-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od milionera do hodowcy kóz – Szerokie tory
Iza Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Wideo Od milionera do hodowcy kóz – Szerokie tory
Mam dla Was ciekawe odcinki reportaży Barbary Włodarczyk pod tytułem Szerokie tory, czyli codzienność w krajach byłego ZSRR.

Jednym z takich ciekawszych materiałów jest np. odcinek zatytułowany Od milionera do hodowcy kóz. Bohaterem tego reportażu jest German Sterligow, który był pierwszym rosyjskim milionerem. Wzbogacił się on na początku lat, 90 kiedy w wieku zaledwie 23 lat założył w Moskwie giełdę towarową, która była pierwszą taką w Rosji. Pierwsze pieniądze 2 miliony rubli dostał od właściciela prywatnego banku. German Sterligow założył, więc giełdę i tak przeszedł drogę od 0 do milionera.
Teraz hoduje kozy, przeprowadził się na wieś z rodziną i wiedzie prosty tryb życia. Decyzję o przeprowadzce podjął, kiedy w 2004 roku nie udało wygrać mu się wyborów prezydenckich, na które wydał bardzo dużo swoich pieniędzy. Ponadto stał się bardzo religijny, więc postanowił wieść prosty tryb życia. Rodzina nie ma telewizji, radia ani komputera. Dzieci uczą się w domu, bo jak stwierdził German Sterligow, kiedy sam chodził do szkoły przyniosła mu ona więcej złego niż dobrego.

Dodatkowo German Sterligow w czasie kryzysu otworzył międzynarodową firmę do walki z recesją – plan to: zlikwidować dolara, przywrócić w rozliczeniach złoto, a bezrobotnych przenieść na wieś Szczęśliwy

W domu na rosyjskiej wsi German Sterligow prowadzi dość surowy tryb życia. Jego dzieci uczy ciężkiej pracy tak, aby zrozumiały, że pieniądze nie przychodzą łatwo i aby je zarobić trzeba się narobić – rodzina hoduje kozy, które muszą doić dzieci, a z mleka wyrabia się masło.

Polecam te reportaże są bardzo ciekawe, a i dodatkowo pouczające też.
11-10-2013 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości