-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NAS do firmy
Mikolaj763 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 0
Post: #1
NAS do firmy
Witam, poszukuję NASA do mojej niedużej firmy. Czy ktoś z Was mógłby doradzić mi firmę (najlepiej konkretny model), która Waszym zdaniem ma najlepszy sprzęt jeśli chodzi o serwery?
08-12-2014 16:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rafalx Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #2
RE: NAS do firmy
No cóż dobre serwery to mają duże znane marki branży IT (składaka raczej nie kupisz), także Dell, HP, Cisco, które robi np. Foxconn w Czechach.
Więc wybór dobrego serwera NAS nie jest łatwy gdyż jest wiele modeli różniących się architekturą, możliwościami i wydajnością. Dlatego też dobrze poczytać różne testy, które robią magazyny komputerowe np. PC World. Coś bardziej konkretnego dedykowanego pod nasze potrzeby wymaga jednak zapytań bezpośrednio do firm, które świadczą rozwiązania Network Attached Storage.

Nie chcę tu robić kryptoreklamy, ale podam jakieś firmy, które znam:
Firma Balta i ich rozwiązania pod marką Ideal – ideal pl.
Firma Synology (chyba tutaj pytałbym co mogą zaoferować).

Jak chcesz poczytać o serwerach NAS to na stronie benchmark jest trochę takich informacji (testy NAS, polecane produkty, możesz tam poszperać i coś więcej się zorientować w temacie).

Jednego konkretnego i najlepszego rozwiązania nie ma, bo coś, co jest dla mnie najlepsze nie będzie od razu idealne dla Twoich potrzeb, także musisz przeanalizować czego konkretnie potrzebujesz i do jakich konkretnie zadań, ale jak wspomniałem jeśli chodzi o serwery NAS to warto pytać firmę Synology.
08-12-2014 19:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbuDabi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 3
Post: #3
RE: NAS do firmy
Jak poszukasz przez Google to znajdziesz firmy więc je pytaj co mogą Ci zaoferować. Generalnie też zwróciłbym uwagę na Synology, ale są też inne firmy i inne produkty, także przeanalizuj sobie dokładnie czego potrzebujesz i ewentualnie skieruj zapytanie ofertowe do kilku upolowanych firm i niech Ci same firmy coś zaproponują.
Wtedy rozważysz ofertę sprzętu jak i cenę.
09-12-2014 01:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
e.bednar79 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 0
Post: #4
RE: NAS do firmy
Hej ja polecam sprzęty serii ReadyNAS. Mój mąż kupił jeden z ich modelii i jesteśmy bardzo zadowoleni, posiada wiele funkcji, dzięki którym nawet podczas awarii żadne dane nie giną
09-12-2014 12:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kajzerka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 1
Post: #5
RE: NAS do firmy
W mojej starej firmie w jednym z działów potrzeba była wprowadzenia rozwiązania do przechowywania zbiorów więc wybrano produkty NETGEAR i generalnie ludzie byli zadowoleni z tego co zrobiono w dziale bo wielu ludziom taka firmowa chmura jak można to tak nazwać ułatwiła życie.
10-12-2014 13:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości