-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy z internetem - cyfrowy polsat
toinstal Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Problemy z internetem - cyfrowy polsat
Witam
Posiadam tableta tracer neo 10 i modem huawei e367 z kartą polsatu cyfrowego.
Po podłączeniu do tableta modemu wyłączenia wi-fi, włączeniu przesyłu danych i roamingu nie działa internet. Zaznaczam że w ustawieniach sieci komórkowej/ punkt dostępu znajduje się automatyczny APN cyfrowego polsatu.
21-04-2013 16:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabithailand Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Problemy z internetem - cyfrowy polsat
To, co opisałeś to nic nie wnosi i nie wiadomo jak jest faktycznie czy tablet prawidłowo rozpoznaje modem czy jednak nie.
Najpierw zobacz jak zostało to opisane w tym temacie konfiguracja APN na Androidzie
Jeśli robisz tak jak tam jest i wczytują się pola MNC MCC, profil APN daje się zapisać czy też sam się uaktywnia jest widoczny to oznacz, że modem jest prawidłowo widziany przez tablet.
Karta nie może mieć też PIN-u z pinem są problemy.
Więc jeśli ten tablet rozpoznaje modem prawidłowo, a karta nie ma PIN-u, (a przypuszczam, że ma, bo Ci płatni operatorzy wypuszczają karty z PIN-ami), ale jak nie ma to wszystko wskazywałoby, że konfiguracja jest poprawna.

Daj zrzuty może jakieś, co widać, co pojawia się w dolnym prawym rogu i potwierdź informacje, które tutaj wymieniłem wtedy łatwiej będzie dojść do rozwiązania problemu.
21-04-2013 18:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
toinstal Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Problemy z internetem - cyfrowy polsat
1. APN nie daje się zapisać lecz się sam automatycznie uaktywnia (pola MNC zaznaczone i MCC)
2. Nie wiem jak usunąć Pin z karty sim bo chyba tu jest problem.
wczoraj był u mnie kolega z modemem i kartą z PLUS'a internet odpalił się od sztycha.
21-04-2013 18:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 101
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 2
Post: #4
RE: Problemy z internetem - cyfrowy polsat
Cytat:1. APN nie daje się zapisać lecz się sam automatycznie uaktywnia (pola MNC zaznaczone i MCC)
Pola MNC i MCC wypełniają się liczbami, a APN sam jest już aktywny widoczny i jak się wejdzie wewnątrz to jest to co pokazali na poradniku (tak jakbyś wpisał ręcznie i sam zapisał, ale to już jest) więc jest poprawnie i chyba modem też poprawnie widziany.
Cytat:2. Nie wiem jak usunąć Pin z karty sim bo chyba tu jest problem.
Jak usunąć kod pin z karty SIM
Nie wiem czy inną aplikacją np. z Play się da gdyby w Twojej z Cyfrowego Polsatu nie było, ale jak coś to można jeszcze próbować wyłączyć pin w telefonie. Tzn. tego pinu się nie znosi, ale wyłącza aby nie był wymagany.
Jak będziesz miał dalej problem, kup sobie inny starter innego operatora (w Play jak kupisz i będzie pin to zdejmiesz tym co pokazano w poradniku) i przetestujesz modem na tablecie jak będzie działał to będziesz wiedział, że musisz tego kodu pin się pozbyć z karty CP.
21-04-2013 20:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości