-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 głosów - 3 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point
Pietras Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #21
RE: Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point
Co to jest Android_scatter_emmc? To specjalny plik w zestawie ROM-u, który masz pod oprogramowanie SP Flash Tool. Jest to zwykły plik tekstowy, ale zawiera instrukcje gdzie i w jakich częściach telefonu mają zostać zapisane odpowiednie moduły systemu.
Kod:
PRELOADER 0x0
{
}
DSP_BL 0x40000
{
}
MBR 0x600000
{
}
Także ten plik szukaj w katalogu z obrazem ROM-u do swojego telefonu jaki masz. Ktoś kto tworzy ROM z danego modelu, ma z narzędzia jakim tworzy kopię właśnie taki pliczek jakim jest scatter_emmc.txt, który jest potrzebny do właściwego zainstalowania systemu na smartfonie. To tak jakby instrukcja dla SP Flash Tool.
Czytaj ten mój opis: instrukcja instalacji ROM przez Smart Phone Flash Tool.
29-09-2014 22:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
LoudNix Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 0
Post: #22
RE: Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point
A czy mógłby ktoś znaleść taki rom do SE Xperia Play R800i ponieważ nie potrafię takiego romu znaleźć. Z góry Dzięki. Uśmiech
01-10-2014 10:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #23
RE: Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point
Są specjalne strony z ROM-ami do smarfonów, ale głównie to produkty wolne pochodzące z Chin, np.:
Kod:
needrom.com

Musisz też szukać w wyszukiwarce, ale wgranie tego raczej nie będzie takie proste na Sony bo oni blokują pewne funkcje rozruchowe, ale poprzez SP Flash Tool może się udać bo on jest niezależny. Nowa wersja SP Flash Tool:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-s...torial_776

Ja używać SP Flash Tool jest tutaj:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...h-tool_679

Jakieś linki z ROM-ami do SE Xperia Play są tutaj:
Kod:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2184897


Jeśli telefon Ci działa, ale masz problem z systemem może użyj po prostu programu jaki na pewno masz PC Companion on może naprawić lub wgrać na nowo system na telefon, czytaj tutaj:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-x...zeniem_781

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
01-10-2014 13:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
LoudNix Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 0
Post: #24
RE: Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point
Ale jak ja szukałem tego pliku scatter w romie to go nie było nwm gdzie jest ani skąd go wziąść.A telefon wogle nie zje , trup , poległ , R.I.P . Komputer go wykrywa w men. urz. ,ale pod taką nazwą po podłączeniu : ,,QHSUSB_DLOAD''.
Dodam jeszcze że telefon po podłączeniu do kompa wydaje szypkie trzy dżwięki takie ,,Dyn,Dyn,Dyn'' nwm co to oznacza.
Proszę o pomoc z góry dzięki Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech .



(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-10-2014 17:47 przez LoudNix.)
01-10-2014 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krabithailand Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: May 2012
Reputacja: 1
Post: #25
Wgrywanie oprogramowania za pomocą Flashtool
Nie ma jednolitego sposobu wgrywania systemu Android na telefony. W różnych urządzeniach może się on różnić. Program, jaki podali to program, który może pomóc zainstalować ROM, ale jeśli ROM był tworzony do zamontowania w inny sposób niżeli SP Flash Tool to ten program nie będzie mógł wrzucić obrazu, jaki został stworzony narzędziem np. pod całkiem inny program. Także pewnie masz całkiem inny ROM do wgrywania całkiem innym sposobem np. Odin. Może ten program pomoże z obrazem, jaki masz poszukaj informacji o aplikacji, jaką jest Odin.

SP Flash Tool generalnie mógłby pomóc, ale pewnie masz nie taki ROM, jaki jest potrzebny.

Telefon generalnie nie jest całkowicie zepsuty, bo system coś wykrywa.
Jak wspomniał kolega użyj jeszcze PC Companion może on pomoże, a jeśli nie dajesz rady to albo serwis albo do kogoś, kto się na tym zna. Zdalnie nie wszystko się da zrobić, ale są tu ludzie, którzy na pewno daliby radę ten telefon naprawić.

Generalnie to już stary telefon, także rozpracowany na bank więc są poradniki jak taki sprzęt naprawiać, ale dając do kogoś do zrobienia odpłatnie też trzeba przeliczyć czy się opłaca, bo sprzedasz go za 150 zł, a za naprawę wyjdzie może ze 100 zł.


Tutaj masz ROM-y dla Sony Xperia Play:
Kod:
https://androidfilehost.com/?a=show&w=files&flid=3637?a=show&w=files&flid=3637

Na tej stronie zaś masz poradnik jak użyć tych ww. obrazów ROM i wgrać je na telefon:
Kod:
http://forum.android.com.pl/f1077/nowy-wgrywanie-oprogramowania-za-pomocae-flashtool-394672/

Na tej stronie też masz ROM-y pod swój smartfon w dodatku pod Flashtool ale trochę inny:
Kod:
http://www.flashtool.net/firmwares.php

Co w ogóle robiłeś, że się zepsuł smartfon od tego należałoby zacząć.

Masz w zasadzie już wszystko podane 2 dni nauki i 3 dzień działania, a zrobisz wszystko w oparciu o te materiały, które masz. Jak nie dasz rady znaczy, że musisz szukać pomocy serwisu albo u kogoś kto odpłatnie to zrobi bo się na tym zna.
01-10-2014 19:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
LoudNix Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 0
Post: #26
RE: Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point
Ok dzięki , teraz będę próbował.
A telefon zepsuł się ponieważ instalowałem Rom'a flashtoolem i wybrałem zły który był na inny model telefonu (podajże na xperie x10 mini pro).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2014 07:46 przez LoudNix.)
01-10-2014 19:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
LoudNix Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 0
Post: #27
RE: Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point
Odin nie wykrywa telefonu a w PC Companion daje te napraw ,wybieram telefon,jest te przygotowywanie itd. i mi pokazuje że mam go wyłączyć ( telefon jest przecież martwy xD) i przytrzymać przycisk back i podpiąć do kompa ,ale nic się nie dzieje . Jak myślicie serwis?
02-10-2014 08:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #28
RE: Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point
Cytat:Jeśli mamy 100% pewność, że dany ROM, jaki posiadamy jest na 100% zgodny z naszym telefonem możemy wybrać wszystkie bloki. Jeśli mamy wątpliwości czy aby na pewno ROM jest zgodny pierwsze dwa bloki lepiej jest odznaczyć. Jeśli wgramy niewłaściwy ROM np. od całkiem innego telefonu może się zdarzyć, że całkowicie go unieruchomimy - popularna nazwa uceglenie telefonu. Na forum jest pokazany poradnik jak taki telefon można naprawić, ale to wymaga większej ingerencji w elektronikę telefonu. Dlatego jeśli nie mamy pewności, co do pochodzenia ROM-u 2 pierwsze bloki odznaczamy celem uniknięcia problemów. Nawet jak coś się nie powiedzie zawsze mamy wtedy możliwość powtórki operacji, bo telefon będzie przez komputer widziany, przez co mamy możliwość wgrywania kolejnych ROM-ów.

Wykrzyknik Z wątku gdzie jest opisany Smart Phone Flash Tool.

Żaden program nie wykryje Ci telefonu do czasu aż nie zapodasz sterowników.
Ponadto działaniem jakie wykonałeś nadpisałeś PRELOADER to ta część obszaru w smartfonie, która wczytuje system Android i która w ogóle pozwala wczytać oprogramowanie czyli np. dostęp do opcji recovery.

Pozostaje Ci w zasadzie albo ingerencja w elektronikę i jak napisane zostało metodą test point naprawiać smartfon (są to punkty na płycie telefonu, które pozwalają np. wzbudzić telefon).
Albo oddać telefon do serwisu albo wgrają na nowo ROM albo wymienią płytę główną co robią dość często i też sporo za to sobie życzą.

W mojej ocenie masz całkowicie uceglony smartfon oprogramowaniem nic nie zdziałasz bo nic takiego sprzętu nie będzie w stanie wykryć. Telefon widmo.
Na allegro są spece, ale z 50 zł sobie policzą 15 zł + 15 zł wysyłka = 80 zł. Telefon warty maksymalnie 150 zł.

Podejmij ryzyko i sam baw się może coś zdziałasz, czegoś też się nauczyć a jak nie mówi się trudno za 250-350 zł kupić dobry smartfon najlepiej kupować z Chin jest wybór i cena dobra.

SonyEricsson R800i Xperia Play TestPoint.




Xperia PLAY Testpoint.


02-10-2014 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
morus73 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 0
Post: #29
RE: Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point
Cześć

Nie wiem czy ktoś zagląda jeszcze do tematu ale spróbuję go odświeżyć bo jestem zdesperowany.
Mam Lenovo s920 (MTK6589).
Wgrałem CWM, wymieniłem kilka razy za jego pomocą ROM, i na koniec chciałem aplikacją meteos scalić pamięć (wybrałem 2,7gb). Po przejściu z meteosa do CWM najprawdopodobniej nie wyczyściłem którejś pamięci i po zbootowaniu telefonu gdy chciałem w CWM przywrócić system, wyskoczył mi komunikat "error data emmc" (nie pamiętam czy dosłownie tak brzmiał).
Telefon potem stawał na logo i dalej cisza.
Odpaliłem SP Flash Tool i sflashowałem telefon z jego poziomu. Zielone kółko napawało nadzieją.
Niestety telefon nie wstał.
Przy próbach flashowania SPFT wyskakuje:
Brom Error DRAM Failed (4032).
Po podłączeniu do kompa telefon jest wykrywany jako nieznane urządzenie (ale sterownik ma oznaczenia takie jak w tutorialu).
Instaluję sterowniki na wszystkie możliwe sposoby ale przy próbie flashowania wyskakuje cały czas ten sam komunikat.

Czy w zaistniałej sytuacji jest sens wzbudzać telefon test pointem (telefon rozebrany, miernik z omomierzem gotowy); jeśli tak to:
1. co ma się stać jeśli połączę masę (styk "-" baterii) z odpowiednim punktem
2. jak długo powinienem czekać na reakcję komputera
3. czy podczas wzbudzania test pointem gdy telefon jest połączony z komputerem, bateria ma być włożona czy wyjęta
4. czy jeśli już test point zadziała to komputer musi wykryć telefon jako "MT65xx Preloader" czy ważne jest żeby wykrył cokolwiek

Problem w tym że nie wiem czy zepsułem pamięć czy to kwestia złego ROM-u (próbowałem już chyba flashować dziesięcioma). Nie wiem jak to sprawdzić.
06-04-2015 13:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
android Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 225
Dołączył: May 2012
Reputacja: 13
Post: #30
RE: Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point
nie jest konieczne rozbieranie talefonu (testpoint robi się wtedy gdy telefon podłączany do PC nie ma żadnej reakcji.

daj screen z menedzera urządzeń gdy podłączasz telefon do PC i wykrywa Ci urządzenie (zakładka Szczegóły) a w polu Właściwości ustaw Identyfikatory sprzętu) i taki screen tutaj podeślij

[Obrazek: btn_donateCC_LG.gif]
06-04-2015 14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Poradnik naprawa IMEI Mediatek MT6572 / MT6582 / MT6592 i inne MTK... android 4 14,913 24-11-2020 19:22
Ostatni post: Jaro
  Próba wgrania romu z karty sd Lenov27 9 10,706 06-08-2016 16:02
Ostatni post: Cezary
  Google Play - jak pozbyć się błędu RPC:S-7:AEC-0 Iza 5 69,712 21-03-2016 20:01
Ostatni post: andsz
  Poradnik pobierania aplikacji z Google Play na komputer android 1 10,376 29-06-2015 15:25
Ostatni post: android
  Blokada ekranu w Androdzie - telefon Samsung Jogin 7 13,780 17-11-2014 14:54
Ostatni post: Jogin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości