-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Power LTE internet bez limitów - opinie
Edek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Informacja Power LTE internet bez limitów - opinie
Jakiś czas temu dałem się namówić na internet LTE z sieci Plus:
Abonament 59,90 zł
Pakiet danych 25 GB
Po wykorzystaniu pakietu danych transfer do 10 Mb/s
(po wykorzystaniu podstawowego pakietu danych w wybranych wariantach oferty korzystasz z internetu bez limitu danych w zasięgu LTE, z prędkością zależną od wysokości abonamentu) w moim przypadku LTE bez limitu z prędkością do 10 Mb/s.

Na początku nie do końca rozumiałem zapisy regulaminowe, a też wiele nie było oficjalnie podawanych informacji, tylko gdzieś w gąszczu regulaminów, który i tak nie jest zrozumiały dla przeciętnego Kowalskiego więc dałem się wciągnąć w maliny. I tak wykorzystuję dostępny pakiet i mam takie oto osiągi:

[Obrazek: 3886331615.png]

Generalnie DOWNLOAD to zazwyczaj na poziomie odczuwalnym spowolnienie internetu (poniżej 5 Mb/s), UPLOAD 3 Mb/s, PING raz większy raz mniejszy zależy.

Co jest też zadziwiające to, że po przekroczeniu pewnego pułapu wysyłanych i odbieranych danych np. 100 GB mamy obcinany jeszcze bardziej transfer - lejek 32 kbit/s również dla LTE.

Jak się okazuje, Polkomtel zostawia sobie furtkę do nakładania ograniczeń również dla usługi LTE bez limitu. Zgodnie z rosnącym zużyciem danych przez abonenta, Polkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych w ramach usługi "LTE bez limitu" z zachowaniem różnic między klasami w tym obniżenie prędkości transmisji danych do 32 kbit/s.

Dostajemy, więc brak limitu danych (jak to serwują reklamy) przez całą umowę, ale już nikt nie gwarantuje, że nielimitowane LTE będzie szybsze od GPRS-u. Plus i Cyfrowy Polsat mogą w każdej chwili ograniczyć nam nielimitowany dostęp do internetu LTE, nawet do tak niskiego transferu, jakim jest te 32 kbit/s i nie będzie to naruszeniem warunków umowy.

Ja się dałem naciąć podpisując umowę na 24 miesiące. Dlatego każdy, kto myśli o internecie mobilnym niech najpierw dokładnie przeanalizuje oferty i popyta znawców tematu, bo potem można być bardzo rozczarowanym. Za rok zmienią się taryfy, a ja nadal będę się męczył z internetem, który mam szybki przez 7 dni, potem przez kolejne 7 dni spadek transferu do poziomu 5 Mb/s, a kolejne 14 dni z opcją internet w żółwim tempie.

Warto, więc np. zrobić sobie analizę, jaki transfer wykorzystujemy w przeciągu miesiąca i na tej podstawie decydować czy np. te 25 GB w LTE za 59 zł nam się opłaca. Jak podają statystyki średnia dla Europy to zaledwie 21 GB miesięcznie, w tym prawie 17 GB dla danych pobieranych i około 4 GB dla danych wysyłanych.

Opinie na temat Power LTE są jak poczytacie na różnych forach bardzo złe. Jeśli w domu korzysta z interentu jedna tylko osoba to OK jakoś idzie wyrobić przy tych limitach, ale dla więcej osób w domu taki internet będzie za słaby. Jeśli więc macie opcję na Neostradę nie łapcie się na oferty internetu mobilnego. Jeśli macie wybór dostawców kablowych wybierajcie ich oferty, bo już niektórzy dostawcy oferują internet z kabla na poziomie 300 Mb/s za te same pieniądze, co operatorzy komórkowi ponadto taki internet kablowy jest stabilniejszy oraz bez jakichkolwiek limitów.

Jeśli ktoś dalej wierzy w reklamy i zastanawia się nad opcją LTE niech dokładnie prześledzi wypowiedzi na forach ludzi, którzy skorzystali z takich opcji.

[Obrazek: opinie_power_lte.jpg]

Ja widać potrafią blokować ludziom transfer do takiego poziomu, że lepiej wypada Aero2 niż LTE.

Jeśli ktoś decyduje się na opcje sieci komórkowych to lepiej podpisywać umowy na 12 miesięcy, jak okaże się, że jednak oferta jest do bani to nie będziecie się męczyć przez 2 lata, ale tylko przez rok.

W mojej ocenie internet Power LTE bez limitów, jaki oferuje Plus nie spełnia swoich założeń, więc jeśli ktoś ma możliwość skorzystania z oferty innego dostawcy niech dobrze przemyśli czy inny provider nie będzie lepszy. Jedno jest pewne żaden internet mobilny w obecnym czasie nie będzie lepszy od internetu stacjonarnego.
05-11-2014 20:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
LuckyLuke Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Power LTE internet bez limitów - opinie
Mój znajomy też dał się skusić namową konsultantów co to za internet bez limitów itd., ale prawda jest taka, że jednak limity są, w dodatku co to jest te 25 GB transferu, a najlepsze jest to jak ktoś nie ma zasięgu LTE i musi korzystać z 3G O matko

[Obrazek: reklamacja_plus.jpg]

Teraz znów Plus przeprowadził testy LTE-Advanced z prędkością 300 Mb/s:
Cytat:Plus, jako pierwszy operator w Polsce, z sukcesem przeprowadził testy przesyłania danych z prędkością 300 Mb/s. Wykonano je w technologii LTE-Advanced dzięki połączeniu pasm w dwóch częstotliwościach - 1800 MHz i 2600 MHz. Testy zrealizowano we współpracy z firmą Ericsson i wykorzystano do nich oprogramowanie LTE-Advanced Carrier Aggregation. Przeprowadzona przez sieć Plus próba pokazała, z jaką prędkością można dostarczać dane dzięki połączonym częstotliwościom nośnym w standardzie LTE.
Niby się rozwija technologicznie, ale dla ludzi jakoś ta technologia w okrojonym zakresie jest udostępniania dlatego zanim ktoś się napali niech dobrze przeanalizuje inne opcje. Wystarczy mieć 3G nie jest potrzebny od razu LTE, ale sensowny pakiet transferu i przez to komfort w używaniu internetu.
5 Mb/s to ja z 8 lat temu miałem na linii TPSA bez limitów i jakichkolwiek blokad.

P.S. teraz wiadomo po co Aero2 tworzy sieć 2.6 GHz pod Aero2 kiedyś zaprzęgnie pod nią płatny internet Plusa Szczęśliwy
Niech tylko pomyślą o zdjęciu w końcu tych limitów w LTE.
06-11-2014 15:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tester Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 2
Post: #3
RE: Power LTE internet bez limitów - opinie
LTE i te taryfy jakie proponują to jest nieporozumienie.
[Obrazek: 9847506600_1415568895.jpg]

Niby jest wynik do zaakceptowania, ale odpalasz przeglądarkę i wyszukiwarka się ładuje i ładuje, sprawdzasz test łącza, a tam pobieranie danych na poziomie 1 mbit/s oczywiście wskoczy na te 4 mbit/s, ale zazwyczaj będzie na poziomie ledwie 1 mbit/s, w dodatku w godzinach poza szczytem. Miało być przynajmniej te 10 po okrojeniu transferu, a jest transfer taki jak 10 lat temu O matko
Jestem zadowolony do czasu kiedy nie przytną mi transferu czyli na początku okresu rozliczeniowego tylko, że ten w moim przypadku trwa tylko jeden tydzień.
09-11-2014 23:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marek000 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Power LTE internet bez limitów - opinie
Ja mam bezprzewodowy internet bez limitów w Inei. Myślę że oferują świetne ceny względem jakości.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2015 12:09 przez marek000.)
02-12-2015 12:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Power LTE internet bez limitów - opinie
Mapa zasięgu Plus może się przyda
Kod:
http://www.plus.pl/mapa-zasiegu
Jak jest faktycznie z tymi taryfami na 2016 rok? Są jakieś kruczki?
Mam internet w Multimedia-Polska po kablu, transfer pobieranie 12 MB/s a wysyłanie w granicach ~1 MB/s ale bardziej w okolicach 0.7 MB/s.
Czy transfer wysyłania ma bezpośredni wpływ na "przerzucanie" stron w internecie?--->[powrotne dane]
Pytam, bo mam wrażenie, że przy mojej prędkości 12 MB/s nie przerzuca tych stron jak powinno.
Zaczynam myśleć o internecie mobilnym z szybszym wysyłaniem danych, czy warto?
moja marnizna:
[Obrazek: 126895975]

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2016 20:35 przez Jogin.)
15-03-2016 20:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mangareva Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Power LTE internet bez limitów - opinie
Czy transfer wysyłania ma bezpośredni wpływ na przeglądanie stron? Raczej większego wpływu nie ma bo więcej danych pobieramy niż wysyłamy najważniejszy dla nas internautów jest download czyli z serwera do nas. Oczywiście upload czyli wysyłanie w jakimś stopniu może zapychać łącze, ale przeanalizuj sobie jak często coś wysyłasz do sieci? Jak chcesz otworzyć stronę to wysyłasz żądanie www, ale to są bardzo znikome informacje. Co innego jak chcesz wysłać pakiet zdjęć koledze o wadze np. 1GB danych, ale jak napisałem takich sytuacji zbyt wiele nie ma dlatego najważniejsza opcja to maksymalny transfer pobierania bo czy pobierasz czy wysyłasz to żądanie leci z tą samą szybkością, ale im większa ilość do pobrania to dłuższy czas zasysania.
Twój dostawca szybkościami nie powala, ale przy łączu kablowym możesz się spodziewać stabilniejszych parametrów niż przy internecie mobilnym. Może sprawdź czy nie masz u dostawcy lepszego pakietu, zawsze możesz negocjować ceny jeśli jesteś długo jak masz innego dostawcę to możesz powiedzieć, że jak coś to idziesz do konkurencji.
W tej chwili kablowi dostawcy internetu to najlepsze rozwiązania w dodatku najstabilniejsze. W dodatku nie mają limitów i np. w UPC Internet Fiber Power 250 Mb/s.
[Obrazek: 8826168400_1458070269.jpg]

Jednak nie każdy może mieć dostęp do takich dostawców, kabel zawsze będzie ograniczeniem dlatego tam gdzie nie ma światłowodów i dostawców jak TPSA to ludzie biorą internet mobilny, ale w praktyce nie jest tak jak to reklamują. Owszem jest on szybki w dodatku można go zabrać ze sobą w każde miejsce, ale ma też swoje wady.
Ja mam np. LTE w Plus i mam dzisiaj taki wynik:
[Obrazek: 5170444883.png]

Zazwyczaj dostawcy zaznaczają maksymalne do uzyskania parametry, które nie są gwarantowane cały czas, ale w rozwiązaniach kablowych te parametry zazwyczaj są stabilne zaś u dostawców mobilnych wszystko może zależeć od pogody, pory dnia, przeciążenia sieci itp.

Twój problem może wynikać zaś ze słabego przepływu danych do Ciebie bo jak piszę jak chcesz załadować onet.pl to wysyłasz tylko żądanie, ale pobrać musisz już sporą ilość danych (grafiki, reklamy multimedialne) to wszystko wpływa na czas załadowania strony www.

Jeśli chcesz sprawdzić weź na testy internet mobilny i zobaczysz jak to jest, ale albo mieszkasz w idealnym miejscu (dobry zasięg), BTS i sieć nie przeciążona i może będziesz miał idealne parametry, ale pewniej będzie, tak że aby z 40 Mbps zrobić 65 Mbps będziesz musiał pomyśleć o dodatkowej antenie np. kierunkowej i ustawienie jej w takim miejscu aby mieć jak najlepsze parametry.

Tak więc nie wierz reklamom bo one kłamią Szczęśliwy

p.s. czasami warto odświeżyć system bo zapchana przeglądarka i pełno śmieci spowalniają prace komputera w tym internet.
15-03-2016 21:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
arek91 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 0
Post: #7
LTE - moja opinia
Jak na dzisiejsze czasy to transfer jaki masz to nie jest coś szybkiego, ale też nie jest to tragedia, ale w internecie bezprzewodowym utrzymanie parametrów to duży problem dzisiaj możesz mieć 50 Mbit/s a jutro tylko 5 Mbit/s, także wybierając internet mobilny znacząco sobie nie polepszysz.
Jak chcesz przetestować kup jakiś pakiet Aero2 jak masz kartę np. pakiet za 30 zł ważny 30 dni z 30 GB danych, działa tak jak Plus, Cyfrowy Polsat z LTE lub kup kartę SIM Plus, która oferuje jakiś pakiet i testuj, ewentualnie weź na testy usługę, ale tutaj masz czas np. 7 dni (nie pamiętam ile teraz jest).
Mój kumpel bierze teraz przez internet zamawia w Plusie bo w punkcie zaoferowali po większej cenie, także zamawia przez internet no ale on musi innej opcji nie ma bo mieszka w polach ;-)
Ty dokładnie przetestuj i policz koszty co się lepiej opłaca. Jak dostaniesz ofertę z dużymi pakietami i internet będzie stabilny to OK inaczej może być słabiej niż masz.
15-03-2016 23:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Internet mobilny płatny vs darmowy - opinie tiesto 1 4,515 02-12-2015 12:19
Ostatni post: marek000
  LTE do 150 Mb/s w nowej ofercie Plusa Administrator 1 5,482 06-09-2015 01:14
Ostatni post: fenixpiotr
  Aktywacja internetu LTE PLUS caseesh 4 58,210 05-09-2015 23:09
Ostatni post: fenixpiotr
Żarówka Internet w komputerze z telefonu po WiFi lub kablu USB android 6 352,428 19-08-2015 20:29
Ostatni post: zuzi
  Internet mobilny z Funtab 10 - tablet nie widzi modemu 3G jolanda22 2 8,449 02-07-2014 00:17
Ostatni post: Admin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości