-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem ze startem systemu Widows 8
General132 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Problem ze startem systemu Widows 8
Witajcie wink.gif Jeśli ktoś będzie w stanie mi pomóc będę bardzo wdzięczny wink.gif

Sprawa wygląda tak:
Miałem większą partycję C (z windowsem) od D wolnej i chciałem to zmienic bo nie chcę zaśmiecać parycji C plikami bo czasami może okazać się potrzebny jej format.
Więc spróbowałem ziemienić rozmiary partycji, zacząłem się bawić w systemie windows, uciałem rozmiar partycji C ale nie udało mi się wolnego miejsca dopisac do partycji D.
Zainstalowałem jakis program do zabawy z partycjami ale niestety nie udalo mi się też nic zdziałać, zmieniałem tylko jakieś funkcje parycji na standardowe, aktywne itp juz nawet nie pamiętam, w każdym bądź razie nic to mi nie dało. Zapomnialem o całej tej zabawie do czasu aż wylączyłem laptopa... Próbuję go włączyc a tu brak partycji rozruchowej. Zacząlem kombinować z aktywowaniem partycji za pomocom wiersza poleceń, korzystałem z instrukcji od tego gościa:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-w...issing_760

Tyle że w diskparcie aktywowałem już rózne partycje, dezaktywując pozostałe i nic z tego, nawet raz aktywowałem wszystkie na raz i nic...
W tej chwili błąd podczas odpalania systemu wygląda następująco:

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix problem:
1. Insert your Windows instalation disc and restart your computer.
2. Choose your lenguage settings and them click "Next"
3. Click "Repair your Computer"
If you do not have this disc, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.
File: \Boot\BCD
Status: 0x000000f
Info: The Boot Configuration Data for your PC is missing or contains errors.

Dodam ze probowałem właczyc naprawe rozruchu z płyty z systemem i wywalało ze partycja z systemem jest zablokowana.. Nie wiem co mam zrobić, mam sporo danych na dysku i nie chcę ich stracić a na pewno da się jakoś naprawić te problemy, musialem coś zj*bac bawiąc się tymi partcjami...
30-12-2014 14:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbuDabi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 3
Post: #2
RE: Problem ze startem systemu Widows 8
Powiem tak czytając to, co opisałeś. Zapętliłeś tak sprawę, że ciężko zdalnie jest wskazać gdzie popełniłeś błąd i jak teraz to odwrócić.

W komputerze dobrym rozwiązaniem jest zrobienie sobie dwóch partycji jedna na system druga na nasze dane, czyli C:\ i D:\. Na C:\ wiadomo system i programy, a na D:\ nasze ważne dane. Ja mam też tak, że na D:\ mam przeniesiony pulpit to, co wrzucam na pulpit ląduje od razu na D:\Pulpit\ i w razie awarii wiem, że nie muszę się martwić danymi z pulpitu, bo są one bezpieczne. Zmiana lokalizacji pulpitu <- jest tutaj opisana.

Kwestia tylko poczty, jeśli używasz managera, ale i to idzie ustawić.

Możesz zobaczyć jeszcze ten poradnik ze strony firmy:
Kod:
http://support.microsoft.com/kb/927392

Znalazłem jeszcze coś takiego z tym samym komunikatem pewien użytkownik miał Status: 0x000000f (ale jest wiele błędów z tym samym numerem, różne przyczyny), na filmie pokazany jest jednak dokładnie ten sam problem, jaki sam masz.




Po wykonaniu tych czynności niby problem 0x000000f rozwiązany.
[Obrazek: error_0x000000f.jpg]


Generalnie jak będziesz kombinował to powinieneś to naprawić, bo pewnie tylko rozruch sektora MBR został uszkodzony. Jak nie dasz rady polecam podpiąć dysk pod inny komputer zgrać wszystkie ważne dane i jeśli masz instalację na płycie, zainstalować na nowo system Windows ustawiając przy okazji partycje tak jak chcesz. Potem tylko powygrywać na nowo programy i dostosować system.
Gorzej jak masz system na recovery wtedy oczywiście odzyskasz system (chyba, że też partycja recovery uległa uszkodzeniu), ale będzie więcej zabawy, bo przy instalacji z palca systemu sam sobie ustawiłbyś partycje.
30-12-2014 17:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
General132 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Problem ze startem systemu Widows 8
Zrobiłem to co na fotce, tylko na fotce po wpisaniu ostatniego "y" jest operacja skończona skucesem, a u mnie informacja:
"Nie można odnaleźć żądanego urządzenia systemowego."

Znalazłem gdzieś info by zrobić całkowitą przebudowę BCD cokolwiek to znaczy ale nie wiem czy to coś mi da i przede wszystkim jak to krok po kroku zrobić?
Druga sprawa to nie chciałbym bardzo utracić przez głupote jeszcze na dodatek jakichś danych z tego dysku.
Chciałbym to załatwić bez formata, wg mnie to właśnie odróżnia dobrego informatyka od kiepskiego, że ten kiepski na wszystkie dolegliwości proponuje formata a dobry rozwiąże problem. Ja nie jestem żadnym informatykiem ani kiepskim ani dobrym ale jeśli ktoś mi powie co krok po kroku robić to myślę że uda się to naprawić.

EDIT:
Teraz jeszcze spróbowałem zrobić wg instrukcji microsoftu ten rebuild, jednak po wpisaniu komendy:
bcdedit /export C:\BCDBackup
wywala mi informacje:
The store export operation has failed.
Nie można odnaleźć żądanego urządzenia systemowego.
Da się to jakoś naprawić? Czy daś sobie spokój z kombinowaniem jak naprawić a lepiej zacząć kombinować jak zgrac dane i zrobić formata...?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2014 18:12 przez General132.)
30-12-2014 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #4
RE: Problem ze startem systemu Widows 8
Podobny problem jest tutaj:
Kod:
imagazine.pl/2014/05/19/boot-camp-windows-8-i-bcd/
Możliwe więc, że chodzi o UEFI (EFI BOOT) popatrz jak w BIOSIE masz tam poustawiane opcje może coś wyłączysz/włączysz i zadziała:
Kod:
thomas-krenn.com/pl/wiki/Instalacja_systemu_Windows_w_trybie_UEFI

Co do sugestii odbudowy BCD to tutaj masz rozbudowany poradnik jak odbudować BCD w systemie Windows - wersja EN:
Kod:
pcsupport.about.com/od/fixtheproblem/ht/rebuild-bcd-store-windows.htm
Spróbować więc możesz jak nie rozumiesz z translatorem połapiesz poszczególne kroki.

Do tego momentu nic nie powinno się stać. Naprawiasz tylko rozruch systemu.

Czasami jednak dobremu informatykowi łatwiej iść na łatwiznę (zgrać wszystkie dane, postawić na nowo system) niż bawić się w rozwiązywanie problemu ileś dni. Informatyk to jak lekarz też na wszystkim się nie zna, ale na jakiejś działce.
Tak więc jak napisałem instrukcję przebudowy BCD masz jest zbył długa aby ją tłumaczyć więc trzeba korzystać z pomocy książkowej bo są warunki jak wyjdzie X należy wybrać opcję Y.

Jest jeszzce EasyBCD jest po PL i masz tam opcje naprawy systemu Windows, naprawy bootloadera oraz przebudowy Boot Configuration Data (BCD). Tylko nie wiem czy jest wersja do rozruchu.

Możesz więc próbować jeszcze może w jakiś sposób uda się przebudować to BCD, a jak stwierdzisz, że nie dajesz radu podepnij dysk pod inny komputer zgraj dane i na nowo zainstaluj system. Jak masz DVD to no problem gorzej jak masz recovery na komputerze i opcje odzyskiwania tylko na dysku no, ale jak odpalisz recovery to wrócisz do stanu nowości. Wtedy najwyżej jakimś programem do partycji sobie ustawisz dysk, tylko bawiąc się partycjami dobrze jest kopię recovery umieścić na innym jeszcze nośniku bo jak padnie partycja odzyskiwania to wtedy nie będziesz miał z czego postawić komputer na nogi.
30-12-2014 18:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
General132 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Problem ze startem systemu Widows 8
OK dzięki Panowie za pomoc ale chyba jednak pójdę na łatwiznę... Załączyłem już na nim Ubuntu z DVD i zgrywam pliki, zaraz zrobie standardowy format z płyty z systemem i po problemie, a przynajmniej mam taką nadzieję ze wszystko pójdzie po mojej myśli Oczko
30-12-2014 23:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #6
RE: Problem ze startem systemu Widows 8
Czasami łatwiej jest pójść na łatwiznę niż rozwiązywać problem długi czas. Raz miałem nietypową przygodę z komputerem mogłem zainstalować system (był klucz) wgrać na nowo programy i byłoby po problemie, ale problem był taki, że dziewczyna nie zrobiła sobie płytek recovery, uszkodziła partycję odzyskiwania, a to o nią w zasadzie chodziło, aby miała ją zachowaną na przyszłość. Zajęło mi rozwiązywanie tego problemu chyba z pół dnia, ale naprawiłem recovery przywróciłem na nowo system, więc komputer był jak ze sklepu. Dlatego zostawiłem opis dla potomnych bo wiele osób uszkadza partycję odzyskiwania i nie ma jak na nowo wgrać systemu, a recovery jak się okazuje też można odzyskać.
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...odzony_244

Także wszystko idzie zrobić, ale nie wszystko można od tak prosto naprawić. Inna kwestia czy się w ogóle opłaca czasami długo siedzieć nad czymś, kiedy mamy inne szybsze rozwiązanie. Tutaj jak zgrasz wszystkie dane ustawisz sobie partycje tak jak będziesz chciał instalując system Windows na nowo. Potem zorganizuje wszystko tak, że kiedy posypie się system (czasami wpadnie wirus i nie ma innej rady jak stawiać wszystko na nowo) będziesz mógł w krótkim czasie wszystko zorganizować do działania.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
30-12-2014 23:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z zaznaczaniem ikon na pulpicie windows 7 MinVastTV 1 1,322 15-07-2021 12:19
Ostatni post: WiFi
Żarówka Diagnostyka pamięci systemu windows 10 Jogin 21 34,031 06-03-2016 21:23
Ostatni post: Jogin
  Problem z laptopem Samsung NP270E Domaniew 2 13,421 08-04-2014 21:21
Ostatni post: Domaniew
  Problem z działaniem starego komputera Jogin 15 16,951 28-02-2014 12:05
Ostatni post: telekrowa
  Problem z klawiszem Caps Lock Luiza 3 60,805 28-02-2014 12:00
Ostatni post: telekrowa

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości