-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naprawa dysku twardego – MHDD tutorial
Pietras Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #11
REMAP dysku
Kolego najgorsze na dysku są błędy logiczne i błędy fizyczne, bo one potrafią zawieszać dysk w taki sposób, że tracisz dostęp do danych. Tak było w moim przypadku. Pojawiające się spowolnione bloki odczytu to nie jest jeszcze tragedia (dysk pracuje wolniej w pewnych obszarach czasami odczyt jest niestabilny), ale to zależy jak dużo masz takich obszarów na dysku.

Co do remapowania dysku (remap sektorów) - proces podmiany informacji "nie należy używać sektora X tylko sektor Y z puli sektorów zapasowych". Dyski posiadają specjalne rezerwy z nieużywanymi sektorami, którymi same automatycznie zastępują sektory wadliwe. Ręcznie można zastąpić niesprawne sektory dysku, kiedy dysk napotyka błędy odczytu/zapisu/weryfikacji.

Jak popatrzysz na moje wyniki z prac to zobaczysz, że miałem na dysku bad sector, które program naprawił, ale część obszarów, w których czas dostępu był równy 50ms został naprawiony i przeniesiony do grupy, w której czas dostępu wynosi poniżej 10ms. Także remap może te obszary naprawić i przenieść do obszarów szybszych, ale jak piszę to zależy jak duża jest to liczba takich bloków na dysku.

Jeśli zamierzasz coś działać z dyskiem to spróbować możesz wykonać wszelkie opcje, które mają na celu naprawę dysku, sama opcja remap i tak jest potrzebna, jeśli chcesz w ogóle naprawić dysk bez tego nie zapiszesz uszkodzonych sektorów w liście defektów dysku i tym samym nie zastąpisz ich sprawnymi.
19-08-2016 12:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zulukamil Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Naprawa dysku twardego – MHDD tutorial
Witam walczę z dyskiem (WD5000-LUCT) z dekodera (VECTRY) z zablokowanym ATA PASSWORD.
Wyciągnąłem za pomocą programu MHDD (dump, wdwpw) pliki 21,22,41.bin ale nie potrafię odczytać z nich haseł pomocy

pliki bin: POBIERZ klikamy te małe pobierz plik.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2017 23:51 przez zulukamil.)
02-01-2017 22:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #13
RE: Naprawa dysku twardego – MHDD tutorial
Ten Twój BIN to jakieś chyba obszerne archiwum bo nie można tego pobrać. Nie napisałeś jak Ci się zablokowało to hasło na dysku, może tam nie ma hasła, ale jest jakiś błąd ewentualnie źle podpinasz i źle wybierasz dysk w aplikacji tak jak kolega napisał.
Dyski nie są teraz drogie, a nie zawsze można sobie poradzić więc może taniej i szybciej wyjdzie kupić jakiś używany.
Musisz generalnie posiłkować się linkiem z forum gdzie to opisują tam są informacje temat nie jest taki prosty, ale jak są poradniki można próbować.
03-01-2017 23:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pietras Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #14
MHDD i password na dysku
Kolego większość systemów Windows zablokuje pobieranie tego pliku bo Windows i ochrona widzi to jako wirusa, sprawdziłem na VirusTotal nie ma wirusa, ale systemy widzą to podejrzanie.
Za dużo generalnie jest zachodu aby to próbować rozszyfrować pewne namiary podałem Ci na forum gdzie masz linki do innego miejsca gdzie szerzej to opisują. Musisz określić czy faktycznie masz założone hasło na dysku czy może źle podpinasz dysk, źle go wybierasz w MHDD bo często wtedy tak się dzieje.
Jak jest hasło to musisz wg instrukcji próbować je rozczytać, ale czy uda się to na 100% tego nie mogę zagwarantować na pewne dyski jakie opisują poradniki jest sposób, ale musisz męczyć się sam bo jednak schodzi z analizowaniem takich rzeczy. Powodzenia.
04-01-2017 13:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zulukamil Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
Post: #15
RE: Naprawa dysku twardego – MHDD tutorial
Dysk jest z dekodera Vectry i ma fabrycznie założone hasło, w dekoderze pracuje dobrze (bo dekoder ma hasło i go odblokowuje) jednak chciałbym go użyć jako dysk do komputera PC. Przy próbie odczytania hasła MHDD występował błąd DRQ. Ale podłączyłem dysk na zasilaniu PC do dekodera i przełączyłem sata (dysk ma wtedy status security : ON,MAX,UNLOCKED system go widzi można formatować, tworzyć partycje ale po ponownym uruchomieniu znów LOCKED) i udało się właśnie te bin odczytać. Żadnych linków nie mogę znaleźć na forum. A poradników jest mało. Jest jeszcze opcja odczytania hasła z dekodera ale to już całkiem MAGIA Uśmiech Tu nie chodzi o zaoszczędzenie 100 zł tylko się nauczyćUśmiech

Znalazłem taki poradnik KLIK <<<< I stoje na tym etapie
"The user password and master password is 32Byte each start at 000170H, position 8 onward, total 32 set of hex character, please highlight the hex value total 64 set of hex character and go to file-save selection as another file name, I name it as pw1"


Załączone pliki
.rar  DYSK.rar (Rozmiar: 963 bajtów / Pobrań: 3)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2017 15:50 przez zulukamil.)
04-01-2017 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 2
Post: #16
MHDD i ATA Password
Na pierwszej stronie w aktualizacji autora tego tematu jest mhdd_info.rar w nim jest link do problem z hasłem na dysku odwiedź to forum i tam już musisz się wczytywać. Poradnik jaki sam podałeś dotyczy Western Digital HDD więc może to będzie zastosowanie pod to co sam masz, ale jak widzisz jest to rozgryzanie problemu trzeba samemu próbować i wg instrukcji próbować coś zdziałać.
04-01-2017 22:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pietras Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 50
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #17
MHDD odzyskiwania hasła
Przyjacielu chciałbym Ci pomóc, ale jeśli chcesz się tylko nauczyć to wg instrukcji, które masz, i które zdobyłeś próbuj samemu dojść do rozwiązania. Ja wiem z doświadczenia, że rozgryzienie tego zajmie trochę czasu więc musiałbym nad tym posiedzieć a totalnie nie mam czasu. Pliczek już wyciągnąłeś jak pamiętam na tym drugim forum było trochę opisane jak takie pliki analizować.

[Obrazek: wdpwd_password_ata.jpg]

[Obrazek: password_hdd.jpg]

Kod:
Unlocking ATA Password for Western Digital
forum.hddguru.com/viewtopic.php?f=1&t=8374

Wpisz sobie w wyszukiwarkę wdpwd password ata będziesz miał trochę stron opisujących ten temat na forum jak wspomniałem (forum hddguru) są tam opisy osób, które się tym zajmowały musisz czytał i próbować sam. Jak Ci się uda to pochwal się tym będzie to informacja dla innych, że zdjęcie hasła z zablokowanego dysku jest możliwe i da się to wykonać.
Pozdro.
05-01-2017 12:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eckyman Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Apr 2017
Reputacja: 0
Post: #18
RE: Naprawa dysku twardego – MHDD tutorial
Poradnik naprawdę świetny, ale jeśli ktoś nie ma doświadczenia związanego z komputerami to może mieć mimo wszystko problem żeby sobie poradzić. Wystarczy że podczas któregoś kroku pojawi się jakiś problem i wiele osób nie da rady tego przejść. Dlatego właśnie moim zdaniem lepiej jest oddać taki uszkodzony dysk do specjalistów takich jak np. Astra Technology. Wtedy mamy przynajmniej pewność, że dysk będzie naprawiony, a my nie utracimy danych.
21-04-2017 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Naprawa karty graficznej phiphi 0 4,252 01-02-2013 11:30
Ostatni post: phiphi
Żarówka Wymiana dysku twardego w laptopie thaiman 0 5,455 25-11-2012 20:51
Ostatni post: thaiman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości