-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poradnik konfiguracji internetu Aero2 w tablecie
mrealm77 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Poradnik konfiguracji internetu Aero2 w tablecie
Nie chcę zakładać nowego wątku wiec podepnę się tu.
Posiadam tableta GoClever a101 i mam problem z zapisaniem punktu dostępowego. Wpisuje obojetnie jakie dane żeby to zapisać ( chociaz dla aero2 jest tak samo ) i klikam zarówno 3 kropki jak i cofnięcie i nie da się tego zapisać. Oczywiście wifi mam wyłączone.

W jaki sposób zapisać punkt dostępowy?
09-05-2013 11:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Poradnik konfiguracji internetu Aero2 w tablecie
I raczej nie zapiszesz gdyż taki efekt świadczy o jednym modem nie jest prawidłowo wykrywany przez tablet.
Dla Aero2 w wielu przypadkach aby APN mógł się zapisać musisz być w zasięgu sieci 3G (modem musi migać kolorami niebieskimi to dotyczy modemów Huawei):
Cytat:Jednak, aby APN dla Aero2 mógł się dodać musimy być w zasięgu sieci 3G. Modem musi migać na niebiesko. Jeśli modem będzie migał na zielono nie dodamy punktu dostępowego dla Aero2.
Są tablety, wersja myTAB z Biedronki pozwala zapisać APN nawet kiedy nie jest się w zasięgu sieci 3G (mowa cały czas o Aero2), ale dla większości tabletów jakie sam miałem w rękach jednak aby APN się dodał modem musiał widzieć sieć 3G.
Tak więc jak próbowałeś dodać punkt APN dla innych też kart np. Play (tutaj jeśli modem jest poprawnie widziany APN sam się uaktywnia i jest widoczny), ale nic nie mogłeś stworzyć to raczej tak jak napisałem modem nie jest obsługiwany.
Możesz spróbować skonfigurować go tym schematem działania Internet na tablecie z modemem 3G - konfiguracja za pomocą managerów wymagane są jednak aby na tablecie mieć uprawnienia administratora.
09-05-2013 12:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mrealm77 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #13
RE: Poradnik konfiguracji internetu Aero2 w tablecie
Dalej mam ten sam problem ( modem świeci się na niebiesko) . Na początku sprawdziłem na laptopie i śmiga spokojnie, a przeniosłem modem do tableta i wchodze w punkt dostępowy wpisuje wszystko i nie mam nigdzie opcji żadnego zapisu..
12-05-2013 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZakoPower Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #14
RE: Poradnik konfiguracji internetu Aero2 w tablecie
Modem jest niezależny jak ma napięcie to wyszuka sieć karty, która jest w nim więc będzie komunikował kolorami o dostępnej sieci.
MCC i MNC są wypełniane automatycznie po włożeniu modemu z odpowiednią kartą SIM, ale gdy modem zostanie rozpoznany przez system. Wszystkie inne profile są ukrywane, jeżeli karta SIM dla danej pary MCC/MNC nie jest włożona. Od razu widać, że modem lub SIM nie został rozpoznany.
Inna jeszcze opcja kiedy tablet nie zapisuje APN – dlaczego?
Jest to spowodowane autoryzacją PIN nakładaną na karty SIM, aby usunąć ten problem, należy wyłączyć autoryzację karty, uruchamiając ją np. w telefonie i zaznaczając opcje wyłącz autoryzację PIN
jednak karty Aero2 nie mają ustawianego kodu PIN więc to tylko taka dodatkowa informacja.

Istnieją też wersje Androida, w których nie mamy możliwości konfiguracji żadnych ustawień, a modem powinien zadziałać do razu. Niestety jak to się często zdarza tak nie jest i należy przystąpić do bardziej zdecydowanych rozwiązań.
http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...blecie_423
Jednak nie gwarantuje to rozwiązania problemu to tylko opcja, którą można spróbować sprawdzić kiedy modem nie jest prawidłowo wykrywany przez tablet.

Tak więc modem świeci Ci na niebiesko wiemy, że masz zasięg potrzebny dla Aero2 więc kolejnym krokiem jaki powinieneś sprawdzić to czy masz coś takiego, tzn. czy wczytuje się to samo czy jak wpiszesz APN dla Aero2 [darmowy] potem kiedy go wybierzesz to czy masz takie dane:
[Obrazek: 58919349.jpg]

Ale pewnie do tego nie możesz dojść bo APN nie możesz zapisać więc nie masz jak tego sprawdzić.
Moja sugestia to TWÓJ MODEM NIE JEST POPRAWNIE WYKRYWANY PRZEZ TABLET.
Z kartami Aero2 jest tak, że należy samemu dodać APN, kup w sklepie kartę Play, włóż do modemu, podłącz modem do tabletu i sprawdź czy pojawi się samoczynnie punkt APN:
[Obrazek: 59485750.jpg]

Play wczytuje się automatycznie sam, nie trzeba go dodawać ręcznie, więc jak modem jest wykrywany dobrze zobaczysz takie coś jak wyżej pokazane.
Jeśli się nie pokaże możesz jeszcze ręcznie spróbować go dodać, ale jak nic to nie pomoże na pewno modem nie jest widziany tak jak trzeba stąd problem.
Wtedy już możesz tylko skorzystać z metody ręcznej
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...ei-3131_47
lub półautomatycznej z busyboxem
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...agerow_222

Nie pisałeś o modemie jaki to ale mama nadzieje, że nie jest to HiLink:
[Obrazek: hilink_aero2.jpg]

Bo takiego ww. na fotce nie odpalisz na tablecie.

Chyba, że masz tę opcję gdzie indziej, ale wątpię więc obstawiam jak większość modem źle widziany dlatego jest problem.
12-05-2013 16:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kajzerka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 1
Post: #15
RE: Poradnik konfiguracji internetu Aero2 w tablecie
Jak zainstalować zewnętrzny modem 3G w tablecie? Jeśli to zwykła metoda z dodaniem APN czy wczytywaniem go automatycznie jak to jest w przypadku komercyjnych operatorów (konfiguracja punktu odbywa się automatycznie) należy sprawdzić czy modem jest obsługiwany prawidłowo.

Instalacja modemu 3G na przykładzie tabletu Ferguson S3 oraz modemu Huawei E169 z internetem Aero2.




W razie problemów nalezy zwrócić uwagę na pola MCC i MNC. Jeśli posiadamy modem, który nie jest na liście modemów obsługiwanych, ale modem po podłączeniu z kartą SIM wypełnia pola liczbami - pozycje MCC i MNC posiadają wartości liczbowe oznacza to że tablet widzi modem, który został zainicjowany i urządzenie uzyskało informacje o sieci komórkowej. Wartość MCC dla Polski wynosi 260. Wartość MNC jest charakterystyczna dla danego operatora (m.in. 01 – Plus, 02 – TMobile, 03 – Orange, 06 – Play, 17 – Aero2).

To standardowy sposób, ale jeśli modem nie jest na liście obsługiwanych urządzeń, został poprawnie skonfigurowany i mimo to nie działa to zbierz następujące informacje:
*Dokładny model modemu. Nazwa modelu i wersji znajduje się pod pokrywką.
[Obrazek: 3g_modem_exact_model.jpg]
*Karta jakiego operatora jest używana.
*Czy modem był konfigurowany standardowym narzędziem Androida czy za pomocą dodatkowej aplikacji. Jeśli za pomocą dodatkowej aplikacji to jakiej.


W oparciu o te informacje możesz zgłosić się z problemem do producenta/serwisu i może oni Ci pomogą rozwiązać problem dodatkowo właśnie opracuję sterowniki z aktualizacją do modemu E3131, który jest popularny u nas w kraju i wiele osób go ma.
16-06-2013 21:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
oofo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 0
Post: #16
RE: Poradnik konfiguracji internetu Aero2 w tablecie
Witam.
Ja mam nastepujący problem

Tablet MID13
Modem huawei u173 u2

Po wlozeniu zwyklej karty sim z Playa, modem łączy się automatycznie wszystko ok
Po wlozeniu do tego samego modelu karty aero - następuje zawieszenei się tabletu, dodanie APN nie jest w ogole możliwe.
Stworzylem profil APN dla aero, gdy byla karta z playa, ustawilem go jako domyslny, pozneij wlozylem karte aero, ale znowu to samo, czyli zawiesza się. Co może być problemem, czemu ze zwykla karta dziala, a aero nie ?
19-11-2013 14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #17
RE: Poradnik konfiguracji internetu Aero2 w tablecie
Na forum były już podobne problemy przyczyn może być wiele.
Sprawdź jak łączysz się z siecią Play, jakimi kolorami miga modem, jaką sieć oznacza 2G czy 3G?
Może łączysz się tylko w 2G w sieci Play, a w 3G tablet nie wyrabia 3G jest bardziej wymagające niż 2G. Spróbuj, więc określić czy modem z kartą Play pracuje w zasięgu 3G w sieci Play.

Generalnie ten modem sprawiał użytkownikom kłopoty można też próbować wymusić na modemie tylko 900 MHz są tu i na necie poradniki jak to zrobić może to pomogłoby coś.
Na innym forum ktoś napisał, że MID13 i Huawei u173-u2 działa, także albo taki tablet albo nie wiem, co jest nie tak. Aero2 jest nietypową siecią więc może przez to tablet sobie nie radzi.
19-11-2013 20:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paterb Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
Post: #18
RE: Poradnik konfiguracji internetu Aero2 w tablecie
Witam, podpinam się do tematu, a mianowicie posiadam tablet pentagram tab 8.5 i mam problem z Aero2 ( chodzi o wyświetlanie kodów kapchta - nie otwiera się mi strona do odblokowania połaczenia). Sprawdziłem aplikacją na androida i okazało się ze moje DNS są przypisywane z urzędu Google (8.8.8.8 i 8.8.4.4) i tu moje pytanie jak mogę zmienić w w/w modelu DNS-y ewentualnie jak mogę to zmienić w ustawieniach APN AERO2 ??? taką sugestię otrzymałem z pomocy technicznej PENTAGRAM. Z aplikacji Android jestem nieco zielony i proszę o pomoc, mój modem HUAWEI e173-u2. Wyczytałem w pomocy Aero2 by strona się uruchamiała poprawnie niezbędne są ich DNS-y.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-04-2014 14:00 przez paterb.)
24-04-2014 12:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #19
Problem a captcha na tablecie DNS w Android
Cytat:Odpowiadając na zapytania Użytkowników, wyjaśniamy, że mogą pojawić się sytuacje, kiedy użytkownik nie może załadować strony bdi.free.aero2.net.pl z przyczyn nie leżących po stronie Aero2. W szczególności sytuacja może pojawić się w przypadku, gdy Użytkownik wpisał ręcznie w konfiguracji połączenia sieciowego lub routera adresy IP DNS’ów nie należących do Aero2.

Dlaczego nie mogę połączyć się ze stroną bdi.free.aero2.net.pl:8080, aby autoryzować dostęp do Bezpłatnego Dostępu do Internetu Aero2?
Sprawdź, z jakiej przeglądarki internetowej korzystasz. Standardowa Internet (taka ikonka kuli ziemskiej na niebiesko) lub Safari to pewność, że połączenie odbywa się bezpośrednio. Nie nadaje się Opera Mini, Opera Mobile w trybie Turbo, Opera Mobile w trybie OffRoad, Chrome z włączoną funkcją (Ogranicz ilość danych) na tych przeglądarkach będzie problem z kodami captcha.


Jeśli nie możesz połączyć się ze stroną:
Kod:
http://bdi.free.aero2.net.pl:8080
Cytat:Aby odblokować dostępu Bezpłatnego Dostępu do Internetu Aero2, sprawdź czy w konfiguracji połączenia sieciowego lub w konfiguracji routera nie masz wpisanych adresów zewnętrznych serwerów DNS ( w szczególności serwerów nie należących do Aero2). Adresy serwerów DNS Aero2 otrzymasz dynamicznie w momencie nawiązania połączenia i nie ma potrzeby ich konfigurować ręcznie.

Cytat:Pamiętaj, że ze stroną
Kod:
http://bdi.free.aero2.net.pl:8080
można się połączyć jedynie w sytuacji, gdy nie autoryzowałeś jeszcze dostępu do Darmowego Internetu Aero2.

Ustawienie DNS w Androidzie.
Wchodzisz w Ustawienia, potem Wi-Fi
- Wybierasz i trzymasz przez chwilkę na sieci, do której chcesz się podłączyć (musi być zapamiętana) czyli będzie to Aero2 lub inna nawet sieć 3G mobilna.
- Dajesz Modyfikuj sieć, zaznaczasz Pokaż opcje zaawansowane, ustawienia IP zmieniasz na Statyczny, DHCP i masz dostęp do ustawień, których szukasz. Próbuj ustawiać różne kombinacje.
[Obrazek: dns_android.jpg]

Adresy DNS Aero2: 193.41.112.14 oraz 193.41.112.18

Jak pomoże to napisz bo nie jestem pewny czy akurat to jest rozwiązaniem Twojego problemu.
24-04-2014 16:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paterb Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
Post: #20
RE: Poradnik konfiguracji internetu Aero2 w tablecie
witam, używam przeglądarki wbudowanej internet (kula ziemska) co do konfiguracji wifi nie mam problemów bo znam sie na sieci zas chodzi mi o ustawienia DNS dla połączenia 3G prze modem huawei 173e-u2. Wchodzę w ustawienia - sieci komórkowe - punkty dostępowe - i w APN mam Aero2 z niebieską kropką (czyli aktywne) i teraz jak wchodze dalej to gdzie dla tego połączenia mam ustawić DNS z Aero2 lub by pobierały się dynamicznie?? mój tablet pentagram tab 8.5. Przy próbie zmiany programem "set DNS" wyskakuje mi komunikat error ruting (czy cos podobnego) Chodzi mi gdzie wchodzi sie w ustawienia sieciowe dla połączenia modemowego a nie wifi!!
24-04-2014 18:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero2 działa bardzo wolno rafal11440 3 13,055 15-07-2015 16:10
Ostatni post: Vanautu
  Aero2 w tablecie z Windows 8.1 na pokładzie Colorovo City Tab Supreme 3 carcito 8 13,350 03-07-2015 23:01
Ostatni post: Ninja
  Brak zasięgu Aero2 majka420 5 8,634 29-04-2015 11:50
Ostatni post: majka420
  Problem z AERO2 na Macbooku zegzii 2 5,673 29-04-2015 10:23
Ostatni post: Janus
  Brak możliwości rozłączenia się z kartą aero2 Selitar 1 4,391 16-03-2015 01:55
Ostatni post: WiFi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości