-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 głosów - 3 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point
alkhor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Jul 2019
Reputacja: 0
Post: #61
Philips S318 - instalacja systemu
Obstawiam, że poszło coś nie tak albo nieprawidłowy system albo wadliwy plik źle się system zainstalował i z telefonu zrobiłeś przysłowiową cegłę. Opis na to wskazuje.
Jeśli mamy 100% pewność, że ROM jaki posiadamy jest na 100% zgodny z naszym telefonem możemy wybrać wszystkie bloki. Jeśli mamy wątpliwości czy aby na pewno ROM jest zgodny pierwsze dwa bloki lepiej jest odznaczyć:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...h-tool_679
Chodzi o tzw. preloader, który jest zainstalowany w pierwszym bloku układu eMMC urządzenia i jest to program, który telefon uruchamia.
To coś jak w komputerze BIOS zanim wystartuje system Windows ładowany jest BIOS, który sprawdza komputer i uruchamia system operacyjny. Tak samo jest w telefonie tzn. podobnie.
Jak został uszkodzony preloader to już nie uruchomisz telefonu musisz go zmusić do zadziałania, ale software tutaj nie pomoże raczej musisz to robić sprzętowo czyli rozebrać telefon i zainicjować jego działanie tak aby móc wgrać ten preloader.
Dlatego bawiąc się z wgrywaniem systemu na nowo najlepiej nie ruszać tego bloku jakim jest preloader.

W tym temacie chyba jest opis jak naprawić taki telefon, który nie reaguje na przyciski. Chyba są też inne tematy poruszające ten problem. Generalnie sprawdź dokładniej czy to aby na pewno ten stan, ale obstawiam, że smartfon cegła.
07-01-2020 22:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaro Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 2
Post: #62
Flashowanie Androida nie wyszło
Typowy opis uszkodzenia telefonu czyli uceglony smartfon. Jak wskrzesić uceglony smartfon to opisuje ten temat, ale też są tematy na anglojęzycznych forach bo na polskich jest tego mało.
Musisz sobie generalnie odpowiedzieć na pytanie czy faktycznie telefon to cegła czy może jeszcze nic straconego. Jeśli jak kolega wspomniał uszkodzeniu uległ sektor rozruchowy to mi tylko znana jest metoda ręczna testpoint w smartfonie. Są to punkty na płytce telefonu, czasami nad kartą SIM.
   

Poprzez testpoint masz możliwość zainicjowania urządzenia w komputerze i tym sposobem możesz wgrać sobie na nowo system.
Musisz sprawić coś aby komputer rozpoznał tą cegłę podłączoną do komputera. Inaczej możesz sobie podpinać urządzenie, ale nie będzie ono widziane i nic nie zrobisz.

Albo to zrobisz sam albo pisz w temacie dostaniesz namiary do osoby, która Ci to zrobi, ale trzeba być przygotowanym na 150 zł wydatku za mniejsze pieniądze nikt nie będzie się chciał w to bawić. Każdy nowy model trzeba rozgryźć gdzie są te punkty naprawy.
08-01-2020 20:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
helmutkol Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jan 2020
Reputacja: 0
Post: #63
RE: Poradnik jak uruchomić uceglony telefon po wgraniu złego ROMu Test Point
Dzięki za odzew. Przy wgrywaniu miałem zaznaczone w download wszystkie pliki, dopiero jak się zrobiła cegła to doczytałem że powinienem odznaczyć preloader bo mogę uceglić telefon, ale to już po ptokach. A co do kompa to telefon jest rozpoznawany przez kompa ale w menadżerze reakcja jest tylko taka że pojawia się i znika i tak w pętli. Jak próbuję odnaleźć punkty testponit to tylko jest brak reakcji czyli łączy/niełączy lub niełączy wcale. Punkty jakie mostkuje to <gnd> lub masa wtyczki zasilacz i te punkty. Jakaś rada??? Kabel zmieniany na 3 inne oraz inny komp i to samo.


Załączone pliki Miniatury
   
09-01-2020 00:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #64
Punkty KCOLO COLO KOLO
Dawno się tym już nie zajmowałem, ale może spróbuj tak jak robi kolega z Rosji.




On ma już uruchomiony SPFT wciska wgrywanie ROM, i wtedy łączy punkty i podpina kable do płyty telefonu. Może ominiesz zabawę ze sterownikami może one już są w komputerze, więc może tym sposobem załapie.

Jak piszę dawno już czegoś takiego sam nie robiłem i nie pamiętam jak to przebiega, ale generalnie musisz testować, który to ten punkcik na płytce odpowiada za reakcję telefonu.

Nie pamiętam też czy to nie jest tak, że jak coś pojawi się w komputerze to trzeba wtedy szybko zainstalować sterowniki i wtedy odpalisz SPFT.

Generalnie jesteś na dobrej drodze (metodą prób i błędów musisz znaleźć punkt rozwiązania problemu).
Poprzez testpoint musisz odnaleźć punkt kcolo lub colo pinout na urządzeniach MediaTek. Znalezienie kcolo lub colo pinout na urządzeniach MediaTek pozwala na naprawę rozruchu telefonu.

Jest taki programik MTK TP Pinout, gdzie ktoś chyba zebrał z internetu zdjęcia różnych modeli telefonów i są tam zaznaczone punkty, ale nie ma tam wszystkich telefonów i też Twojego, ale wstawiam dla potomnych może komuś kiedyś się przyda.
   

Generalnie w telefonach są złote lub srebrne punkty z różnymi etykietami, takimi jak Tx, Rx, Vcc, KCOLO, COLO, KOLO, GND itp.
Musisz szukać punktu z etykietą KCOLO lub KOLO lub COLO. Czasami punkty te znajdują się na terminalu głośności, a czasami nie są w ogóle podpisane. Czasami warto poszukać dokumentacji MediaTek i w niej sprawdzić rozmieszczenia układów.
Jak napisałem sam już dawno się tym nie zajmowałem, ale jest to do zrobienia.

Metodą testową musisz szukać punktu i kombinować może próbuj tak ja na tym filmie pokazałem. Może program załapie. Kiedy stykasz punkty obserwuj w komputerze, co masz, co wykrywa, bo jak coś pika to myślę, że jesteś na dobrej drodze.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2020 00:53 przez zuzi.)
10-01-2020 00:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #65
Testpoin przy użyciu multimetru
Nie wiem czy to jest prawdziwa zasada, ale kiedyś wyczytałem na pewnej stronie jak szukać tego właściwego punktu na płycie telefonu (KColo, COLO, KOLO) przy użyciu multimetru.

Zasady bezpiecznego znajdowania Testpoin::

- TP zwykle znajduje się w pobliżu przycisków głośności, wydaje się, że są one w jakiś sposób powiązane.
- Właściwy punkt przenosi około 1,8 wolta. Za pomocą multimetru sprawdź napięcie (czerwony przewód na badany punkt, czarny na GND).
- Jeśli jest powyżej 2,5 wolta, to nie jest to, czego potrzebujesz.

Jest to jednak informacja z Internetu nie mam jak tego zweryfikować. Bez baterii raczej nie ma jak sprawdzić gdzie jest jakie napięcie więc na zdrowy rozum bateria powinna być wpięta, ale spróbuj tak i tak i zobaczysz wyniki.

Inna jeszcze rada z forum innego:
W moim przypadku urządzenie USB podłączało się i odłączało natychmiast po podłączeniu KCOLO do GND, więc narzędzie SP Flash nie miało czasu na zakończenie pobierania. Musiałem zmienić ustawienie w SP Flash Tool -> Połączenie -> zestaw bez baterii. Po ustawieniu tego urządzenie w ogóle się nie rozłączyło, po podłączeniu KCOLO do GND, a SP Flash Tool mógł poprawnie sflashować PreLoadera.
10-01-2020 01:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Poradnik naprawa IMEI Mediatek MT6572 / MT6582 / MT6592 i inne MTK... android 4 14,872 24-11-2020 19:22
Ostatni post: Jaro
  Próba wgrania romu z karty sd Lenov27 9 10,666 06-08-2016 16:02
Ostatni post: Cezary
  Google Play - jak pozbyć się błędu RPC:S-7:AEC-0 Iza 5 69,681 21-03-2016 20:01
Ostatni post: andsz
  Poradnik pobierania aplikacji z Google Play na komputer android 1 10,366 29-06-2015 15:25
Ostatni post: android
  Blokada ekranu w Androdzie - telefon Samsung Jogin 7 13,768 17-11-2014 14:54
Ostatni post: Jogin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości