-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PROBLEM - myTab 10 nie widzi modemu Huawei 3131
thaiman Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: May 2012
Reputacja: 3
Post: #21
RE: PROBLEM - myTab 10 nie widzi modemu Huawei 3131
Wymienią Ci płytę na taką jaka jest zaprojektowana dla tego modelu i wszystko będzie dobrze, a modem E3131 powinien działać na 99,9% bo myTAB 10" to praktycznie to co 7" tylko, że większy. Dostaniesz tablet to sprawdzisz, ale też ktoś pisał, że z myTAB 10" Huawei E3131 działa. Ja wiem na 100%, że na 7" żaden problem z działaniem.
Także nie ma sobie co głowy zaprzątać, ale odpoczywać w uzdrowisku Szczęśliwy
10-02-2013 14:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lech64 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #22
RE: PROBLEM - myTab 10 nie widzi modemu Huawei 3131
Moja przygoda z tabletem myTab 10 (nabytego w BIEDRONCE) ZAKOŃCZYŁA SIĘ Podejrzany:

1.W dniu 13-12-2012 w ramach promocji w Biedronce nabyłem tablet o nazwie myTab 10.
2.Rozpoczynam testowanie, poznaję aplikacje - zainstalowane i możliwe do zainstalowania.
3.Przychodzi moment sprawdzenia jak myTab 10 pracuje z modemem E3131 i kartą Aero2. I tu pierwsze rozczarowanie - na forum internauci chwalą się że, bez żadnych dodatkowych kroków uzyskiwali połączenie modemu E3131 z kartą Aero2 na tym tablecie lub widzieli czy słyszeli jak inni takie połączenie uzyskiwali. Ja nie mogę nawiązać łączności. Ponieważ jestem człowiekiem wiekowym i nie mam zaprzyjaźnionego „informatyka” postanawiam drobnymi kroczkami szukać przyczyny braku współpracy modemu z tabletem – dlaczego nie mogą się dogadać? Huh. Postanawiam im w tym pomóc.
4.Brak łączności – więc sprawdzam wykaz modemów obsługiwanych przez tablet – modem E3131 nie znajduje się na niej. Szkoda Podejrzany szybka decyzja o dodaniu modemu do listy modemów obsługiwanych przez system.
5.Poprzez Root Explorer wgrywam pliki i dopisuję komendę w ostatnim wierszu wskazanego pliku, sprawdzam parametry udostępniania plików i koryguję
6.Podłączam modem E3131 do tabletu (zmieniając ustawienia w tablecie zgodnie z instrukcją). No i kicha Plask Lampka kontrolna modemu E3131 nie chce się do mnie uśmiechnąć dając znać o dogadaniu się z myTab 10.
7.APN –u nie można dodać.
8.Kolejny krok to modyfikacja modemu E3131 poprzez oprogramowanie „top_netinfo”.
9.Sprawdzenie ustawień tabletu, podłączenie modemu E3131 i kolejne rozczarowanie Plask
10.Nie poddaję się, podłączam poprzez kabelek OTG pendrive’a. - MyTab 10 go nie widzi Niezdecydowany
11.Rozłączenie, wyciągam dostarczony z tabletem kabelek i podłączam zgodnie z instrukcją celem uzyskania połączenia z komputerem PC. Niestety, brak łączności z PC Niezdecydowany
12.Decyzja podjęta, 09-01-2013 składam reklamację w BIEDRONCE. Uśmiechnięta miła Pani Kierowniczka informuje iż potrwa to min 21 dni (chociaż w warunkach gwarancyjnych jest mowa o 7-14 dni). Jestem pierwszym niezadowolonym z tabletu myTab 10 !
13.Po wpisaniu odpowiednich nr-ów w aplikacji na stronie internetowej firmy serwisowej zaczynam śledzić drogę mego myTab 10. (reklamacja złożona 09-01-2013r).
14.W dniu 12-01-2013 ukazuje się na stronie internetowej firmy informacja o treści: „Zlecenie oczekuje na przekazanie do centrum serwisowego”
15.W dniu 16-01-2013 kolejny komunikat o treści: „ Zlecenie dotarło do centrum serwisowego i oczekuje na realizację”.
16.Oczekuję na dalsze informacje. BIEDRONKA nic nie wie o tym, co się z reklamowanym tabletem dzieje. A czas nieubłaganie biegnie.
17.Mijają kolejne tygodnie. Nie doczekałem się naprawy, jadę do sanatorium. I wreszcie 8 lutego 2013 r ukazuje się informacja na stronie centrum serwisowego (z wsteczną datą 30.01.2013) – „Naprawa mechaniczna. Wymiana płyty głównej.Wszystkie parametry techniczne zgodne ze specyfikacją producenta. Urzadzenie sprawne. Zlecenie zrealizowane, czeka na przekazanie do firmy kurierskiej”. A ja się kuruję w sanatorium .
18.BIEDRONKA się nie odzywa – pewnie testuje mój tablet Diabeł– a niech tam będę miał sprawdzony Szczęśliwy
19.W dniu 5 marca 2013 wracam z sanatorium i jade do Biedronki po odbiór mego myTab10. I tu rozczarowanie Huh, kierowniczka podsuwa papierek do podpisania odbioru reklamowanego urządzenia, pytam się a gdzie jest gwarancja? – przeciez wymieniono płytę główną pozostawiając tylko obudowę – otrzymuję informacje iż „KARTA ZGŁOSZENIA JEST GWARANCJĄ” . Zaniepokojony postanawiam zajrzeć do sfatygowanego opakowania i przeżywam szok O matko. Tablet mytab10 nie jest zapakowany w kopertę bąbelkową lecz lezy lużno, ekran strasznie porysowany i pomimo ze miał folię ochronną to na części były dwie długie rysy po ok. 12-15 cm rozcinające fole i uszkadzające ekran dotykowy. I choć w życiu widziałem wiele rzeczy nogi się podemną ugięłyPlask. Pani Kierowniczka zaproponowała że mogę złożyć reklamację – odpowiedziałem że przecież ja jeszcze urzadzenia nie odebrałem. Po krótkiej wymianie zdań zaproponowano mi zwrot gotówki. NIE MIAŁEM INNEGO WYJSCIA – zgodziłem się Plask. .
20.Tak się skończyła moja przygoda z tabletem z BIEDRONKI. Prawie trzy m-ce od zakupu a po niecałych dwóch tygodniach użytkowania. A szkoda bo zapowiadało się tak pięknie O matko.
21.Tą drogą dziękuję serdecznie wszystkim kolegom którzy wspierali mnie dobrymi radami i ciepłym słowem – a w szczególności „android, mrcanberra, zebber, WiFi, dido, phiphi, veyro, Zuzi, osiolek12 i za zyczenia od thaimana. Ja się chyba wyleczyłem z tabletu choć nie mówię ostatniego słowa Zdezorientowany.
05-03-2013 14:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #23
RE: PROBLEM - myTab 10 nie widzi modemu Huawei 3131
Fajną miałeś przygodę z tym tabletem. Sam mam myTaba 7" i zaraz po zakupie odkryłem w nim, że usypianie powoduje, że tablet całkowicie się wyłącza. Jak sprawdziłem na różnych stronach to ludzie mający tę wersję skarżą się na ten właśnie problem. W przypadku oszczędności baterii ma to znaczenie, ale kupiłem go tak, aby mieć coś do czytania i sprawdzania informacji (poranna prasówka) no i tak zostało.
Ogólnie co do swojego to nie mam zastrzeżeń (jedynie zbyt duże ikony są no i ta wada z usypianiem), ale Ty widocznie trafiłeś na felerną wersję. Wychodzi jednak, że dystrybutor ma słaby serwis, albo też miałeś pecha, że ktoś nieumiejętnie obchodził się z tym sprzętem.
Wymienili Ci cały środek mogli więc dorzucić już obudowę i dać całkiem nowy sprzęt.
Ważne, że oddali kasę. Tabletów jest masa do wyboru, także jak będziesz kupował coś nowego przemyśl co potrzebujesz i do czego ma służyć, aby wybrać właściwy.
Ogólnie fajna historia z tą Biedronką i tym tabletem Niezdecydowany

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
05-03-2013 16:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 101
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 2
Post: #24
RE: PROBLEM - myTab 10 nie widzi modemu Huawei 3131
Biedronka będzie sprzedawać znów od 11 marca nową wersję mytab 10 DualCore, który został wyposażony w dwurdzeniowy procesor RockChip 3066 o taktowaniu 1,6GHz (Cortex A9), pamięć operacyjną 1 GB DDR3 oraz 8 GB pamięci wewnętrznej. System Android 4.1. Złącze kart microSD. Grafika układ Mali 400 MP4.
Wcześniejsza sprzedaż mytab 7 oraz mytab 10 była hitem ze względu na cenę więc postanowili powtórzyć sprzedaż niedrogiego tabletu.
Ciekawe czy te tablety też będą się rozchodzić jak świeże bułeczki Szczęśliwy
07-03-2013 19:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
osiolek12 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #25
RE: PROBLEM - myTab 10 nie widzi modemu Huawei 3131
Jak wcześniej wspominałem, również miałem problem z host USB w mytab10. Diagnoza i wymiana płyty głównej w serwisie. Jednak zastrzeżenia mogę mieć tylko do czasu trwania reklamacji (ponad miesiąc czekania). Reklamowany przedmiot Biedronka oddała zapakowany identycznie jak przy zakupie. Po otwarciu pudełka nie stwierdziłem nic niepokojącego oprócz kilku tłustych paluchów odbitych na ekranie.
Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników Mytab i dla tych którzy się na nich zawiedli.
17-03-2013 10:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Lenovo S6000H - nieprawidłowy IMEI nastka354 9 19,145 19-05-2021 12:51
Ostatni post: rafix
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,057 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131 android 844 1,012,473 19-08-2018 00:31
Ostatni post: fonon
  Manta msp4509 problem z softem karina123 1 3,338 06-08-2017 20:45
Ostatni post: WiFi
  Kiano SlimTab 3GR - nie widzi karty SIM szandor 2 8,119 30-07-2016 11:06
Ostatni post: Kochang

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości