-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Monitoring IP
pers Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
Post: #1
Monitoring IP
Zależałoby mi na możliwości zamontowania monitoringu IP w sklepie z możliwością zdalnego podglądu przez internet. Chodzi o możliwość zamontowania dwóch kamer. Moja wiedza w tym zakresie nie jest duża, stąd prośba o pomoc w wyborze czegoś optymalnego.
11-05-2016 08:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #2
RE: Monitoring IP
Proste kamera WiFi jak masz sieć w sklepie lub kamera z kablem i rozprowadzenie prostej sieci np. karta Aero2, pakiet danych, jakiś prosty router z modemem i jest monitoring.
Generalnie monitoring IP daje fantastyczne możliwości stworzenia obserwacji wizyjnej w firmie, w sklepie czy też w domu w oparciu o już istniejącą infrastrukturę sieciową. W przypadku jej braku można stworzyć taką sieć i podłączyć do niej kamery IP. Zaletą monitoringu IP jest łatwość obsługi całego systemu bez utraty na jakości przesyłanego obrazu bo możliwe jest przesyłanie obrazu w jakości HD. W ofertach są dostępne kamery IP zewnętrzne, wewnętrzne, zaawansowane technologicznie rejestratory sieciowe oraz obiektywy, dzięki którym wybrana kamera IP może zostać zainstalowana właściwie w dowolnym miejscu. Monitoring IP oferuje idealną kontrolę przy zachowaniu niezwykłej prostoty obsługi całego systemu tak więc nie potrzeba tutaj skomplikowanej technologii w dodatku kosztownej.

Na jednym z chińskich sklepów widziałem ostatnio w promocji ciekawą kamerę z WiFi, którą sam planuję zakupić do zmontowania z baterią słoneczną celem obserwacji kto kradnie mi latem czereśnie ;-)

Musisz pytać po sklepach jakie kamery lub jakie rozwiązanie byłoby najlepsze dla Ciebie i co Ci polecą. Wybrać to najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
11-05-2016 09:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
calek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: May 2016
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Monitoring IP
To jak już kupisz, to daj znak - bo sam jestem ciekawy jak to w praktyce będzie wyglądało. Zdarza się, że podrzucają mi śmieci na działkę - chciałbym uchwycić ten moment i wymierzyć sprawiedliwość Uśmiech
Jeżeli chodzi o standardowe technologie monitoringu - to innych niż IP obecnie właściwie się nie montuje. Może i są trochę droższe, ale jakość nagrania jest zdecydowanie lepsza. Takie systemy oferuje m.in firma NVR. U nich na stronie masz przykładowy podgląd jak to wygląda w praktyce:
Kod:
nvr.pl
13-05-2016 08:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości