-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem Lenovo ideatab A1000 nie wykrywa modemu Huawei E3131
tester Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 2
Post: #11
Lenovo nie wykrywa modemu
Po tych czynnościach sam modem nie będzie wykrywany w standardowych ustawieniach systemu Android. BusyBox itd. to opcje, które pomagają zarządzać modemem, który normalnie nie jest obsługiwany przez tablet. Także będziesz go obsługiwał np. przez PPP Widget, ale już w ustawieniach nic się więcej nie zmieni (ustawienia Android), tam dalej będzie niewidziany jak był.

Komunikat jest trochę dziwny i objaw też, bo normalnie to jak podepniesz jakikolwiek modem to on będzie się palił. Niezależnie czy jest wykrywany czy też nie, Modem dostaje napięcie ma kartę SIM to sam automatycznie szuka sieci, ale to już od tabletu zależy jak dalej nim posteruje. Jak tablet nie wie jak to żadnego polecenia do modemu nie wyśle i modem, co najwyżej będzie tylko wskazywał widoczność zasięgu danej sieci (dioda będzie się paliła na modemie).
W sieci wiele o tym komunikacie nie ma są sporadyczne wpisy, ale bez rozwiązań i dotyczą też innych kwestii, także Huh

Inna sprawa też zależy czy kernel w systemie tego tabletu będzie miał wsparcie dla modemów inaczej nawet BusyBox nie pomoże tutaj też jest pewien warunek, aby PPP Widget umiał taki tablet sparować z modemem nieobsługiwanym, a z tego, co zauważyłem to te wszystkie Lenovo, Samsung są kłopotliwe w dostrajaniu. Możesz napisać do pomocy czy jakiś inny modem polecają i kupić najwyżej taki, który od razu działa z tabletem. A z tego, co wiem to w tym modelu, jaki masz w ustawieniach nawet nie ma możliwości wybrania ustawień sieci komórkowych chyba, że uaktywnia się to dopiero, kiedy modem zostanie wykryty przez tablet.

Napisz jeszcze czy ten komunikat USB connector is connected to masz z sytemu czy aplikacji np. PPP Widget? Szczerze powiedziawszy to nie mam pojęcia, od czego się to wzięło. Zobacz jeszcze jak masz możliwość inny modem (od kolegi, koleżanki) czy też takie komunikaty masz ewentualnie czy da radę inny podstawić pod PPP Widget, aby go obsługiwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2014 15:29 przez tester.)
28-05-2014 15:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbuDabi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 3
Post: #12
RE: Problem Lenovo ideatab A1000 nie wykrywa modemu Huawei E3131
Tablety Lenovo jak zauważyłem po wielu forach trudne są do konfigurowania, aby dodać obsługę niedziałającego modemu. Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest dowiedzieć się jaki w ogóle modem działa na tablecie i taki zakupić modemy nie są teraz drogie. Oczywiście wcześniej próbując z PPP Widget lub innym programem czy coś uda się zdziałać, ale jak nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów to już tylko szukanie modemu zgodnego pozostaje. W ogóle też jeśli w ustawieniach tabletu nie ma opcji sieci komórkowe to też pytanie czy tablet w ogóle ma przewidziane wsparcie na modemy bo może o modemach 3G nawet nie myśleli.

Komunikat jaki masz bardzo tajemniczy i brak światełka na modemie też dziwny objaw, ale też nie wiem czego to oznaka dokładnie.
29-05-2014 09:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mj90 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #13
RE: Problem Lenovo ideatab A1000 nie wykrywa modemu Huawei E3131
Ok. Sprawa się naprawiła, sprawdziłem na drugim tym samym modelu huaiwei e173, tyle że z kartą play. Modem świeci na niebiesko, komunikat "nośnik uszkodzony", jednak UMTS nic nie wykrywa np. MNC w dolnym lewym rogu, zaś PPP widget poprawnie wskazuje modem po kliknięciu na ikonkę "12d1:1446 (huawei technology)". Mowa o karcie aero2 i play. APN ustawiony na darmowy dla aero. Po kliknięciu na ikonkę, ponownie wyskakuje komunikat o wybór urządzenia, a później jest napisane na widget "sterownik nie".
Jakieś pomysły?

PS. w ustawieniach nie mam opcji sieci komórkowych.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2014 22:42 przez mj90.)
30-05-2014 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #14
RE: Problem Lenovo ideatab A1000 nie wykrywa modemu Huawei E3131
Jeśli nie masz tej opcji:
Cytat:w ustawieniach nie mam opcji sieci komórkowych
to albo w tablecie w ogóle nie przewidzieli opcji współpracy z modemem 3G albo opcja uaktywnia się w momencie kiedy tablet wykryje poprawnie modem, ale ta opcja jest tylko w ustawieniach systemowych ona jest niezależna od PPP Widget i innych aplikacji one nic tu nie mają.
Było już trochę o tym problemie i w tym temacie kiedyś pisaliśmy jest tam podane rozwiązanie, którego można spróbować.
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...blecie_302
Patrz to: Wystarczy wtedy pobrać pakiety dla konkretnego urządzenia...
I instrukcje z logami może ona coś podpowiedziałaby więcej. Wydaje mi się, że program nie może załadować odpowiednich sterowników na tym tablecie stąd ten problem z PPP Widget.
Inna rada to zgłosić się do firmy Lenovo niech podadzą jaki modem tu działa bo może w ogóle żaden.
31-05-2014 00:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mj90 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #15
RE: Problem Lenovo ideatab A1000 nie wykrywa modemu Huawei E3131
A skąd pobrać te pakiety bo nie rozumiem za bardzo o co chodzi… A tam również nie widzę wyjaśnienia, a w google wpisując pakiety huawei e173-u2 nic nie wychodzi.
31-05-2014 12:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #16
RE: Problem Lenovo ideatab A1000 nie wykrywa modemu Huawei E3131
Już dawno tym tematem się nie zajmowałem kiedy ktoś coś znalazł na swój tablet i te pakiety mu pomogły, ale to było chyba z rok temu więc wiele z tych informacji mi się ulotniło.
A to jest info odnośnie tego i podobnych problemów z BusyBox i PPP Widget:
Cytat:Q: After plugging my modem, PPP Widget goes to "Prepare device", then says "No driver found"
A: Two possibilities:
1. Your modem does not provide serial ports (like some newer 4g/LTE devices). In that case, it will not work with PPP Widget.
2. The maker of your device who customized the underlying Linux kernel decided not to include the drivers for serial USB devices.
If you can get the driver modules somewhere else, put them into the folder '[sdcard]/pppwidget/lib' on your device and PPP Widget will try to load and activate them. I provide some of these modules for very common devices that are missing them. See the PPP Widget forum.

Tutaj jest rozszerzony ten temat i są pakiety na różne inne urządzenia może popatrz tam jest kilka stron więc może coś znajdziesz ewentualnie tam zapytaj odnośnie modeswitch huawei e173.
Kod:
http://www.draisberghof.de/usb_modeswitch/bb/viewtopic.php?f=6&t=1113

I jak tam pisze sam autor, Lenovo jest trudne w konfiguracji ze względu na kernel, ale jak piszę możesz napisać na forum człowiek od tego tematu to Josh on się tym zajmuje więc może doradzi coś pomoże. Jak nie znasz dobrze angielskiego to poproś kogoś aby dobrze opisać temat to jedyna szansa aby ktoś pomógł z tym tabletem. Druga opcja to kontakt z firmą Lenovo co doradzają jaki modem bo może tam w ogóle nie myśleli o modemach więc jak jest jakiś, który działa to zakup zgodnego modemu.
Inaczej to walka z wiatrakami, a temat zbyt wąski aby przeciętni ludzie coś więcej wiedzieli niż jak zainstalować BusyBox i PPP Widget.
Ja już jak piszę długo się tym nie zajmowałem ponadto szkoda na to czasu taniej wychodzi kupić modem.
Dodam jeszcze, że są tam pakiety modeswitch huawei dla różnych urządzeń, ale też dla Lenovo IdeaTab, ale innych wersji może akurat, któryś z nich podpasowałby, spróbować możesz.
01-06-2014 13:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mj90 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #17
RE: Problem Lenovo ideatab A1000 nie wykrywa modemu Huawei E3131
Wielkie dzięki za pomoc, jednak na dniach czeka mnie przeprowadzka, a tam nie ma neta, więc skusiłem się na internet w plusie z mobilnym routerem HUAWEI E5372 LTE, więc teraz żadnych problemów nie ma by się połączyć na tablecie Uśmiech
01-06-2014 20:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Lenovo S6000H - nieprawidłowy IMEI nastka354 9 19,071 19-05-2021 12:51
Ostatni post: rafix
  Smartfon Huawei P40 Lite - opinie yanopid1 1 2,038 26-05-2020 10:16
Ostatni post: Rambo
  Internet w tablecie ICOO D70W z modemem Huawei E353 i Huawei 3131 android 844 1,010,766 19-08-2018 00:31
Ostatni post: fonon
  Manta msp4509 problem z softem karina123 1 3,323 06-08-2017 20:45
Ostatni post: WiFi
  Lenovo a3000-H błąd przy wgrywaniu nowego softu holsik 10 10,544 21-05-2017 22:20
Ostatni post: kosamet

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości