-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 głosów - 3 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point
adasku1 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Apr 2016
Reputacja: 0
Post: #51
RE: Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point
A mi wykrywa urządzenie myPhone Cube, wgrywa się oprogramowanie a telefon nie wstaje. Podłączony do ładowania nie pokazuje ładowania ani nie wstaje przy żadnej kombinacji przycisków.
05-10-2016 19:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanautu Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 0
Post: #52
Uceglony telefon
Z tego co piszesz i jak rozumiem to nie byłoby tak źle. W tym przypadku spróbuj wg instrukcji myPhone jeśli to ten model:
Kod:
Aktualizacja myPhone Cube 4GB [instrukcja + oprogramowanie]
myphone.pl/aktualizacja_cube4gb/

Masz wszystko wyjaśnione telefon nie musi być uruchamiany, bo robisz to na wyłączonym urządzeniu, więc jeśli komputer (oprogramowanie) widzi sprzęt to może się uda w ten konkretny sposób.
Musisz tylko ręcznie sam dodać sterowniki do systemu, aby program je miał i widział poprawnie model, ale chyba to już jest zrobione, skoro piszesz, że komputer wykrywa telefon.

Ewentualnie problem jest głębszy.
05-10-2016 20:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
adasku1 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Apr 2016
Reputacja: 0
Post: #53
RE: Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point
Wg tej instrukcji wszystko zostało wykonane, instalacja przebiegła pomyślnie a telefon dalej nie chce się włączyć. Sądzę jednak, że to bateria padła całkowicie, gdyż komputer wykrywa wyłączony telefon bez baterii i go gubi ciągle i w kółko. Po włożeniu baterii nie powinien tak robić, tylko wykryć. Skoro włożenie baterii nic nie zmienia i telefon nie chce ani drgnąć, dlatego myślę, że to bateria. Fon czeka już na znajomego znajomego, który się nim zajmie.
06-10-2016 19:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #54
Uceglony myPhone
Obawiam się, że to jednak nie bateria, aczkolwiek mogę się mylić, ale gdyby bateria nie ładowała to podłączony telefon do zasilania z baterią powinien się uruchomić tak jak auto na krótko odpala itp. Ale może bateria padła tak, że nie przepuszcza napięcia. Można wtedy na krótko podpiąć z ładowarki czy innego zasilacza 5V telefon i sprawdzić.
Może też być tak, że uszkodzony jest ROM, bo piszesz coś, że wykrywa i gubi komputer urządzenie w systemie, tak więc podchodzi to pod ROM, który padł, ale zdalnie ciężko to tak zweryfikować trzeba mieć fizyczny dostęp do sprzętu.
06-10-2016 21:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
a_skrzypczak Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: May 2017
Reputacja: 0
Post: #55
RE: Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point
Witam,
a co mam zrobić jak nic nie działa? Kompletnie nic.
25-05-2017 01:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kosamet Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
Post: #56
RE: Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point
Po co cytujesz całą pierwszą stronę O matko
Na Twoje pytanie odpowiadam to jest właśnie temat opisujący jak sobie z tym problemem poradzić to już opcja dla tych, którzy utracili bootloader i nic poza punktami testowymi nie da się zrobić. To jest ingerencja w hardware, ale innego sposobu nie ma aby reanimować telefon.
Tak więc albo sobie sam poradzisz, albo nowy telefon kupisz albo oddaj komuś kto będzie umiał wykonać naprawę poprzez test pointy w telefonie. Autor tego tematu na pewno umie to zrobić.

Napisz też jaki model fona może coś się poradzi. I w ogóle co robiłeś, że masz taki problem.
25-05-2017 10:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
karmazyn77 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jul 2017
Reputacja: 0
Post: #57
RE: Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point
Witam wszystkich na tym forum. Zakupiłem telefon samsung Note 4 SM-N910C. Sterowniki Kies, i dodatkowo ze strony. Problem jest taki, że telefon nie przyjmuje żadnego softu od Kitkat począwszy. Po podłączeniu Note 4 (bez baterii) do USB komputera w menadżerze urządzeń telefon wykryty jest jako : Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (com 14), uruchamiam ODIN(Added) 1.85(tylko ten Odin) i telefon jest wykryty przez ten program na tym samym Com'ie co widnieje w Menadżerze urządzeń, po czym uruchamiam procedurę wgrania ROM'u 4 plikowego i 1 plikowego po czym dostaje informacje od programu, All thread completed (succeed / failed 1). W momencie kiedy włożę baterie do telefonu i podłącze do komputera (słysze w komputerze sygnał dołączenia urządzenia) ale urządzenie jest niewidoczne w Menadżer urządzeń w chwili kiedy wcisnę power w smartphonie mam informacje urządzenie nieznane (Unknown Device) i nic nie mogę zrobic, bo nie wiem jakiego sterownika brakuje, zakupiłem także tzw.(Unbrick) i też nie ma reakcji. Nie mam już pomysłów. Proszę o pomoc.
05-07-2017 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #58
RE: Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point
Temat, który tu jest dotyczy telefonów z układem MediaTek, telefon jaki masz to całkiem inna architektura musisz szukać gotowych instrukcji pod ten układ. Jeśli ktoś tego nie przerabiał to wątpliwa sprawa aby pomógł.
06-07-2017 08:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
karmazyn77 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jul 2017
Reputacja: 0
Post: #59
RE: Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point
(06-07-2017 08:52)Kochang napisał(a):  Temat, który tu jest dotyczy telefonów z układem MediaTek, telefon jaki masz to całkiem inna architektura musisz szukać gotowych instrukcji pod ten układ. Jeśli ktoś tego nie przerabiał to wątpliwa sprawa aby pomógł.
Dziękuje za info...
10-07-2017 17:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
helmutkol Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jan 2020
Reputacja: 0
Post: #60
RE: Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point
Witam potrzebuję pomocy ucegliłem philipsa s318. Co zrobiłem już mówię odpaliłem Flash Tool w zakładce download wskazałem download agent oraz scatter filie po wczytaniu plików i podłączeniu telefonu nastąpiło flashowanie zakończone sukcesem lecz po odłączeniu telefonu już się nie uruchomił... żadna kombinacja klawiszowa nie uruchamia go, jak wpinam do kompa to w menedżer urządzeń widzi telefon o nazwie mediatek usb port ale zoonk jest tego typu bo łączy go i rozłącza, jest jakiś sposób na to ????
06-01-2020 21:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Poradnik naprawa IMEI Mediatek MT6572 / MT6582 / MT6592 i inne MTK... android 4 14,911 24-11-2020 19:22
Ostatni post: Jaro
  Próba wgrania romu z karty sd Lenov27 9 10,702 06-08-2016 16:02
Ostatni post: Cezary
  Google Play - jak pozbyć się błędu RPC:S-7:AEC-0 Iza 5 69,709 21-03-2016 20:01
Ostatni post: andsz
  Poradnik pobierania aplikacji z Google Play na komputer android 1 10,375 29-06-2015 15:25
Ostatni post: android
  Blokada ekranu w Androdzie - telefon Samsung Jogin 7 13,779 17-11-2014 14:54
Ostatni post: Jogin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości