-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe karty SIM Aero2 nowe możliwości
Admin Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 62
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 1
Post: #1
Nowe karty SIM Aero2 nowe możliwości
Z wymianą starych kart darmowego internetu (o czym już pisaliśmy w dziale Aero2) na nowe związana jest pewna opcja, o której wielu na pewno nie wie, a mianowicie, wraz z nowymi kartami Aero2 można będzie też logować się do sieci Aero2 poprzez infrastrukturę Plusa.

Co to daje i co to oznacza?

Ze startymi kartami mogliśmy się logować tylko tam gdzie był zasięg sieci Aero2. Teraz tam gdzie nie ma zasięgu Aero2, albo jest on bardzo słaby, ale jest za to zasięg sieci Plus połączymy się z internetem właśnie poprzez sieć Polkomtela, czyli Plusa.

Taka możliwość dla aerowców to duże udogodnienie, bowiem automatycznie wrośnie zasięg dostępu do internetu na powierzchni Polski, a także będzie on i lepszy. Sieć Aero2 zdobyła wsparcie infrastruktury sieci Polkomtela, także udźwignie więcej, przez co skorzystają osoby korzystające z darmowego interneru Aero2, a także będzie miało to też pozytywny oddźwięk dla firm kooperujących z usługodawcą BDI.

Przykład wyszukanych sieci w Internet Manager.

   

Każdy, kto ma już nową kartę może przekonać się dokonując własnych testów, iż może łączyć się nie tylko poprzez PL17 określane, jako Aero2, które widzimy w managerze dostępnych sieci, ale też i poprzez sieć Plus.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2012 23:33 przez Admin.)
27-08-2012 23:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lkamino Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Nowe karty SIM Aero2 nowe możliwości
U mnie wczoraj robili testy Aero2 z Plusa: WCDMA Plus Aero2 (Roaming) / HSPA+ Plus Aero2 (Roaming)
Jednocześnie robili testy pełnej mocy na Aero2 PL17: WCDMA PL17 Aero2 / HSPA+ PL17 Aero2

http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/50.200126...73438/z/13

Dzisiaj od rana jest nieprzerwanie maksymalny poziom sygnału z Aero2 PL17.
Mieszkam tuż obok stacji bazowej T-Mobile.

https://dl.dropbox.com/u/79067948/Photos/Aero2.jpg
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2012 22:25 przez lkamino.)
19-09-2012 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #3
RE: Nowe karty SIM Aero2 nowe możliwości
Ikamino? ale kto robił te testy?

Powiedz masz jeszcze inny internet niż aero2?

A inna sprawa jak korzystasz z darmowego internetu to jak on Twoim zdaniem działa u Ciebie? Masz z nim jakieś problemy? Nie mam na myśli zrywania co godzinę połaczenia bo to zapisane w regulaminie, ale tego się nie odczuwa.

JeŚli testy robilli pracownicy powiązani z Plusem czy Aero to napisz jak to robili? Intersuję sę zagadnieniami pracy przy BTSach dlatego pytam z ciekawości jak to wyglądało.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
19-09-2012 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lkamino Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Nowe karty SIM Aero2 nowe możliwości
Plus:
Nie wiem kto robił te testy i czy to były testy. Tak to sobie nazwałem.
Modem przełączał mi się między tymi dwoma stacjami.
Nie wiem czy przyjechali jacyś fachowcy do stacji Plusa, tej blisko mnie. Nie przyszło mi do głowy żeby pojechać i zobaczyć.
Ale następnym razem pojadę.
Tym bardziej nie wiem czy był ktoś na stacji Mobyland / Aero2.
18 września przez kilka godzin, co chwilę, modem przełączał się między "PL17 Aero2" a "Plus Aero2 (Roaming)" i równocześnie
między WCDMA a HSPA+. To był taki groch z kapustą mocno wkurzający a sygnał na poziomie 0 - 2 kreseczki.
Przez część tego czasu było połączenie z internetem a przez część nie. Dlatego nazwałem to próbami.
Dodatkowo ze stacji Mobyland / Aero2 pojawiał się chwilami maksymalny poziom sygnału czyli 5 kreseczek.

Mobyland / Aero2:
Dzisiaj internet działa rewelacyjnie. Szybko otwierają się strony, przy ściąganiu jest najczęściej 60,4 kB/s i niemal stoi w miejscu.
Przy włączonym uTorrencie strony trochę mulą ale opóźnienie jest kilku, czasem kilkunastosekundowe.
Czasem korzystam z radiówki 2,4 Gb przez antenę zewnętrzną i kartę sieciową usb TP-LINK TL-WN422G. Łącze 2 Mb.
Różnica w otwieraniu stron jest niewielka.
Tak jest dzisiaj. Wcześniej nie było tak kolorowo.
Przez ostatnie dwa tygodnie był koszmar. Zapewne szykowali się do uruchomienia pełnej mocy.
Przez kilka godzin dziennie sygnał pływał między 0 a 2 kreseczkami i na przemian raz było połączenie z internetem
a raz tylko nośna. Modem pozostawał zalogowany.
A czasem sygnał znikał i modem się wylogowywał samoczynnie.
Od późnego popołudnia do późnego ranka sygnał był na poziomie 1 - 2 kreseczki. Strony otwierały się trochę wolniej niż dzisiaj
natomiast transfer był identyczny.
Od 20 lipca do czasu rozpoczęcia tych "prób" przed dwoma tygodniami sygnał był na poziomie 0 - 3 kreseczki i zmieniał
się powoli w ciągu dnia. Transfer przy pobieraniu był normalny ale przy wysyłaniu nawet zdjęcia 200 - 500 KB trzeba było długo
czekać. A czasem przerywać i powtarzać bo nie poszło. Transfer wysyłania pływał wtedy między 0 a 5 - 8 KB/s.

Trochę mi skakało ciśnienie Uśmiech ale mam nadzieję, że teraz będzie już ok.

Zrobiłem sobie nawet trójelementową antenkę z drutu miedzianego 4 mm kw. i kawałka plastikowej rurki (8 dBi).
Postawiłem ją w oknie na poddaszu razem z modemem i podłączyłem na 8 metrowym kablu usb własnej roboty.
To trochę poprawiło sytuację ale teraz antena już nie potrzebna. No przynajmniej na razie Uśmiech.

pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-09-2012 02:05 przez lkamino.)
20-09-2012 01:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
veyro Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 181
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 1
Post: #5
RE: Nowe karty SIM Aero2 nowe możliwości
Przy zapchaniu łącza, które nie jest jednak zbyt rozpasłe zauważy się, że coś się ładuje coś innego czeka w kolejce. Ogólnie Aero2 jest funkcjonalne i da się z niego bezproblemowo korzystać, jako z internetu, ale dla osób, które miały już szybszy internet dadzą się zauważyć pewne ograniczenia.

Z tym zalogowanym modemem to też czasami mam tak. Są takie chwile, że niby jest internet i go nie ma, ale nie za bardzo potrafię sobie wytłumaczyć, od czego to zależy. Rzadko to jest, ale się zdarza.

Możesz wrzucić fotkę tej swojej antenki? Może zrobiłbym coś dla siebie tak, aby zobaczyć czy antena poprawi coś zasięg. Nie jestem specjalistą od kabli, ale długi kabel przy USB ma chyba negatywny wpływ, ponadto też trzeba dobierać odpowiednie elementy łączeniowe, aby to było na poziomie.

Normalnie korzystam z Neostrady, ale ogólnie Aero też polecam zwłaszcza tym, którzy w ogóle jeszcze netu nie mają, a takich ludzi jest jeszcze masa. Teraz bez internetu to takie słabe życie, dzieci już nawet w szkołach dzienniki elektroniczne mają, ale ojce za bardzo nie wiedzą jak się do nich dostać Szczęśliwy

Ja kiedyś jak testowałem Playa 1 mega to efekt był taki, że Aero2, które ma tylko 512 wypadało lepiej ;-)

mai pen rai - nie ma problemu, po co przejmować się przyszłością
20-09-2012 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #6
RE: Nowe karty SIM Aero2 nowe możliwości
Z tymi nowymi kartami, to niektórzy mają problem bo nawet nie wiedzą jaki mają adres zamieszkania i operator wysyła im karty, które nie dochodzą Zdziwko

Opis
21-09-2012 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gosc1 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Nowe karty SIM Aero2 nowe możliwości
(19-09-2012 22:36)zuzi napisał(a):  Ikamino? ale kto robił te testy?

JeŚli testy robilli pracownicy powiązani z Plusem czy Aero to napisz jak to robili? Intersuję sę zagadnieniami pracy przy BTSach dlatego pytam z ciekawości jak to wyglądało.

Testy robia pracownicy it polpager, bo ta firma buduje siec dla aero2.
22-09-2012 22:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #8
RE: Nowe karty SIM Aero2 nowe możliwości
Gosc1? Wiesz coś więcej na temat tych przedsięwzięć? Budowa, testy itd.

Wpisałem w wyszukiwarkę IT POLPALGER, ale nic nie znalazłem niby to spółka, ale żadnej strony nie ma w necie. Jedynie tyle znalazłem
Cytat:HAWE z IT POLPAGER tworzą wspólnie konsorcjum dotyczące TK Telecom
Strona HAWE w sieci jest, ale nie ma tam za wiele informacji, które by mnie interesowały.

Pracujesz może przy BTSach?
Może mógłbyś mi udzielić paru informacji związanych właśnie z projektami IT/Telecom?

Jak coś to zostaw tutaj wiadomość bo mój profil nie jest do końca skonfigurowany tak jak trzeba.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
22-09-2012 23:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero2 Asystent - aplikacja ułatwiająca korzystanie z sieci Aero2 _mario_ 1 5,071 08-02-2016 15:57
Ostatni post: KitKat
Informacja Lte w Aero2 oraz zamawianie kart przez internet Santi 3 7,980 08-12-2015 09:22
Ostatni post: android
Informacja Nowe pakiety w Aero2 Cezary 0 3,219 25-08-2015 16:16
Ostatni post: Cezary
Język Darmowy internet z Aero2 opinie thaiman 8 37,090 09-07-2015 14:59
Ostatni post: Pietras
  Aero2 loguje się do nadajników 2G i 3G tiesto 2 7,742 27-01-2015 19:46
Ostatni post: KitKat

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości