-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pakiety Aero2 vs Orange
Kamilo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 0
Post: #1
Pakiety Aero2 vs Orange
Jakiś czas temu wykupiłem pakiety Aero2, ale nie miałem za bardzo okazji ich przetestować. Pojawiła się promocja Orange 6 GB za 6 zł wiec też nabyłem i w końcu postanowiłem sprawdzić jak się mają pakiety Aero2 do pakietów Orange.

Jak się przyjrzymy to dla 6 GB za 6 zł z Orange najbliżej jest pakiet Aero2 Max5 czyli 5 GB za 20 zł, ważność obydwóch opcji 60 dni. Z tym, że pakiet Orange kosztuje 6 zł czyli 1 GB płacimy 1 zł. W Aero2 5 GB kosztuje 20 zł, co daje nam 4 zł za 1 GB danych.
Jak widać z prostego rachunku Aero2 tanie nie jest.

W przypadku Orange transfer jest nieokreślony jesteśmy w zasięgu 3G mamy możliwość pracy z szybkościami na poziomie do 40 Mbit/s. W przypadku Aero2 tylko max. Do 3 Mbit/s. W przypadku przeciążenia sieci, a ta w Aero2 może być zwłaszcza w godzinach wieczornych też może dawać nam się we znaki.
Jak na razie same za przemawiają za opcją Oranego.

Pora na testy - Aero2 kontra Orange

Testy szybkości Aero2 oraz Orange przeprowadziłem na telefonie, który mógł tylko korzystać z 2100 MHz, mój telefon nie obsługuje 900 MHz. Lepiej mieć sprzęt obsługujący obydwie częstotliwości bo w przypadki kiedy mamy słaby zasięg 2100 MHz, telefon będzie mógł pracować w zakresie 900 MHz.

[Obrazek: aero2_orange.jpg]

Test Orange robiłem drugi raz następnego dnia aby potwierdzić wynik z dnia pierwszego, kiedy wyszedł mi podobny. W Orange duży PING szybkości gorsze jak w Aero2, ale obstawiam, że to wina słabego zasięgu w domu. Korzystałem już z Orange i wiem, że można wycisnąć więcej, ale w przypadku zasięgu miałem wrażenie, że w Aero2 jest on stabilniejszy i bardziej trzyma 3G, w Orange dość często skakał mi zasięg z 3G na HSPA i na 2G wtedy internet już staje się bezużyteczny.

Proszę nie brać na 100% testów bo jak piszę w domu lepiej chwytało Aero2, ale w praktyce może być tak, że sprzęt z obsługą 900 i 2100 MHz z kartami Orange będzie współpracował bardzo dobrze i otrzymamy dobre wyniki testów. Jak pisałem korzystałem już z pakietów Orange, ale na telefonie z obsługą 900 jak i 2100 MHz więc w wielu miejscach internet działał mi dobrze.

Co chcę zaznaczyć, głównie to, że pakiety w Orange są bardzo tanie mamy możliwość korzystania z mobilnego internetu z bardzo dobrymi szybkościami, jeśli tylko sprzęt na to zezwala, ale musimy mieć odpowiedni do tego sprzęt. Ponadto cena 1 GB kosztuje nas w Orange tylko 1 zł, pakiety Aero2 kiedy na rynku jest opcja tanich pakietów Orange nie wychodzą tak dobrze. Komu co się jednak opłaca musi sam przetestować, ale moim zdaniem Aero2 coraz bardziej traci na renomie zasoby sieci się kurczą, a ceny płatnych pakietów nie powalają na kolana, jednak dla niektórych osób Orange wcale nie musi oznaczać dobrego rozwiązania bo jak pokazałem przy pewnych warunkach lepiej zaprezentuje się Aero2.
12-07-2015 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pakiet internetowy 6 GB na wakacje w Orange AbuDabi 11 21,105 16-06-2015 12:33
Ostatni post: Luiza
  Telefon ratunkowy zamiast przelewu SMS w Orange alicja 0 6,938 29-03-2013 21:03
Ostatni post: alicja
  Internet LTE vs Aero2 thaiman 0 5,520 12-02-2013 17:48
Ostatni post: thaiman
  Zasięg sieci z Aero2, Plus, Cyfrowy Polsat, Orange, Play oraz T-mobile mrcanberra 1 10,620 13-12-2012 23:14
Ostatni post: phiphi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości