-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parrot aktualizacja zestawu oraz zmiana języka
tiesto Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 1
Post: #1
Żarówka Parrot aktualizacja zestawu oraz zmiana języka
W sieci brak konkretnego opisu jak aktualizować oprogramowanie w zestawach głośnomówiących Parrot oraz jak zmienić język na polski, dlatego udostępniam swój poradnik do Parrot. Opis dotyczy wszystkich modeli, ale przykład zaprezentuję na najpopularniejszym modelu, jakim jest Parrot CK3100.

Instrukcja do Parrot zawiera:
Zmiana/aktualizacja oprogramowania w Parrot CK3100
Zmiana/wgranie języka polskiego do Parrot
Aktualizacja Parrot CK3100 przez Bluetooth - (Updating the Parrot CK3100 by Bluetooth)
Rozwiązanie problemów z aktualizacją przez Bluetooth i zmianą języka w Parot



Większość osób aktualizuje zestawy gdyż posiadany zestaw zazwyczaj nie ma wgranego języka (często sprowadzone auto z zestawem z zagranicy) tak, więc jedynym rozwiązaniem jest aktualizacja zestawu głośnomówiącego Parrot, która dodaje też język polski. Najprościej zrobić to poprzez podłączone urządzenie Parrot w aucie, do którego łączymy się z laptopa, ale poprzez Bluetooth. Inne rozwiązanie to podpięcie zestawu do komputera poprzez kabel, ale taki kabel mało kto będzie miał, więc Bluetooth to najprostsza opcja.

Potrzebujemy oprogramowanie Parrot Software Update Tool, które pobierzemy ze strony producenta (link podaję w pliku z załącznikiem).

Po pobraniu aplikacji na komputer instalujemy Parrot Software Update Tool.


Aktualizacja oprogramowania i zmiana języka w Parrot

Zestaw w aucie musi zostać uruchomiony, po czym wchodzimy do opcji Settings > Advanced settings > Software update. Następnie aktywujemy opcję aktualizacji Activated.

[Obrazek: 1_aktualizacja_parrot.jpg]

Uruchamiamy oprogramowanie Parrot Software Update Tool na komputerze. Bluetooth powinniśmy mieć już aktywny.

[Obrazek: 2_aktualizacja_parrot.jpg]

Wybieramy Car systems w Parrot Software Update Tool na komputerze.

[Obrazek: 3_parrot_car_system.jpg]

Wybieramy nasz model zestawu, jaki posiadamy w moim przypadku Parrot CK3100.

[Obrazek: 4_aktualizacja_parrot.jpg]

Klikamy na Download Latest version (musimy mieć połączenie z Internetem) celem pobrania odpowiednej wersji aktualizacji dla Parrot.

[Obrazek: 5_download_software_parrot.jpg]

Wybieramy nasz język (Polski) i klikamy na pobierz.

[Obrazek: 6_parrot_language.jpg]

Jeśli wszystko przebiega prawidłowo zobaczymy w dalszej części opcje związane z komunikacją. Wybieramy Bluetooth connection.

[Obrazek: 7_parrot_bluetooth.jpg]

Klikamy na Search devices. Zostanie wyświetlona lista dostępnych urządzeń Bluetooth. Wybieramy nasz model Parrot, po czym komputer dodaje urządzenie do obsługi w systemie Windows.

[Obrazek: 8_parrot_ck3100.jpg]

Tutaj niektórym osobom może pojawić się błąd: The communication with the device could not be established. Wynika to z tego, że albo nie wprowadziliśmy w systemie Windows kodu PIN do urządzenia i aplikacja nie może skomunikować się z urządzeniem albo coś jest nie tak z Bluetooth. Tak, więc kiedy wybieramy Parrot CK3100 musimy wprowadzić PIN (wprowadź 1234) zazwyczaj musimy dodać to w naszym Windows w opcjach Bluetooth, kiedy wyszukuje on nowe urządzenie i nas o tym informuje.

[Obrazek: 9_parrot_error.jpg]

[Obrazek: 10_pin_parrot.jpg]

Jeśli uda nam się wprowadzić kod PIN prawidłowo, komputer nawiąże komunikację z zestawem głośnomówiącym Parrot to pojawi się okienko, w którym wszystkie dalsze opcje wykonują się już automatycznie. Jeśli proces zmiany aktualizacji Parrot zakończy się powodzeniem otrzymamy stosowny komunikat, a zestaw się zrestartuje i uruchomi na nowo. Wtedy będzie można zmienić język w opcjach na PL.

- Update Parrot
- Bluetooth connection
- Device authentication
- Software verification
- Flash erasing
- Software update

[Obrazek: 11_problem_parrot.jpg]

Często jednak też w tym momencie, kiedy niby poszczególne opcję są wykonywane błąd: The communication with the device could not be established, pojawić się może przy, którejś z nich.

[Obrazek: 12_device_could_established.jpg]

Zazwyczaj coś jest nie tak z połączeniem, albo nie skonfigurowaliśmy połączenia i nie dodając kodu PIN dla Parrot lub sam Bluetooth źle współpracuje z urządzeniem. Sam tak miałem na Windows 10 i z Bluetooth wpinanym do komputera. Zmieniłem komputer na inny laptop z wbudowanym Bluetooth oraz z systemem Windows 7 i wtedy wszystko poszło bez problemu. Także przy tym błędzie należy szukać przyczyny z Bluetooth lub spróbować na innym komputerze z inną wersją systemu. Windows 7 jest najpewniejszy. Inna jeszcze opcja to zbyt dużo wpisanych urządzeń (sparowanych w Parrot), brakuje pamięci, co powoduje błędy. Należy je wykasować z zestawu.


Zdarza się też, że nie mamy gdzie podczepić naszego zestawu głośnomówiącego albo mamy stacjonarny komputer i nie ma jak za bardzo iść z tym do auta. Ja u siebie zrobiłem tak, że zestaw głośnomówiący podłączyłem na krótko do akumulatora zwierając dwa kable od napięcia ze sobą (jest czerwony oraz pomarańczowy +12V) oraz kabel czarny masa. Kable czerwony i pomarańczowy łatwo rozpoznać, bo są zabezpieczone bezpiecznikami oraz zazwyczaj powinny być naklejki na nich (+12V). Wystarczy je połączyć i pod (+) do akumulatora a (-) czarny z zestawu do (-) pod akumulator.

[Obrazek: 13_parrot_ck3100.jpg]

Schemat kabli w zestawie Parrot przedstawia poniższa fotografia.

[Obrazek: 14_schemat_parrot.jpg]


Na koniec załącznik zawierający link do strony z Parrot Software Update Tool - download oraz instrukcja obsługi PL - zestaw głośnomówiący Parrot CK3100.

.txt  parrot_download.txt (Rozmiar: 978 bajtów / Pobrań: 593)
12-09-2016 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
stando Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jan 2018
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Parrot aktualizacja zestawu oraz zmiana języka
Witam wszystkich mam problem z parrot ck3100 z panelu gdzie wychodzą kostki do podłączenia do radia wychodzi pojedyńczy zółty przewód, nie wiem gdzie go podłączyć. Proszę o pomoc, pozdrawiam.
20-01-2018 09:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Parrot aktualizacja zestawu oraz zmiana języka
Kiedyś się takim zestawem bawiłem, ale już nie pamiętam jak to wygląda. Pobierz sobie instrukcję manual do tego parrot tam chyba powinny być oznaczane kable i kostki. Szukaj w sieci.
20-01-2018 13:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
stando Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jan 2018
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Parrot aktualizacja zestawu oraz zmiana języka
Witam nic takiego nie ma prawdopodobnie jest to przewód od mute ale jak to podłączyć nie mam zielonego pojęcia , Może ktoś spotkał się z takim problemem.
24-01-2018 10:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #5
RE: Parrot aktualizacja zestawu oraz zmiana języka
Jest to niszowy produkt więc tylko ktoś kto ma z tym zestawem głośnomówiącym styczność może coś więcej wiedzieć. Szukaj w instrukcjach lub dopytaj ludzi na elektrodzie może tam ktoś coś doradzi.
04-02-2018 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
skony Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Nov 2021
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Parrot aktualizacja zestawu oraz zmiana języka
Witam,
mam takie pytanie - aktualizację próbuję zrobić zgodnie z instrukcją (wcześniej już kilka razy to robiłem i było ok), ale już na samym początku napotykam mur, tzn. nie mogę pobrać aktualizacji po wybraniu jakiegokolwiek języka, gdyż pojawia się komunikat:
"internet access or connection Error".
Mimo, że mam połączenie internetowe (laptop połączony do WiFi), to nie działa - jaki może być powód?
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Krzysiek
06-11-2021 01:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tomcioq2@gmail.com Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Dec 2021
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Parrot aktualizacja zestawu oraz zmiana języka
Kod:
https://chomikuj.pl/Cezariusz11/zachomikowane/Parrot+upgrade/Parrot+CK3100
Link do pliku aktualizacji dla Parrot 3100

Trzeba ręcznie podać ścieżkę pliku

U mnie działa
15-12-2021 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiana lokalizacji ścieżki pulpitu w Windows 7 veyro 4 48,371 04-03-2016 22:25
Ostatni post: WiFi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości