-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modem Pentagram HorNet P 3G 6007
RumcajS Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Modem Pentagram HorNet P 3G 6007
Witam.
Posiadam modem Pentagram Hornet P 3G 6007 oraz tablet Lenovo Yoga tab 10. Ostatnio zakupiłem sobie aero2 i mam problem ponieważ tablet po podłączeniu modemu wyrzuca że karta SD jest uszkodzona. Modem posiada wbudowany czytnik kart SD. Od mądrych ludzi w komputroniku (bo ci mniej mądrzejsi w mediamarkcie nie potrafili pomóc) dowiedziałem się że aby to naprawić należy wyłączyć ten czytnik kart SD tylko jak? Nie mam pojęcia jak to zrobić. Czy ktoś z tu obecnych byłby mi w stanie pomoc?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2014 16:24 przez RumcajS.)
21-05-2014 16:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WiFi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 229
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Post: #2
Lenovo yoga tab 10 + Aero2
Ci w komputroniku też nie za bardzo byli zorientowani, kiedy podpina się modem i wyskakuje komunikat karta SD jest uszkodzona spowodowany jest wirtualnym dyskiem, który jest w modemie, a na którym to znajdują się sterowniki dla Windows. Można, więc ustawić modem np. dla Huawei modeli tutaj gość pokazał jak to zrobić:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-k...blecie_423

Jednak nie musisz się tym przejmować, bo to nie jest problem ludzie wyłączają ten wirtualny CD-ROM, ale po to, aby modem może był prawidłowo wykrywany.
Obstawiam, że raczej ten tablet, jaki masz nie ma wpisanej obsługi modemu marki Pentargram.
Generalnie konfiguruje się tylko APN, ale jeśli modem jest wykrywany prawidłowo (tablet obsługuje dany model modemu) wtedy tylko dodasz punkt i reszta już sama się wczytuje, tutaj jest poradnik:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...blecie_204

Także wyłączyć wirtualny napęd spróbować można czy to akurat coś pomaga, ale najpierw sprawdź czy dasz radę skonfigurować APN wg tego poradnika, który dałem wyżej w linku. Jak się nie daje wtedy można taki zabieg przeprowadzić, ale to bardzo małe szanse, że tablet, kiedy nie posiada sterowników do modemu po tym zabiegu go wykryje. Więc inna opcja to użycie managera, tutaj jest poradnik dla tych sytuacji, kiedy modem nie jest wykrywany przez tablet i należy szukać jakiegoś rozwiązania, aby modem sparować z tabletem:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...agerow_222

Potrzebny jest pakiet BusyBox oraz UMTS Manager lub PPP Widget to zazwyczaj rozwiązuje problem, kiedy urządzenia nie współpracują ze sobą.

Tak więc komunikatem się nie przejmuj, a jak normalnie APN się nie dodaje to można spróbować wyłączyć wirtualny napęd, bo może to pomoże akurat, ale jeśli nie należy już albo managerów użyć lub samemu ręcznie dodawać obsługę modemu, ale to całkiem inny temat.

Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa...
21-05-2014 17:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RumcajS Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #3
RE: modem pentagram horNET 3G P 6007
Już próbowałem tą metodą z pomocą Top_NetInfo tylko że gdy dochodzi do momentu kodu AT jestem w kropce, bo wywala error.
21-05-2014 17:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kobacabana Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
Post: #4
Tablet Lenovo i modem 3G
Raczej sposobem związanym z wyłączeniem wirtualnego modemu nic nie zdziałasz. To nie jest komunikat, który wskazywałby na uszkodzona kartę czy coś w tym stylu. Za dużo pisania, aby to dokładnie wyjaśnić.
Program TNI może sam w sobie nie obsługiwać tego modemu. To nie jest marka na tyle popularna, jeśli chodzi o modemy, aby aplikacje miały wsparcie dla tych urządzeń. Albo możesz próbować przez manager jak kolega napisał, ale potrzebny będzie ci root na tablecie, a Lenovo na pewno sprzedaje urządzenia bez pełnych praw, także dodatkowa praca. W ustawieniach też może masz wyszczególnioną listę modemów, także jak znajdziesz pewną listę może najłatwiejszym rozwiązaniem będzie nabycie zgodnego modemu, jeśli ten, który masz nie pozwala się skonfigurować w tablecie. Tablet jest bardzo dobry i chyba są dwie wersje z wbudowanym modemem 3G oraz bez, ale to Android jak producent nie dodał sam obsługi danego modelu modemu to od tak nie uruchomisz niezgodnego modemu. Musisz sam coś podziałać albo kupić taki, który jest obsługiwany. Jak masz znajomych, którzy mają E3131 to zobacz ten ewentualnie inny marki Huawei. To dość popularne modemy produkcji też made in china, więc możliwe, że tablet jakiś z tej marki będzie miał.
p.s. patrzyłem listę zgodnych modemów do tego tabletu lenovo yoga tab 10, ale nigdzie nic nie znalazłem, także w ustawieniach sprawdź czy taką masz ewentualnie pytaj serwis, jakie modemy ten tablet obsługuje. Inna opcja to testowanie różnych i najwyżej kupno takiego, który będzie od razu działał. To jest tablet za 1000 zł, a modem da się kupić za mniej jak 100 zł, nawet za 50 zł, więc nieduże pieniądze.

8 lipca 2014 dzień, który przeszedł do historii: Niemcy - Brazylia 7:1
21-05-2014 23:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
phiphi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 171
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 3
Post: #5
RE: Modem Pentagram HorNet P 3G 6007
Komunikatem na teblecie o wadliwej karcie SD się nie przejmuje to normalny objaw i nie należy go brać jako wadę czy usterkę koledzy już to wyjaśnili.
Kwestią pozostaje czy modem jest zgodny z tabletem czy tablet go obsłuży. Moim zdaniem marne szanse na ten model, ale sprawdź dodając APN czy coś się pojawia. Jak nie to raczej musisz sobie dopasować inny modem, albo jak chłopaki napisali, aplikacjami go wspomagać, ale wtedy musisz uzyskać prawa root, a to w takim tablecie pewnie będzie się wiązać z naruszeniem gwarancji. Generalnie root się przydaje, ale jak nie chcesz nic ruszać to tylko inny modem pozostaje szukać.
22-05-2014 12:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Informacja Modem Huawei E3131h-2 z T-Mobile Pietras 0 7,583 29-03-2014 00:13
Ostatni post: Pietras
  Modem 3G ZTE MF60 z funkcją routera WiFi 3 7,960 08-12-2013 01:49
Ostatni post: Kobacabana
  Tablet i modem GoClever mauve 2 5,819 07-11-2013 00:12
Ostatni post: Bzyku
Informacja Modem Huawei E353 Admin 5 43,337 12-06-2013 21:06
Ostatni post: krabmar
Pytanie Modem Huawei E3131 Admin 2 8,749 01-12-2012 19:10
Ostatni post: WiFi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości