-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PROBLEM - myTab 10 nie widzi modemu Huawei 3131
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #11
RE: PROBLEM - myTab 10 nie widzi modemu Huawei 3131
Masz najlepszą wiadomość od samego dido, że tablet ten działa bezproblemowo z modemem E3131.
Jak sprawdziłeś inne rzeczy poprzez ten kabelek i one nie działają znaczy, że pewnie kabel jest uszkodzony. Kup nowy wiele nie kosztuje pewnie z jakieś 12 zł.
Inna sprawa z tymi modemami to jest tak, że producent podaje informację, że dany modem działa na tablecie, a w rzeczywistości nie działa.
Jak napisał w innym poście inny user sami producenci tabletów informują, że ten sam model modemu nie zawsze będzie tym samym. Niby np. E172, ale będzie E172-s2 z Play i będzie np. też E172-u2 z Orange. Lekka zmiana i może nie działać.
[Obrazek: goclever_tab_t76.jpg]

P.S. inna jeszcze uwaga, żeby się nie okazało, że to tablet jest uszkodzony. Masz długi kabel USB podepnij tym kablem tablet do komputera i sprawdź czy komputer go przynajmniej w jakiś sposób widzi. Bo wiesz może być też tak, że to port czy tablet ma wadę wtedy tylko reklamacja.
08-01-2013 19:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lech64 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #12
RE: PROBLEM - myTab 10 nie widzi modemu Huawei 3131
Za sugestią "phiphi" sprawdziłem zgodnie z instrukcją czy opcja DEBUGOWANIE USB jest nie zaznaczona i podłączyłem myTab10 załączonym długim kablem USB do PC. Niestety zadnej reakcji ;-((
Czyli wniosek z tego iz wejscie USB jest uszkodzone w tablecie.

Chciałbym zaznaczyć ze po kupnie gdy podłączyłem modem E3131 z kartą Aero2 to internet mi działał i korzystałem z niego przez 2-3 dni, jednak z uwagi na małą prędkość jaką oferuje Aero2 - (512kb) i długie ładowanie stron korzystałem i korzystam dalej z Wi-Fi z którym nie ma zadnego problemu.

Prawdopodobnie wszystko co zrobiłem pisząc w Post: #1 było niepotrzebne gdyż wina leżała po stronie braku komunikacji tablet-modem E3131.

Moje pytanie teraz - czy jak zamieniłem pliki (o czym piszę w Post: #1) to tracę przez to gwarancję? Pliki podmieniałem programem Root Explorer. Mogę wrócić do ustawień fabrycznych (taka opcja istnieje w tablecie). Lecz czy to wswzystko ma sens jeśli nie zostanie uznana gwarancja?
08-01-2013 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dido Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #13
RE: PROBLEM - myTab 10 nie widzi modemu Huawei 3131
Przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie da nie usunie dodanych plików ale przed reklamacją zrób to, ale nie przejmuj się tym ja mam tablet manty i wysłałem do reklamacji był w nim wgrany android 4.0.3 a ja wgrałem 4.0.4 ( reklamacja uznana i sprzęt naprawiony ) Jak masz uszkodzone wejście to tym bardziej uznają reklamację , a tak przy okazji to taki kabelek o którym mówicie jest dostępny w Auchan za 12zł różne rozmiary wiem bo kupowałem. Ten tablet prawdopodobnie kupiłeś w Biedronce w grudniu jak jest jeszcze na półce to reklamuj go w sklepie wymienią Ci go na nowy, oddadzą kasę albo odeślą do reklamacji tak działa Biedronka .
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2013 21:12 przez dido.)
08-01-2013 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lech64 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #14
RE: PROBLEM - myTab 10 nie widzi modemu Huawei 3131
Tak, kupiłem w Biedronce, było tylko 5 szt i rozeszły sie w 5 min :-))

Zwracac bym nie chciał bo poza tym wszystko działa dobrze łącznie z internetem Wi-Fi.

Myślę że będę reklamował ale dopiero gdzieś za m-c (pilny wyjazd) bo skoro mam kartę Aero2 to tez chciałbym z niej korzystać.

Według mojej oceny myTab 10 jest udanym produktem chociaż brak mi w nim np. Blutoth lub GPS. Ale za taką kasę myślę że trudno mieć takie wymagania.

Co do reklamacji to pewnie Biedronka nie będzie chciała pośredniczyć choć nie jestem tego do konca pewien. Być może zwrocą kasę ale jak mówię decyzja będzie po powrocie.
08-01-2013 21:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radox211 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #15
RE: PROBLEM - myTab 10 nie widzi modemu Huawei 3131
tez kupiłem w biedronce Uśmiech

działał 3 tygodnie z hakiem , niestety oddałem na gwarancję ponieważ nie działało ładowanie

oddali mi kase i tyle z myTab 7 Oczko

GoClever Tab T76 + Huawei E-3131 = Aero2
08-01-2013 23:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #16
RE: PROBLEM - myTab 10 nie widzi modemu Huawei 3131
Cytat:Chciałbym zaznaczyć ze po kupnie gdy podłączyłem modem E3131 z kartą Aero2 to internet mi działał i korzystałem z niego przez 2-3 dni, jednak z uwagi na małą prędkość jaką oferuje Aero2 - (512kb) i długie ładowanie stron korzystałem i korzystam dalej z Wi-Fi z którym nie ma zadnego problemu.
Czyli internet na początku Ci działał, ale później nagle przestał. Co do prędkości 512kb/s, jeśli mniej więcej tyle masz internet będzie Ci działał normalnie chyba, że transfer zejdzie do masakrycznie małego wtedy niestety, ale odczujesz żółwie tępo. Jednak przy ładowaniu stron taki transfer wystarczy. Chyba, że chcesz oglądać filmy wtedy jest to za mało.
Twardy reset na moim myTAB 7 jednak nie przywraca oryginalnych pików, pewnie, dlatego, że to systemowe pliki. Ale jak chcesz sobie podmienić na nowo pliki, jakie miałeś to w katalogu, w którym wrzucałeś 3g_dongle.cfg automatycznie utworzyła Ci się kopia oryginalnego pliku 3g_dongle.cfg 3g_dongle.cfg.bak tzn. jak się modyfikuje go to robi się kopia takiego pliku sprawdź może taki masz to sobie zamienisz na oryginalny.
Inna sprawa nie będzie nikt Ci sprawdzał plików. Sam producent dał Ci uprawnienia ROOT, więc Ty niczego tam nie robiłeś, a że sobie dodałeś pliczek z dodatkowym wpisem punktu APN to normalka.
Tak, więc jak sprawdzasz tablet pod komputerem i żadnej reakcji nic Windows nie wykrywa to jednak dobrze to nie świadczy. Jakaś reakcja powinna być. Przynajmniej, że Windows wykrył nowy sprzęt, ale go nie rozpoznał.
Gwarancja na bank zostanie uznana. Tabletu przecież nie zepsułeś.

Idź oddaj oni odeślą do producenta i po 7/14 dniach będziesz miał naprawiony. Biedronki jest to obowiązek takie jest prawo.
Bez portu trochę ciężko coś wgrać/zgrać itd.

U mnie na myTAB 7 jest dziwne zachowanie, że nie przechodzi w stan spoczynku tylko się wyłącza i muszę wyłączyć opcję usypiania. Ogólnie za te pieniądze to nie jest źle.

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
08-01-2013 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lech64 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #17
RE: PROBLEM - myTab 10 nie widzi modemu Huawei 3131
Po kupnie podłączyłem modem E3131 z kartą Aero2 i wszystko było ok.
W domu korzystałem z Wi-Fi a Aero2 traktowałem jako internet mobilny i tak było przez kilka dni.

Któregoś dnia podłączyłem modem i niestety nie komunikował się z tabletem, stąd moje poczynania opisane w Post #1. Być może był to mój błąd bo należało najpierw sprawdzić kabelki i komunikację przez USB.

Ponieważ USB nie widzi pendriva i nie komunikuje się z PC w dniu dzisiejszym złożyłem reklamację w Biedronce i oczekuję na finał sprawy.

O jej zakńczeniu poinformuję a obecnie dziękuję wszystkim za udzielone porady.
09-01-2013 11:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #18
RE: PROBLEM - myTab 10 nie widzi modemu Huawei 3131
Jak sam widzisz było dobrze. Ten modem nawet nie jest wpisany na listę obsługiwanych tak jest bynajmniej na mytab 7", a działa.
Jak rozwiążą problem napisz co i jak było przyda się wiedzieć jak to reklamacje są załatwiane w Biedronkach Szczęśliwy

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
09-01-2013 13:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
osiolek12 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #19
RE: PROBLEM - myTab 10 nie widzi modemu Huawei 3131
Witam wszystkich.
Widzę, że nie jestem odosobniony z padającym USB host w sprzęcie zwanym myTab 10. Dzisiaj poszedł na reklamacje za pośrednictwem biedry. Ciekawe jak długo będzie to trwało.
Ps.
Kolego lech czekam z niecierpliwością na relacje z przebiegu Twojej reklamacji.
17-01-2013 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lech64 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #20
Zdjęcie RE: PROBLEM - myTab 10 nie widzi modemu Huawei 3131
Witam,
Upssss - na stronie internetowej serwisu ukazała się informacja że dokonano wymiany płyty głównej oraz że tablet oczekuje na przekazanie do firmy kurierskiej.
Po otrzymaniu tabletu zdam relację bo nie wiadomo czy dodany przezemnie do listy modem E3131 bedzie czy tez nie? Zmiana płyty głównej to pewnie i zmiana oprogramowania -tym bardziej że jest informacja iz wszystkie parametry techniczne są zgodne ze specyfikacją producenta. Oznaczac to może prawdopodobnie aktualizację oprogramowania. Poniewaz przebywam aktualnie w sanatorium taką informację przekaże dopiero po powrocie no i krotkim tescie tabletu z modemem.

pzdrr
10-02-2013 10:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Lenovo S6000H - nieprawidłowy IMEI nastka354 9 19,194 19-05-2021 12:51
Ostatni post: rafix
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,074 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131 android 844 1,013,261 19-08-2018 00:31
Ostatni post: fonon
  Manta msp4509 problem z softem karina123 1 3,351 06-08-2017 20:45
Ostatni post: WiFi
  Kiano SlimTab 3GR - nie widzi karty SIM szandor 2 8,143 30-07-2016 11:06
Ostatni post: Kochang

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości