]

Ty masz dobry modem i dobry soft nic nie potrzebujesz w nim zmieniać. Jak nie chcesz korzystać z Play Internet czy jak się on tam zwie, co jest w E3131 to pobierz z netu taki program, który Ci pasuje i używaj niego. A najlepiej to jest zainstalować tylko sterowniki do modemu i w systemie Windows sobie skonfigurować APN. Po co nam dodatkowy program jak Windows umie to sam obsłużyć.

A manager jak masz teraz na modemie/komputerze będzie umiał obsłużyć APN internet też z Oarnge, także nie musisz tu szukać coś od Orange do pracy z Orange.
Zainstaluj, więc to, co masz na komputerze i zobacz, który manager bardziej odpowiada i będziesz używał tego lepszego.

Dashboard jak się robi lub wgrywa to poprzez obraz np. .img tak jak z płytami jak robisz obraz na płyty CD.
10-12-2013 00:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Program do obserwacji transferu
Jednak mi się nie podoba ten z playa na 3/4 strony wywala obraz.Jak by go zamienić na taki z orange,aby łączył automatycznie po uruchomieniu komputera.Ten z playa jest jakiś dziwny nawet nie widać znaku do minimalizowania okna,przy opcjach nie widac krawędzi poszczególnych okien,zachodza na siebie,troche upierdliwy i za duży.Potrzebuję mieć taki z orange,żeby sie włanczał automatycznie po włączeniu komputera [ten z playa musze ręcznie połączyć za każdym uruchomieniem komputera].Musze coś pozamieniać w sofcie modemu?
Czy normalnie z programów na komputerze odinstalować ten z playa i zainstalować taki z orange mały,poręczny?Zauważyłem że na modemie w plikach jest ten z playa.

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-12-2013 21:00 przez Jogin.)
10-12-2013 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cebu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 1
Post: #10
RE: Program do obserwacji transferu
Nie wiem, jaki jest program Orange, ale wg moich testów najlepszy to jest taki Internet Manager.
[Obrazek: 4.jpg]

To jest tak prosty program tak lekki i wygodny, że lepszego być nie może, a ma wszystko to, co inne te managery w tym Play Online.

Nie chcesz używać tego z modemu, który się zainstalował odinstaluj go, a zainstaluj potem inny. On przejmie kontrolę nad modemem i internetem. Zazwyczaj jest tak, że jak wpinasz modem do komputera to dany manager sam się uruchamia.
Czy automatyczne łączenie jest hmm w routerze to coś takiego jest, ale na komputerze zazwyczaj to musisz sam włączyć opcję połącz, a potem to już modem jak są zrywane połączenia może sam wznawiać, ale pierwszego automatycznego połączenia z internetem raczej chyba nie ma ze względu na bezpieczeństwo. Jak masz roaming włączyłbyś komputer i zapomniał o modemie mogłoby to trochę wtedy kosztować jak coś w tle by się np. ściągało.
To wszystko dotyczy zmian na komputerze jak chcesz wszędzie na nowym komputerze gdzie podepniesz modem mieć inny manager to tylko zmiana na modemie, czyli wspomniany dashboard.
Także najprościej odinstaluj ten z komputera, a potem zainstaluj sobie normalnie na komputerze ten, który chcesz używać i tyle.
11-12-2013 00:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Driver Booster program do aktualizacji sterowników Santi 1 5,500 31-12-2014 23:31
Ostatni post: Pele
  CCleaner program do czyszczenia systemu Windows ze zbędnych plików i wpisów w regedit zuzi 0 4,134 25-04-2013 22:17
Ostatni post: zuzi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości