-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z klawiszem Caps Lock
Luiza Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Problem z klawiszem Caps Lock
Mam taki problem z przyciskiem na klawiaturze Caps Lock, a mianowicie, kiedy jest on włączony (świeci się dioda na klawiaturze, że Caps Lock jest wciśnięty) zamiast dużych liter mam małe literki. Kiedy go wyłączę chcąc mieć małe litery klawiatura pisze dużymi literami. Więc jak wyłączyć ten klawisz?

Wciśnięty klawisz Caps Lock = małe litery
Wyłączony klawisz Caps Lock = DUŻE LITERY

Na jakimś tam forum widziałem, że należy kliknąć Shift+Alt, ktoś inny radził Shift+Ctrl, pierwsza kombinacja na początku mi pomogła, ale po krótkim czasie wszystko i tak się odwróciło. Zdarza mi się, że uruchomię komputer i wszystko wróci do normy, ale piszę coś tam sobie i po jakimś czasie się przestawia przy włączonym Cap Lock mam znów małe litery, a przy wyłączonym Caps Lock duże znów litery.

Więc jak wyłączyć albo jakoś naprawić przycisk Caps Lock na klawiaturze, aby wszystko było normalnie tak jak być powinno? Fizycznie można usunąć klawisz ;-) i też poprzez rejestr go zablokować, ale to nie jest jednak dobre rozwiązanie ponadto mi on jest pomocny, ale zapalona dioda przycisku Caps Lock wprowadza mnie w błąd i zamiast mieć duże litery mam małe i na odwrót.
27-02-2014 13:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tester Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 2
Post: #2
RE: Problem z klawiszem Caps Lock
Też się z takimi objawami spotkałem u siebie, ale na komputerze z Windows 8, z przyciskiem Caps Lock był problem, że jak był wciśnięty to zamiast dużych liter były małe, a jak był wyłączony to były litery duże. Dotyczyło to klawiatury ze starym jeszcze wejściem PS2 (wtyczka z bolcem).

Dla testów podpiąłem klawiaturę USB, ale objaw był taki sam jak na jednej wciskałem Caps Lock to na każdej włączała i wyłączała się dioda sygnalizująca stan pracy przycisku Caps Lock.

Wziąłem więc wyłączyłem komputer odpiąłem starą, a zostawiłem klawiaturę USB tylko. Po włączeniu pisanie było już prawidłowe, ale jak wyłączyłem komputer i wpiąłem znów starą klawiaturę (nowa USB wypięta z komputera) klawiatura przestała mi działać. Nic nie mogłem z niej pisać na komputerze. Postanowiłem odinstalować sterowniki w panelu sterowania i zainstalować na nowo. Wtedy sprawność klawiatury mi wróciła i też już nie było tego problemu z nieprawidłowym działaniem klawisza Caps Lock. Może, więc to przez sterowniki można je usunąć i na nowo doinstalować. Mi to pomogło, ale nie wiem czy akurat to był objaw problemu.

Na forach też widziałem, że to przez wirusy takie objawy, owszem takie rzeczy mogą powodować wirusy, że klawiatura niepoprawnie działa, ale ja swój komputer sprawdzałem i nic nie znalazłem ponadto komputer nie zachowywał się podejrzanie, więc żadnych wirusów na nim nie było.

Także moje rozwiązanie to sterowniki, bo może jakiś konflikt zachodzi w systemie i tak się dzieje, że klawiatura niepoprawnie działa.
27-02-2014 15:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Luiza Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Problem z klawiszem Caps Lock
Dzięki za naprowadzenie bowiem nigdy nie wpadłabym na to, że można coś ze sterownikami robić, a faktycznie po odinstalowaniu ich i zainstalowaniu na nowo (komputer sam wykrył urządzenie i zainstalował sterowniki do klawiatury) problem z klawiszem Caps Lock znikł miejmy nadzieję, że raz na zawsze Zawstydzony
27-02-2014 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
telekrowa Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Problem z klawiszem Caps Lock
nie spotkałem się nigdy z czymś takim, ale dobrze znać rozwiązanie problemu, gdyby jednak coś było nie tak Uśmiech
28-02-2014 12:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z zaznaczaniem ikon na pulpicie windows 7 MinVastTV 1 1,322 15-07-2021 12:19
Ostatni post: WiFi
  Problem ze startem systemu Widows 8 General132 5 11,464 30-12-2014 23:47
Ostatni post: WiFi
  Problem z laptopem Samsung NP270E Domaniew 2 13,421 08-04-2014 21:21
Ostatni post: Domaniew
  Problem z działaniem starego komputera Jogin 15 16,952 28-02-2014 12:05
Ostatni post: telekrowa
  Problem z komputerem, który samoczynnie się wyłącza krabmar 1 6,101 25-03-2013 15:57
Ostatni post: Kochang

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości