-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OV STREAM a TV Mobilna
namor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #1
OV STREAM a TV Mobilna
Witam!
Mam OV STREAM i jestem już po przejściach ze sklepem Google. Pobrałem app TV Mobilna i porażka. Przy próbie uruchomienia wyświetla komunikat o niewspomaganiu urządzeń zrootowanych. Android(4.0.3) jest fabryczny i ja go nie rootowałem. Wgrany Superuser nie widzi żadnych aplikacji, a próba ukrycia ewentualnego roota przy pomocy Hide my root (czy jakoś tam) zakończyła się komunikatem, że takich plików nie stwierdzono. Podsumowanie: kupiłem tablet, kupiłem dekoder MT 5000, podłączyłem i oglądam głupie komunikaty.
Czy jest na to jakiś sposób?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2013 13:21 przez Admin.)
08-05-2013 09:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #2
RE: OV STREAM a TV Mobilna
Dziwna sprawa bardzo dziwna, bo to tak jakby na systemie Windows z kontem administratora odpalać Office, który by wyświetlał komunikat, że z kontem administratora nie działa.

Co do roota na tym urządzeniu to może jest tak, że masz już fabrycznie konto administratora. Niektóre tablety mają tak producent dodaje konto root popularne mytaby z Biedronki są w coś takiego wyposażone i to bdb. rozwiązanie ze strony producenta.

Co do problem z TV Mobilna M-T 5000 na tablecie taką aplikację zrobili i nic na to nie poradzisz, ale jest pewien patent na to. Potrzebujesz takiej aplikacji - superuser ze sklepu (ona jest za free):

[Obrazek: superuser.jpg]

Przed uruchomieniem programu TV Mobilna wystarczy wejść w superuser, zakładka Informacje i zaznaczyć opcję unroot temp.

[Obrazek: superusertvmobilna.jpg]

Po tej operacji program nie widzi roota i powinna już działać poprawnie nasza TV Mobilna. Root nie jest usunięty, a tylko ukryty. Po zamknięciu TV wystarczy tylko odznaczyć tę opcję, aby konto root ponownie uaktywnić.
08-05-2013 12:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Admin Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 62
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
Post: #3
RE: OV STREAM a TV Mobilna
Ten temat dzięki phiphi poruszyliśmy we wpisie bowiem aplikacja TV Mobilna jest dość popularna, a wiele osób zgłasza problem z nią właśnie na urządzeniach mających konto root.
Jednym z rozwiązań jest ukrycie roota np. poprzez aplikację superuser i opcję unroot temp.
Wpis na portalu problem z TV Mobilna na tabletach z kontem root
08-05-2013 13:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
namor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #4
RE: OV STREAM a TV Mobilna
Dzięki za odpowiedź! Wymieniony program (dokładnie ta sama wersja) po chwili samoczynnie odznacza opcję unroot temp i wyświetla komunikat: Uwaga: te opcje nie są zagwarantowane i nie będą działać dla wszystkich urządzeń. Inny program twierdził, że nie ma żadnych plików root. Czy mam jeszcze jakąś szansę?
08-05-2013 19:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZakoPower Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #5
RE: OV STREAM a TV Mobilna
To pierwsza taka aplikacja którą spotykam, aby nie działała z kontem root, ale pewnie chodzi o to aby na zrootowanych tabletach nie nagrywać filmów.
Może masz taki komunikat dlatego, że jak pisze opcja nie jest gwarantowana i może nie działać ze wszystkimi urządzeniami.
Może próbuj jeszcze innymi aplikacjami do ukrywania roota bo tylko to wydaje się sensownym rozwiązaniem.
Ewentualnie możesz znieść konto roota jakimś programem. Nie będziesz miał uprawnień i zobaczysz jak to działa.
Jak coś zawsze możesz wgrać na nowo ROM producent pewnie producent udostępnia instalkę ROM-u.
08-05-2013 20:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
namor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #6
RE: OV STREAM a TV Mobilna
(08-05-2013 20:06)ZakoPower napisał(a):  To pierwsza taka aplikacja którą spotykam, aby nie działała z kontem root, ale pewnie chodzi o to aby na zrootowanych tabletach nie nagrywać filmów.
Może masz taki komunikat dlatego, że jak pisze opcja nie jest gwarantowana i może nie działać ze wszystkimi urządzeniami.
Może próbuj jeszcze innymi aplikacjami do ukrywania roota bo tylko to wydaje się sensownym rozwiązaniem.
Ewentualnie możesz znieść konto roota jakimś programem. Nie będziesz miał uprawnień i zobaczysz jak to działa.
Jak coś zawsze możesz wgrać na nowo ROM producent pewnie producent udostępnia instalkę ROM-u.
Dzięki, ale już to robiłem i bez zmian. Może gdzieś znajdę "czystą" instalkę Androida 4.0.3, ale boję się, że ta aplikacja może odczytywać dane urządzenia i jeżeli niema go na swojej liście to na system nawet nie patrzy.
08-05-2013 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #7
RE: OV STREAM a TV Mobilna
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem usuwałeś konto administratora czyli roota i jednak TV Mobile krzyczał, że z rootem nie działa?
Pewnie roota nie było, ale jeśli widział jakieś pliki po których coś tam identyfikował rozpoznawał to jako istniejące konto root.
Możesz wgrać custom rom, ale takie systemy raczej mają roota więc ciężko będzie znaleźć coś bez i w dodatku na Twój tablet bo jednak Androida nie instaluje się jak Windowsa. Są pewne wymagania i zależności to co jest dedykowane na procesory Samsunga nie pójdzie na procesorze mediateka, a Ty pewnie taki masz bo to zapewne Made in China sprzęt.
Może napisz do działu Cyfrowego Polsatu może coś poradzą. Na ich stronie powinna być lista smartfonów i tabletów współpracujących z M-T 5000.
08-05-2013 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #8
RE: OV STREAM a TV Mobilna
Jeśli usuwałeś konto admina ze swojego tabletu to albo źle to robiłeś albo tego nie zrobiłeś. Należało sprawdzić czy po takim zabiegu masz uprawnienia administratora czy też nie. Możesz zrobić to ręcznie w prosty sposób: http://darmowyinternet.net/forum/thread-249.html
Ewentualnie jakimiś programikami.

Ze względu na wymagania dostawców treści aplikacja TV Mobilna nie wspiera telefonów i tabletów w których użytkownik uzyskał uprawnienia administratorskie poprzez modyfikację oryginalnego oprogramowania urządzenia (rooted devices). Instalacja bezpłatnej aplikacji TV Mobilna odbywa się za pośrednictwem programu Sklep Play dostępnego w systemie Android tabletu użytkownika.

Pozostaje Ci szukać takiej aplikacji, która ukryje poprawnie uprawnienia tymczasowo albo je całkowicie usunie i aplikacja TV Mobilna będzie widzieć ten fakt jako faktyczny, że nie ma na urządzeniu roota.
Teraz może zrobiłeś jakimś programem, który jednak nie nadaje się to takich działań. Wiele programów nadających na urządzeniu uprawnienia administratora potrafi je też usuwać. Najlepiej robić w jedną i w drugą stronę jednym i tym samym programem takie zabiegi. Ty masz sytuację, że masz już fabrycznie roota (chyba, że odkupiłeś sprzęt z drugiej ręki i ktoś zrobił tam roota) więc musisz spróbować odwrócić ten stan np. tym sposobem: http://darmowyinternet.net/forum/thread-287.html

Problem masz teoretycznie rozwiązany przyczyna jest znana, znajdź tylko praktyczne rozwiązanie na swój ból Niezdecydowany

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2013 23:30 przez zuzi.)
08-05-2013 23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
namor Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: May 2013
Reputacja: 0
Post: #9
RE: OV STREAM a TV Mobilna
Dzięki wszystkim za chęć i próby pomocy, a tablet jest nowy i rzeczywiście jak większość(również bardzo markowych) wyprodukowany w Chinach. Gdyby jeszcze ktoś miał jakiś pomysł na mój problem to nadal czekam. Pozdrawiam wszystkich!
10-05-2013 11:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #10
RE: OV STREAM a TV Mobilna
Nie problem jest twoje urządzenie, ale problemem rozwiązanie producenta aplikacji jak ktoś chce zgrywać filmy to zrobi to przez komputer, a ich rozwiązanie tylko wielu osobom utrudnia życie.
Możesz testować różne programy może coś zadziała wiadomo o co chodzi i w czym jest problem więc trzeba tylko znaleźć rozwiązanie, które w twoim przypadku pomoże. Chyba tylko testy i testy ci zostały.
11-05-2013 00:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PhotoMath aplikacja mobilna do rozwiązywania zadań matematycznych ilona 0 3,615 23-10-2014 11:32
Ostatni post: ilona
  Tablet Overmax OV-Stream (b) - problem ze sklepem hologramm68 3 9,064 18-04-2013 15:43
Ostatni post: veyro
  Tablet Overmax Stream root spoon_r 5 19,472 01-04-2013 19:42
Ostatni post: veyro
  nowa aplikacja mobilna Fligo lillyblacky 0 3,675 19-10-2012 09:12
Ostatni post: lillyblacky

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości