-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z transferem danych
matios.7 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
Post: #1
Żarówka Problem z transferem danych
Witam. Niedawno kupiłem xiaomi redmi note 2. W jednej karcie mam internet (play) a w drugiej rozmowy (play). Problem jest w tym, że na tej karcie gdzie mam internet gdy uruchomie transfer danych to automatycznie karta numer 2 nie może znaleść sieci i w ogóle nie mam zasięgu. Leczy gdy ustale internet na pierwszą kartę (tam gdzie mam rozmowy i sms) to oby dwie działają Próbowałem juz ze zmianą miejsc i nic nie działa.
09-03-2016 17:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #2
RE: Problem z transferem danych
Nie wiem jakie częstotliwości obsługuje ten telefon Xiaomi Redmi Note, ale jeśli jedna karta działa na 3G/4G to druga tylko 2G, także pewnie stąd ten problem.
Zazwyczaj też jest tak, że jeden slot obsługuje 3G drugi tylko 2G.
http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...aptcha_716
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...-a-mms_717

Poczytaj też ten test - Brak internetu podczas połączenia telefonicznego:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-b...cznego_938

Cytat:...tam gdzie mam rozmowy i sms to oby dwie działają. Próbowałem już ze zmianą miejsc i nic nie działa

Jedno przeczy drugiemu tego nie rozumiem wyjaśnij to dokładnie.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
09-03-2016 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matios.7 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Problem z transferem danych
Chodzi o to, że karta 2 (rozmowy i sms) gdy przez nią włączam przez nią transfer to oby dwie karty działają ale gdy ustawię kartę 1 (interent ) na transfer to automatycznie ta druga karta nie znajduje w ogóle sieci (nie ma zasięgu).
# ps. nie wyświetla mi się żadne okienko z powiadomieniami o kartach sim przy uruchomieniu telefonu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2016 21:35 przez matios.7.)
09-03-2016 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kamilo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Problem z transferem danych
(09-03-2016 21:34)matios.7 napisał(a):  nie wyświetla mi sie żadne okienko z powiadomieniami o kartach sim przy uruchomieniu telefonu

Nie musi możesz wejść w ustawienia i zarzadzanie SIM tam będziesz miał opcje te same. Tutaj też z poziomu systemu można zmienić która karta do 3G, a która tylko do 2G zmienić sloty (nie trzeba wtedy przekładać kart SIM można to programowo), ale nie wszystkie telefony chyba takie opcje mają.
Nie chce mi się zbytnio myśleć nad tym bo to lekko zawiła sprawa, ale pewnie chodzi o źle skonfigurowane karty, tak aby i net był i karta druga czuwała. Może te sloty, może w ustawieniach.

A w ogóle jak masz w jednej opcji obydwie karty działające to po co kombinujesz ze zmianą na taką, gdzie jedna działa druga nie kiedy jest net.
Bo jak rozumiem masz jedną konfigurację kiedy to i internet działa i karta SIM na rozmowy jest w czuwaniu (nie gubi się zasięg).

Cytat:...że karta 2 (rozmowy i sms) gdy przez nią włączam przez nią transfer to obydwie karty działają ale gdy ustawię kartę 1 (interent ) na transfer to automatycznie ta druga karta nie znajduje w ogóle sieci (nie ma zasięgu)...

Teraz rozumiem więcej... zapytam speca i jutro podam więcej info bo jest to do rozwiązania.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2016 21:50 przez Kamilo.)
09-03-2016 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Problem z transferem danych
Miałem trochę telefonów, ale taki dziwny objaw jak opisujesz to mi się chyba nie zdarzył nie potrafię tego wytłumaczyć, ale albo coś z ustawieniami ale jak widzę na jednej recenzji w sieci to nikt takiego zjawiska nie opisywał. Albo wada albo coś z ustawieniami bo jeśli internet działa to na drugiej karcie zasięg powinien być inaczej jeśli ktoś dzwoni na nią to przerywa się połączenie z internetem celem zrealizowania połączenia telefonicznego.
10-03-2016 13:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matios.7 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Problem z transferem danych
Chyba pozostaje mi zmienić karte sim :/
10-03-2016 20:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kamilo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Problem z transferem danych
Pytałem o ten problem z Xiaomi Redmi Note i zanikanie zasięgu, ale mój specjalista stwierdził, że to nietypowy objaw. Hmm spróbuj inne karty sprawdzić czy działają bo generalnie jak na jednej karcie jest internet na drugiej telefon to powinno to działać sam korzystałem i nie pamiętam problemów.
Także sprawdź może jeszcze innego operatora np. Orange i Plus... nic więcej w tym przypadku nie potrafię doradzić.
11-03-2016 00:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cezary Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Problem z transferem danych
No i jak kolego rozwiązałeś problem? Jak poradziłeś sobie to napisz w czym był problem.
13-03-2016 20:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Turbo pobieranie WiFi i 4G/3G jednocześnie dla szybszego pobierania danych android 0 5,373 10-08-2016 09:44
Ostatni post: android
  Problem z APN Lycamobile w smartfonie Samsung jareczek28 6 65,276 08-02-2015 23:38
Ostatni post: Janus
  Internet mobilny LTE Plus -problem z dostępem do konta online alicja 4 29,108 06-06-2013 17:42
Ostatni post: Santi
Informacja Sposób na limity danych w internecie mobilnym zuzi 2 19,614 01-11-2012 22:39
Ostatni post: zuzi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości