-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poradnik konfiguracji internetu Aero2 w tablecie
krabithailand Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
Post: #21
DNS Aero2 w tablecie
Kolega dobrze ci napisał jak wejdziesz do wifi tam też powinna być sieć Aero2 sieć mobilna 3g, wybierasz ją tak jak wskazał i dla niej robisz konfigurację DNS.
Oprócz Set DNS jest jeszcze DNS Changer może tym spróbuj. Program wymaga praw administratora tak samo jak chyba Set DNS stąd może masz problem.
Żadne z odstępnych urządzeń pracujących w sieci 3G z systemem Android nie mają natywnego wsparcia dla zmiany serwera DNS.

Możesz też zainstalować UMTS Manager (trzeba mieć bibliotekę busybox) i tam też masz miejsce na podanie DNS-ów.
[Obrazek: umtsmanager.jpg]

Jest jeszcze PPP Widget, ale nie wiem czy on ma coś takiego w sobie.

Innych opcji na wpisanie w Androidzie DNS-ów ja te, o których tutaj jest wspomniane sam nie kojarzę. Jak firma od tableta doradziła taki myk powinni też powiedzieć jak to wpisać jeśli jest inna możliwość.

Więc DNS dla Android i Aero2 spróbuj skonfigurować przez to wifi bo jak kolega napisał tam powinna być wyszczególniona sieć Aero2 i te opcje jakich szukasz.
24-04-2014 21:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZakoPower Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #22
RE: Poradnik konfiguracji internetu Aero2 w tablecie
Dziwna sprawa brat na telefonie używa Aero2 i tam nie ma problemów o jakich piszesz. Koledze pożyczył, kartę i u niego nie wyświetlały się kody captcha. Ładował ponownie nową stroną i wtedy mu się pojawiały, ale dokładnie co i jak to nie wiem musiałbym to prześledzić jak to wygląda.
DNS Aero2 zaś jak podaje sam operator przypisują się automatycznie same, chyba, że ma się wpisane samemu na sztywno więc należy zmienić opcje aby one dopisywały się dynamicznie.

Ponadto do wyświetlania kodów captcha w Aero2 niezbędna jest przeglądarka działająca w środowisku graficznym z obsługą JavaScript. Jeśli w użytkowanej przeglądarce nie wyświetla się mechanizm captcha, to wejdź na:
Kod:
http://bdi.free.aero2.net.pl:8080
Jeśli nie możesz połączyć się z ww. stroną sprawdź DNS bo najczęściej to właśnie wpisy DNS zewnętrznych są przyczyną problemów.
25-04-2014 00:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paterb Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
Post: #23
RE: Poradnik konfiguracji internetu Aero2 w tablecie
ZakoPower spytaj brata jaką ma wersję androida u żony na SAMSUNG GALAXY ACE2 z androidem 2.3.6 kody tez się wyświetlają zaś brat cioteczny na tym samym telefonie zaktualizował do 4.1 i kodów niema bo dns przypisały sie z google sprawdzałem programem do odczytu dns... wyciągam wniosek że google na siłę pcha swoje ustawienia... co do mojego tabletu w sieciach bezprzewodowych nie widzę sieci 3G Aero2 więc nie mam możliwości zmiany ustawień, zastanawiam się nad przywróceniem ustawień fabrycznych bo może coś namieszałem wcześniej i stąd moje problemy. Nie mogę wejść na stronę: http://bdi.free.aero2.net.pl:8080
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-04-2014 20:52 przez paterb.)
25-04-2014 20:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZakoPower Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #24
RE: Poradnik konfiguracji internetu Aero2 w tablecie
Teraz smartfona obsługującego Aero2 nie ma, ale kolega przyszedł bo kody na komputerze mu się nie wyświetlały i nie ma internetu. Sprawdzali u nas Aero2 działa, ale żaden kod się nie prosił o przepisanie. Jak widać captcha chyba losowo się pokazuje i nie co godzinę.
Co do tych ustawień może i tak jest więc należy spróbować zmienić te wpisy DNS i wtedy będzie wiadomo czy to pomaga.
Sam sprawdziłbym osobiście, ale na moim smartfonie nie działa mi Aero2 może jutro kumplowi powiem, aby sprawdził jak to u niego jest to wtedy napiszę więcej.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-04-2014 23:39 przez ZakoPower.)
25-04-2014 23:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paterb Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
Post: #25
RE: Poradnik konfiguracji internetu Aero2 w tablecie
Witam, wczoraj sprawdziłem działanie Aero2 na tablecie pentagramu tab 7.5 u kolegi z androidem 4.2.2 i okazało się ze tam dns-y w połączeniu 3G przez modem ustawiane są z automatu czyli operatora więc podejrzewam ze problem tkwi w samym jądrze androida 4.1.1 i będę walczył u producenta o poprawkę w tej sprawie bo w set dns mam komunikat ze nieaktywne jest rotowanie w mobile IPv4 jakby to było zablokowane i na sztywno przypisane dns-y google 8.8.8., 8.8.4.4.
27-04-2014 11:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Julek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #26
Aero2 i DNS
Powiem tak możliwe, że masz coś z tym urządzeniem nie tak. Weź przełóż kartę do modemu wpisz kod CAPTCHA i włóż na nowo do tabletu z modemem. Kody pojawiają się nie co godzinę, ale rzadziej więc autoryzujesz połączenie z Aero2 i na tablecie nie będzie prosić o kod CAPTCHA.
Ja czekałem na swoim smartfonie chyba z 3 godziny przeglądania www bez wpisywania kodu. Więc możesz sobie podpiąć modem do komputera tylko po to, aby wymusić kod CAPTCHA i już na tablecie się nie pojawi ponownie jak potwierdzisz połączenie.

Zrobiłem testy Aero2 na smartfonie Newman N2 tylko, że jest to telefon na jednak kartę SIM, ale Newman obsługuje 900 MHz i Aero2. Android 4.1.1 dokładnie.
Zobacz, jakie mam wpisy DNS:
DNS1 8.8.8.8 i DNS2 8.8.4.4 Google DNS.
Network Mobile IPv4.
Active DNS 193.41.112.18 i 193.41.112.14 czyli wpisy DNS Aero2.
[Obrazek: newman_aero2.jpg]

Jak włączę sieć WIFI to mam już wpisy DNS inne (DNS1 i DNS2 pozostają niezmienione), ale aktywny DNS jest inny.

Oto efekt kiedy przyszła pora na wprowadzenie kodu CAPTCHA na moim smartfonie u mnie żadnych problemów kod się pojawił (tylko przy tak dużej ilości osób ciągle wpisujących te kody Google chyba podnosi poziom trudności i wyświetla je trudniejsze).
[Obrazek: aero2_android_dns.JPG]
27-04-2014 18:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paterb Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
Post: #27
RE: Poradnik konfiguracji internetu Aero2 w tablecie
witam ponownie, dziś z ciekawości włożyłem do modemu kartę Plusa i sprawdziłem programem że też mam DNS-y google 8.8.8.8, 8.8.4.4. Teraz mam dylemat gdzie tkwi problem czy w ustawieniach modemu (w co wątpię) czy w androidzie?? gdzie i jak mogę włączyć DHCP dla połączenia mobile connect IPv4?? ANDROID 4.1.1 proszę o pomoc
27-04-2014 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #28
Set DNS Android
Kod:
system/etc/dhcpcd/dhcpcd-hooks/20-dns.conf
Kod:
    setprop dhcp.eth0.dns1 8.8.8.8
    setprop dhcp.eth0.dns2 8.8.8.4

To chyba powinno być w tym pliku jak masz dostęp do systemowych plików i możesz je modyfikować to możesz spróbować zmienić i zobaczysz czy coś pomoże.
Modem na pewno nie ma wpływu na DNS-y one pochodzą z tabletu nie z modemu.
28-04-2014 00:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paterb Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
Post: #29
RE: Poradnik konfiguracji internetu Aero2 w tablecie
@zebber dzięki za odpowiedź, w tym folderze cfo podałeś nie znalazłem tych wpisów zas w:system/etc/ppp/ip-up znalazłem takie wpisy: /system/bin/setprop "net.$NAME.dns1" "8.8.8.8"
/system/bin/setprop "net.$NAME.dns2" "8.8.4.4"
wygląda na to że faktycznie dns-y google sa wpisane na sztywno i czy jak usunę te wartości to będzie wyłapywał dns z dhcp czy mam jakoś zmienić te wpisy??
02-05-2014 08:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Angels Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 1
Post: #30
RE: Poradnik konfiguracji internetu Aero2 w tablecie
U mnie na tablecie też w tym pliku nie ma tych wpisów pewnie są w innym, ale możesz sobie dodać inne te z Aero2 i zobaczysz jak będzie. Nic się nie stanie jak nie pomoże przywrócisz wpisy oryginalne jakie miałeś. Także próbuj bo może to akurat pomoże.
03-05-2014 11:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero2 działa bardzo wolno rafal11440 3 13,031 15-07-2015 16:10
Ostatni post: Vanautu
  Aero2 w tablecie z Windows 8.1 na pokładzie Colorovo City Tab Supreme 3 carcito 8 13,332 03-07-2015 23:01
Ostatni post: Ninja
  Brak zasięgu Aero2 majka420 5 8,616 29-04-2015 11:50
Ostatni post: majka420
  Problem z AERO2 na Macbooku zegzii 2 5,666 29-04-2015 10:23
Ostatni post: Janus
  Brak możliwości rozłączenia się z kartą aero2 Selitar 1 4,384 16-03-2015 01:55
Ostatni post: WiFi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości