-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z połączeniem internetowym w tablecie
marcinLTE Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Problem z połączeniem internetowym w tablecie
Witam i z góry przepraszam jak zły dział czy cos...

Mam problem i potrzebuje szybkiego rozwiązania.

Posiadam tablet: tablet prestigio multipad 8.0 HD
Tablet Pc /PMP5588c_DUO <--- to pisze z tyłu tableta

internet: LTE , modem ZTE MF823

chciałbym zeby ten internet dzialał przy tablecie po podłaczeniu przez kabel ( modem usb) kupiłem kabel i podłaczam ale zadnej reakcji , nie pokazuje zasiegu ani nic jedynie na modemie mruga niebieska dioda.

Gdy wchodze w dostępne punkty na tablecie w sieciach komorkowych to jest pusta lista , a nawet jak chce tworzyc nowy to sie on nie wyświetla.

czytalem inne posty i postępowalem zgodnie z nimi (zmienialem APN, właczałem transmisje danych i roming) i nic dalej to samo.


Moze ktos mi tutaj pomoże bo nawet w plusie (z niego net) nie udzielili mi zadnych sensownych informacji , kazali mi isc do informatyków bo moze sa jakies sterowniki czy cos podobnego.


prosze o pomoc i z gory dziekuje
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2013 17:28 przez marcinLTE.)
18-12-2013 17:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Problem z połaczeniem
Dział sprzętowy jest w tabletach, a ty masz objaw taki, że modem nie jest obsługiwany przez ten tablet producent nie dodał wsparcia dla tego modemu.
Objaw jak większość. W salonie nie mogli pomóc, bo oni się tym nie zajmują i kobieta za biurkiem nie będzie wiedzieć, czemu to akurat nie działa.

Masz dwa rozwiązania, bo jak piszę najprawdopodobniej tablet nie ma sterowników do danego modemu, więc go nie widzi poprawnie.
Kupić modem na 100% działający z Prestigio PMP5588 jak pamiętam lista obsługiwanych modemów przez tablety tej firmy jest długa. Masz informacje albo w ustawieniach tabletu, jakie modemy są obsługiwane, albo musisz szukać na stronie producenta tych rzeczy.
Generalnie postępuje się taką drogą:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...ndroid_205

Jeśli modem nie jest wykrywany znaczy jak napisałem modem nie jest obsługiwany wtedy można podziałać np. takim sposobem, aby modem zadziałał na tablecie:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...agerow_222
18-12-2013 20:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tester Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 2
Post: #3
RE: Problem z połączeniem internetowym w tablecie
To typowy objaw nierozpoznawania modemu przez tablet. Jeśli nic nie jest wykrywane w tablecie kiedy modem został podłączony do tabletu.
Można to samemu próbować zrobić poprzez podany w linku busybox i umts manager lub inny program ppp widget.
To najłatwiejsze znane obecnie sposoby. Te programy to coś jak manager na komputerze bez nich łączyłbyś się przez system jak w Windows, który sam może łączyć z internetem no ale u ciebie jest taki problem, że tablet nie wykrywa modemu więc trzeba to jakoś inaczej rozwiązać czyli najłatwiej przez bysybox program komputerowy łączący funkcje podstawowych narzędzi uniksa.
18-12-2013 23:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Lenovo S6000H - nieprawidłowy IMEI nastka354 9 19,144 19-05-2021 12:51
Ostatni post: rafix
  Screen zrzut ekranu w tablecie smartfonie z Androidem android 5 22,165 03-03-2020 13:34
Ostatni post: malyrafal
  Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131 android 844 1,012,471 19-08-2018 00:31
Ostatni post: fonon
  Manta msp4509 problem z softem karina123 1 3,337 06-08-2017 20:45
Ostatni post: WiFi
  Wirus na tablecie imm 10 17,941 07-02-2017 12:29
Ostatni post: KitKat

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości