-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odzyskiwanie hasła do poczty e-mail
Jaro Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 2
Post: #1
Ostrzeżenie Odzyskiwanie hasła do poczty e-mail
Napiszę tutaj przykład swojego problemu jaki miałem związany z odzyskiwaniem hasła do poczty e-mail na wp.pl.

Traf chciał, że akurat miałem problem z komputerem musiałem stawiać wszystko na nowo, ale dla dodatkowej skrzynki e-mail nie zapisałem sobie hasła. Skrzynkę miałem skonfigurowaną na komputerze przez program pocztowy więc to on przejął zapamiętywanie haseł.

Zazwyczaj mamy możliwość odzyskania hasła poprzez pytanie pomocnicze lub numer telefon komórkowego, ale problem pojawi się jeśli tych rzeczy nie skonfigurowaliśmy w skrzynce Wykrzyknik

Na wp.pl jest informacja w pomocy:
Cytat:Przejdź do odzyskiwania hasła

Usługa dostępna tylko dla potwierdzonych nr telefonów i potwierdzonych adresów e-mail.

UWAGA!
Usługa TYMCZASOWO dostępna także dla nie potwierdzonych nr telefonów i nie potwierdzonych adresów e-mail .
Zalecamy: potwierdź numer telefonu i pomocniczy adres e-mail w danych Twojego konta.

[Obrazek: odzyskiwanie_hasla.png]


Wiele osób pomyśli o jak tymczasowo dostępna to może coś z tego będzie, ale logicznie myśląc każdy wtedy mógłby przejąć dostęp do skrzynek e-mail innych osób, jednak jak to się mówi tonący brzytwy się chwyta więc jak zależy nam na skrzynce nawet kiedy wiemy, że to nie jest możliwe czytając taką informację usługa tymczasowo... wierzymy, że może jednak jest sposób na odzyskanie dostępu do skrzynki.

Sprawdziłem to na własnym przykładzie


Stracicie tylko 4 zł za SMS na numer premium i otrzymacie tylko taką odpowiedź:

Cytat:Konto WP: Login ******* nie ma podanego telefonu komórkowego.

Dziwi mnie więc czemu operator wprowadza w błąd ludzi skoro taka opcja nie jest możliwa pisząc zachęcająco, aby ludzie słali SMS-y nawet kiedy taka operacja nic nie da.

Zawsze jakiś odsetek ludzi desperacko szukających pomocy się znajdzie, ale nie wysyłajcie SMS-ów bo nic to nie da ja przetestowałem to więc kiedy ktoś będzie w podobnej sytuacji i kiedy tu trafi będzie wiedział jak jest naprawdę.


p.s. jak ja byłem w takiej sytuacji to znalazłem na necie coś takiego:
Kod:
mpcforum.pl/topic/643177-problem-z-mailem/
Dzieciak przesiedział cały tydzień zadając niemądre pytania jedno i to sam, o czy ktoś coś wie, może ktoś coś doda, a połowa z tych ludzi twierdziła, tak da się spróbuj powinno pomóc O matko
Żenada, a na końcu i tak gość się poddał bo 4 zł było dla niego zbyt dużym wyzwaniem, aby to sprawdzić i udzielić społeczności odpowiedzi.

Ja nie mogąc znaleźć odpowiedzi sprawdziłem sam jak jest więc jeśli ktoś będzie miał ten sam problem i tu trafi będzie znał odpowiedź. Ktoś musi przetrzeć szlaki kiedy inni nie potrafią tego zrobić właściwe Podejrzany
01-12-2013 21:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
LuckyLuke Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Odzyskiwanie hasła do poczty e-mail
Miałem kiedyś podobny problem z pocztą wp.pl gdzie miałem drugie konto do zadań w sieci, ale po dłuższym czasie użytkowania tej poczty przypadła mi ono do gustu i została też do kontaktów. Przyszedł jednak taki dzień, że stawiałem system na nowo, skrzynkę miałem skonfigurowaną w programie pocztowym i zapomniałem o haśle do poczty do mojej drugiej skrzynki no i jak już postawiłem system na nowo pojawił się problem z odzyskaniem tego hasła. Przerobiłem wszystkie opisane tutaj metody, czyli pytanie pomocnicze, dodatkowy e-mail, SMS na nr premium, ale że żadnej opcji nie skonfigurowałem nie udało mi się odzyskać dostępu do skrzynki. Napisałem wiec do pomocy wp.pl.
Tam udzielono mi informacji, że mogę zadzwonić do BOK i prosić o weryfikację, gdzie ktoś z pracowników doda mój numer do skrzynki e-mail, na który będę mógł sobie wysłać tymczasowe hasło. Generalnie wielu rzeczy nie pamiętałem gdyż nigdy nie podaję swoich danych prawdziwych w internecie, ale udało mi się przekonać pracownika wp.pl, że skrzynka, do której próbuję uzyskać dostęp faktycznie należy do mnie. No i ten telefon do BOK uratował moją pocztę na wp.pl Zawstydzony

Cytat:METODY NA ODZYSKANIE HASŁA do konta e-mail.

1) Opcja Bezpłatna - Odpowiedź do pytania.
Należy w podanym formularzu wpisać swój login i nacisnąć
przycisk "Podpowiedz do hasła". Pojawi się formularz, w którym
proszę podać "Odpowiedz" na "Pytanie" ustawione w profilu
podczas zakładania konta, miasto oraz datę urodzenia wpisane w profilu.
Jeśli podane dane będą prawidłowe, pojawi się formularz do ustawienia
nowego hasła.

2) Opcja Płatna SMS.
Jeśli nie pamiętamy odpowiedzi na pytanie, lub dane te zostały wpisane do profilu nieprawidłowo, to inną możliwością otrzymania nowego hasła jest wysłanie SMS'a. Poprawna treść sms dla np. konta: jankowalski@wp.pl to: PODPOWIEDZ jankowalski
Taką treść należy wysłać na numer 7413. Więcej szczegółów znajdą Państwo pod adresem:
profil.wp.pl/haslo.html

Proszę jednak pamiętać, że metoda ta będzie działać tylko i wyłącznie jeśli numer telefonu komórkowego został wprowadzony do profilu.

3) Opcja bezpłatna - alternatywny email.
Jeżeli numer telefonu komórkowego oraz podpowiedz do hasła nie zostały wprowadzone, pozostaje trzecia metoda. Należy podać swój login i wybrać opcje:
"Skorzystaj z alternatywnego maila" - Ta metoda podobnie jak sposób drugi jest możliwa tylko w sytuacji gdy alternatywny mail został wprowadzony do profilu konta.

Proszę pamiętać jednocześnie, że login to pierwsza część adresu mailowego, do znaku @.. Przykładowo login dla adresu mailowego: jankowalski@wp.pl to jankowalski.

Jeśli żaden z podanych sposobów nie skutkuje, ponieważ przykładowo dane nie zostały wprowadzone bądź zostały zmienione przez osobę trzecią proszę o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu:

0-703 200 220 - dostępny dla telefonów stacjonarnych (opłata za min.
połączenia: 1,29 zl (z VATem))
*713149 - dostępny dla telefonów komórkowych (opłata za min.
połączenia: 1,23 zl (z VATem))

Rozmowa ma na celu weryfikację właściwego użytkownika konta mailowego. Na tej podstawie będziemy w stanie wprowadzić do profilu numer telefonu komórkowego, tak aby umożliwić Państwu skorzystanie z metody SMSowej.
13-12-2013 18:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
seoroyal Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Odzyskiwanie hasła do poczty e-mail
Dlatego zawsze warto podać drugi adres email... praktycznie kazdy kto kozysta z internetu ma minimum 2 adresy email... czasem nawet nieświadomie założone na portalach ktore oferują dodatkowo do profilu skrzynke mailową. nr kom to może zbyt ryzykowne tym bardziej jesli ktos na abonament i nie rozdaje numeru na lewo i prawo.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2013 13:59 przez seoroyal.)
21-12-2013 13:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
telekrowa Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Odzyskiwanie hasła do poczty e-mail
Wiele razy miałem taki problem, na szczęście za każdym razem podawałem prawidłowy adres drugiego adresu e-mail oraz prawidłową odpowiedz na pytanie. Jest to bardzo ważne gdyż dzięki temu mam pewność, że zawsze dostanę się do ważnych informacji znajdujących się na poczcie.
07-01-2014 09:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jogin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 150
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Odzyskiwanie hasła do poczty e-mail
Menedzer poświadczeń windows / zrobić kopię/ trzymać na wymiennym HDD
Nawet gdy nie mam już poczty na pewnym portalu [bo już nie mam i przypomnienie hasła nie przyjdzie]to i tak hasło leży z loginem w bezpiecznym miejscu do wszystkich moich kont tematycznych.
Swoją drogą czy wiecie jak szybko przerzucić same hasła i loginy z IE do opery?Nie chce mi się na piechotę,wiecie...

[Obrazek: 7520737262.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2014 21:59 przez Jogin.)
13-04-2014 21:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Ostrzeżenie Spam na skrzynce e-mail Kochang 0 3,538 04-01-2013 19:31
Ostatni post: Kochang
Ostrzeżenie Kolejne oszustwa - spam na skrzynkach e-mail veyro 0 3,812 22-10-2012 23:11
Ostatni post: veyro

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości