-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z Rootem Xperia J
silver1217 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 1
Post: #11
RE: Root Xperja J ?
Wszystkie pliki mam w razie potrzeby proszę pisać.
1.Czego potrzebujemy?
- Flashtool - hotfile.com/dl/188244063/410c147/flashtool-0.9.10.1-windows.exe.html
- sterowniki, są w folderze "drivers" po zainstalowaniu Flashtoola
- Xperii J

2.Xperii J nie ma standardowo w urządzeniach we Flashtoolu, trzeba ją dodać:
- pobieramy ten plik forum.xDa-developers.com/attachment.php?attachmentid=1546091&d=1354951082
i wypakowujemy
- wypakowany plik ST26.ftd wrzucamy do X:\Flashtool\devices
Teraz w programie klikamy import;
potem ok;
   
a po poprawnym zaimportowaniu powinniśmy otrzymać komunikat:

   
3.Przejdźmy do wgrywania oprogramowania:
- oprogramowanie, które chcemy wgrać kopiujemy do X:\Flashtool\firmwares
- następnie klikamy na ikonkę "Pioruna" i wybieramy flashmode
   
- pojawi nam się takie okno:
   
Najlepiej nie ruszać nic, ale jak ktoś chce zachować aplikacje, należy odznaczyć wipe data, następnie klikamy ok.
- teraz pojawi nam się okienko:
   
- wtedy podpinamy kabel (jeśli tego nie zrobiliśmy) i podłączamy wyłączony telefon z wciśniętym dolnym przyciskiem głośności (Vol -)
Jeśli wszystko dobrze zaznaczyliśmy, rozpocznie nam się instalacja romu, trwa to koło 2-3 minut, po komunikacie "installation finished", może odpiąć telefon.Uruchamiamy go i cieszymy się nowym romem.
Roma można pobrać z tond(soft niebrandowany 11.0.A.7.5 a do xperia j) chomikuj.pl/simson1217/*e2*96*baAndroid%28Telefony%29
W Flashtool musi być zaznaczone--
-No Final Verification -Wipe Data -Wipe Cache
Potem Root instalacja-
1. pobierz i wypakuj plik unroot i zainstaluj
adf.ly/2578074/http://www.mirrorcreator.com/files/0GNJJN68/unlockroot_downloader_by_unlockroot.exe_links
2. włącz debugowanie usb
3.włącz unroot poczekaj jakąś chwile aż pojawi się duże okno i na lewo będzie duży zielony przycisk root
4.podłącz tel i naduś root czekaj aż program sam zrestartuje tel po zakończeniu operacji powinniścvie mieć SuperSu

CWM instrukcja:

1. pobierz i wypakuj
adf.ly/2578074/http://www.mirrorcreator.com/files/1ARPLGQI/cwm_j_v6.1.zip_links
2. włącz debugowanie USB i podłącz tel
3. otwórz instal.bat
4. odblokuj klawiaturę i naciśnij zezwól
5. czekaj aż proces sam się zakończy i zrestartuj tel
po cwm poruszamy się klawiszami vol+ i vol- oraz power do zatwierdzania
Instalujemy Program UnlockRoot Pro
-W telefonie zaznaczamy: USTAWIENIA-> OPCJE PROGRAMISTYCZNE-> Debugowanie USB (zaznacz) oraz USTAWIENIA -> ZABEZPIECZENIA -> NIEZNANE ŹRÓDŁA (zaznacz)
-Podłączamy kablem USB, TELEFON do PC
-Włączamy zainstalowany Program
   
Po Lewej Stronie klikamy na przycisk ROOT - chwile czekamy wyskakuje nam okienko z modelem naszego telfonu (klikamy)
   
-Następnie na naszym monitorze ukarzą się kolejne dwa okienko ( pierwsze z inf o zainstalowaniu aplikacji (możemy dać NO- NIE)) oraz drugie okienko gdzie klikamy YES- TAK!
-Po wykonaniu ww czynności ujrzymy w swoim telefonie (w menu) aplikacje SuperSU ( oznaczającą, że mamy ROOT)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2013 10:53 przez Admin.)
21-04-2013 23:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 101
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 2
Post: #12
RE: Root Xperja J ?
Dodawałeś fotki, ale nie ustawiałeś spacji, w którym miejscu i gdzie ma się pojawić dodawane zdjęcie więc tam gdzie była spacja wstawił się kod i dlatego zdjęcia Ci tak wyszły. Możesz jeszcze je poukładać zanim edycja wygaśnie na tym forum. Wtedy tylko administrator ;-)
Ale dobrze, że rozgryzłeś problem ;-)))
22-04-2013 00:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sobiess Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
Post: #13
Smutek Xperia J Root
Witam.
Posiadam Sony Xperia J i chciałbym go zrotować. Próbowałem już SRSRoot, UnlockRoot Pro i Root_with_Restore_by_Bin4ry_v30, lecz się nie udało.

Android: 4.1.2
Nr. Kompilacji 11.2.A.0.21
Tak już miałem od nowego nic nie aktualizowałem.
Telefon z Plusa.

Mam, więc kilka pytań.
Aby zrootować telefon muszę mieć kartę pamięci co najmniej klasy 4 ? (Teraz nie posiadam żadnej)
Znacie może jakiś inny program podobny do tych, którymi próbowałem już rootować?

I tak przy okazji. Jak już zrootuje tel. to czy będę mógł usunąć takie aplikacje jak:
Facebook, Mapy, Gmail, Talk, Nawigacja, Lokalnie, NaviExpert Plus, UNO, Wiadomości i pogoda, Twitter, TrackID, Muzyka i wideo znajomych, Chrome, Muzodajnia Player, OfficeSuite, PlayNow, NeoReader, Czasoumilacz, Google+, Ipla4plus, Czat, Muzodajnia i czy nie zaszkodzi to telefonowi?

Dodam, że jest to mój pierwszy tel. z Androidem i nie mam zielonego pojęcia o tym systemie.

Z góry DZIĘKUJĘ i pozdrawiam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-06-2013 00:19 przez sobiess.)
11-06-2013 00:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #14
RE: Xperia J Root
Nie daję rady już dzisiaj czytać, ale wydaje mi się, że J był już na forum omawiany i problem jest tam opisany jak rozwiązać.
11-06-2013 00:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 101
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 2
Post: #15
RE: Xperia J Root
Problem z Sony Xperia J był już omawiany tutaj i tutaj też jest rozwiązanie problemu:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-r...erja-j_473

I aby uzyskać konto administratora czyli podnieść sobie prawa na systemie nie potrzeba Ci karty klasy 4 w ogóle karta nie jest potrzebna.
Inne sposoby nie ma co wymieniać było ich kilka na forum np. Dashi jeden z lepszych, ale trudny, ale czy pomoże od tak na Twój telefon nie wiem. Jednak jak masz już opisane rozwiązane skorzystaj z tego.

Aplikacje da się odinstalować (nie wiem czy wszystkie od tak bo niektóre są dodane już jako standard systemu), ale większość da się usunąć. Tylko Ty wymieniłeś praktycznie cały soft dostępny na fonie. Rozumiem usuwanie aplikacji facebook, ale mapy?
Telefonowi nie zaszkodzi jeśli je jednak usuniesz.

Jak chcesz całkiem czysty rom nie tworzony dla operatora to zainstaluj custom rom jakiś, ale myślę, że wystarczy, że w opcjach ustawienia usuniesz sobie te, które nie są Ci w ogóle potrzebne i będzie git.
A roota jak inni dali radę to i ty tymi samymi sposobami zdziałasz ;-)
11-06-2013 07:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sobiess Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
Post: #16
RE: Xperia J Root
Szczerze mówiąc nie chciałem bawić się flashtool'em i wgrywać nowego rom'u ale, że same programy do rootowanie nie dawały rady to skorzystałem z poradnika od silver1217 i wszystko przebiegło bardzo szybko i bez żadnych problemów :) Co do aplikacji większość usunąłem i wszystko śmiga elegancko.

Dzięki wielkie silver1217 dobry poradnik :)
Pozostałym także dziękuję za zainteresowanie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-06-2013 14:08 przez sobiess.)
11-06-2013 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kosciak95 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #17
Problem z Rootem Xperia J
Witam. Mam mały problem z rootem w Xperii. Mam telefon 3 miesiące i gdy od razu po zakupie zrobiłem roota wszystko działało pięknie. Gdy przez przypadek zaktualizowałem androida do wersji 11.2.A.0.21 zaraz po udostępnieniu aktualizacji, próbuję zrobić roota (tak, 2 miesiące ;/). Dzisiaj trafiłem na ciekawy wątek na stronie forum x d a /showthread.php?t=2183737

Jest tam instrukcja:

Let's begin:
1. Connect Xperia J with USB cable to PC
2. Download this: mediafire.com/?nr4oxprop5c252o
3. Copy "root_xperia_signed.zip" file to sd card (ext...)
4. Disconect Xperia J and turn it off
5. Launch flashtool
6. Hold volume + button and connect phone with usb cable to pc, you'll saw blue led light (this mean you entered to Fastboot mode)
7. Download this: mediafire.com/?i6zk4rarrzm9j3s
8. Copy "boot.img" file to flashtool/firmwares
9. Click on lightening icon in flashtool and click fastboot mode
10. Click "Select kernel to Flash" on right side in flashtool
11. Browse and choose "boot.img" , flashtool will automaticly flash this file
12. Turn off phone after flashing
13. Turn on phone,when you'll see blue light at bottom phone not the small blue led up, start pressing all volume down - button.
14. If you succed,you'll enter to CWM recovery,click "install zip from ext card" and find "root_xperia_signed.zip" file and flash it.
15. After flashing,click reboot system,but don't wait for reboot,just take battery out for few second and put it back
16. Now download this: mediafire.com/?pa13gp9yknugy1e and copy "kernel.sin" file to flashtool/firmwares
17. Follow step 9 and 10.
18. Disconnect phone and turn it on!
19. This is it,click THANKS button if helped and Enjoy!


Problem w tym, że dojechałem tylko do 12 punktu, ponieważ dalej telefon nie chce mi się włączyć. NIESTETY odłączyłem USB i teraz nie wiem co robić, ponieważ telefon nie chce się włączyć a kiedy wyciągnę baterię i włączam ponownie to widać czarny ekran, jakby się wylał.

Proszę o porady co by można zrobić aby telefon działał.



EDIT: po 20 minutach pokazało się menu, w którym porusza się strzałkami. pogrzebałem trochę, zrobiłem reebot i czekam bo znowu nic się nie wyświetla.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2013 11:14 przez Admin.)
03-07-2013 19:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Admin Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 62
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
Post: #18
RE: Problem z Rootem Xperia J
Prześledź dokładnie ten temat bo jest tutaj opisany problem z aktualizacją. Prześledź dokładnie temat. Jeśli coś poszło wg tej instrukcji nie tak może to być objaw w slangu "uceglony telefon", ale nie jest to objaw bez sytuacji ratunkowej. Dokładnie popatrz na instrukcję silver1217 powinna ona Ci pomóc rozwiązać problem.
Także temat został połączony, aby nie dublować tego samego.

Jeśli to nie pomoże jest inny sposób, temat na forum związany z "uceglony telefon".
03-07-2013 19:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lionek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 1
Post: #19
RE: Problem z Rootem Xperia J
Musisz spróbować tego sposobu z samej góry bo tam jest opisane jak wgrać ROM na nowo i nie trzeba uruchamiać telefonu normalnie. Powinno pomóc.
03-07-2013 19:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kosciak95 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #20
RE: Problem z Rootem Xperia J
czyli może się udać odpalić "uceglony telefon"? już próbuję



EDIT: Wszystko działa, wgrałem JB 7.5 i próbuję robić roota wg instrukcji Duży uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2013 21:25 przez kosciak95.)
03-07-2013 19:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Lenovo S6000H - nieprawidłowy IMEI nastka354 9 19,172 19-05-2021 12:51
Ostatni post: rafix
  Manta msp4509 problem z softem karina123 1 3,345 06-08-2017 20:45
Ostatni post: WiFi
  Problem z telefonem Galaxy S scl GT-I9003 Jogin 12 11,894 03-02-2016 23:37
Ostatni post: Jogin
Ostrzeżenie Problem z Androidem na Sony Xperia E1 dawid69 2 6,151 12-01-2016 23:23
Ostatni post: Pietras
  Xperia E1 problem z włączeniem swad357 2 7,497 24-09-2014 23:34
Ostatni post: Janus

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości