-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płynna regulacja głośności w Androidzie
Matt82 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
Post: #1
Płynna regulacja głośności w Androidzie
Pewnie nie raz zdarzyło Wam się, że regulując głośność w smartfonie lub tablecie z Androidem głośność ta nie przechodzi zmiany płynnie, ale skokami. Czasami przeszkadza to, bo trudno dobrać taką, która by nam odpowiadała.

Pokażę, więc jak można głośność zmienić samemu tzn. jak uzyskać efekt płynnej głośności.

Musimy edytować jeden plik, który znajduje się w katalogu system/framework a plik nazywa się framework.jar.
Plik framework.jar skompresowany jest archiwizerem, możemy użyć do wyodrębnienia np. aplikacji Total Commander tym managerem wydzielimy jak i dodamy plik, który będziemy edytować. Polecam to rozwiązanie.

Potrzebny jest też jakiś dekompilator plików .dex możemy użyć tego narzędzia
edytor plików systemu Android .dex
ale uwaga na Windowsie musi być zainstalowana Java (wirtualna machina), aby to narzędzie działało.

A więc pobieramy z Androida plik framework.jar, wypakowujemy lub wyciągamy pliczek classes.dex, który następnie musimy zdekompilować, aby taki plik móc edytować. Możemy posłużyć się przykładem z powyższego linku, który opisuje edycję plików systemowych w Androidzie. Tak, więc w tym miejscu nie będę tego dokładnie opisywał. Każdy znajdzie coś swojego do rozkładania i składania takich plików.

Cytat:Kiedy mamy rozebrany plik .dex na części wchodzimy do katalogu jak na zrzucie i szukamy pliku AudioService.smali taki plik edytujemy najlepiej Notepad++
[Obrazek: v0k.JPG]

Cytat:Następnie wyszukujemy pozycję max_
[Obrazek: vxm9.jpg]

Cytat:Szukamy dalej pozycji jak na poniższym zrzucie, gdzie będziemy mieli tablicę array w moim przypadku jest to 1ea
[Obrazek: nff2.jpg]

Cytat:A więc wyszukujemy teraz array_1ea (mój przypadek, Twój będzie inny)
[Obrazek: dgu.JPG]

Cytat:Mamy na 4 pozycji w kodzie 0xft należy użyć, więc kalkulatora z opcją programisty wpisać wartość np. 30, wybrać HEX i np. wartość 30 zamienić na HEX otrzymamy 1E
[Obrazek: n0bt.jpg]

Cytat:W kodzie usuwamy f i dodajemy naszą zamienioną wartość 1e
[Obrazek: cdro.jpg]


OK teraz zapisujemy taki plik ze zmianami, zamieniamy w edytowanej paczce i kompilujemy, jeśli używamy sposobu z podanego linku to wg opisywanego tam schematu po wybraniu opcji 2 otrzymamy gotowy plik .dex. Po otrzymaniu pliku .dex dorzucamy go do paczki framework.jar zastępując oryginalny tym edytowanym, a następnie zamieniamy na tablecie/smartfonie naszą bibliotekę na tę zmodyfikowaną. Od tej pory będziemy mieli większy płynniejszy zakres regulacji na Androidzie.

Uwaga wszystkie operacje wykonujesz na własne ryzyko. Ja pierwszy raz pomyliłem wartość i wpisałem nie tam gdzie trzeba i zablokowałem system Android. Nieumiejętne edytowanie plików może unieruchomić system wtedy opcją rozwiązującą problem może być wgrywanie ROM-u na nowo.
Do działań modyfikacji potrzebne są prawa administratora.
20-06-2013 09:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Opcje programistyczne w androidzie 4.2, 4.3 i 4.4 wojtas98 5 14,067 05-09-2015 18:17
Ostatni post: fenixpiotr
  Aplikacja do edycji plików systemowych na Androidzie ZakoPower 3 27,659 18-08-2013 16:30
Ostatni post: Santi
  Nowe zabezpieczenia w Androidzie 4.2 Jelly Bean thaiman 0 3,443 05-11-2012 13:10
Ostatni post: thaiman
  Nawiązywanie połączeń z sieciami Wi-Fi w androidzie krabithailand 0 3,718 14-10-2012 21:37
Ostatni post: krabithailand

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości