-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modem Huaweu E3131 zwykły vs HiLink?
ilona Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Modem Huaweu E3131 zwykły vs HiLink?
Jak w temacie jaki modem polecacie Huawei E3131 zwykły czy w wersji HiLink?

Mam zamiar kupić sobie jakiś modem do internetu mobilnego, ale chciałabym wybrać prosty, zwykły modem w dodatku tani, który nie będzie nastręczał problemów, a też będzie działał sprawnie. Z tego co słyszałam i widzę po znajomych to wiele osób poleca i też używa wersji z Play E3131.
Niektórzy też polecali mi wersję HiLink, której podobno nie trzeba instalować więc jest bezproblemowa bo wkłada się do komputera konfiguruje tylko punkt APN i nic więcej nie potrzeba robić, ale ta wersja słyszałam nie działa na tabletach, a więc jakiś modem przydałby mi się może gdzieś też w teren do tabletu.

Nadmienię, że nie jestem ekspertem komputerowym więc potrzebuję porady co lepiej wybrać?

Pozdrawiam Anioł
20-10-2013 17:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Matt82 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
Post: #2
RE: Modem Huaweu E3131 zwykły vs HiLink?
Huawei E3131 tradycyjny czy hilink oto jest pytanie Huh

Za wersją hilink przemawia to, że wpinasz modem do komputera i nic więcej nie robisz nie instalujesz żadnych sterowników, aplikacji, konfigurujesz tylko modem z przeglądarki poprzez wpisanie odpowiedniego adresu do modemu tak jak się to robi w routerach i tam ustawia się profil ewentualnie inne opcje i tyle.

[Obrazek: hilink_aero2.jpg]

Zwykły zaś modem w Huawei E3131 wymaga instalacji w komputerze sterowników oraz (nie jest to wymogiem, ale większość i tak w samym Windows-ie sobie nie poradzi ze stworzeniem APN-u), więc instalują też manager do zarządzania modemem oraz połączeniami z internetem.

[Obrazek: 3_modem_e3131_do_aero2.jpg]

Opis tego modemu z sieci Play jest tutaj: http://darmowyinternet.net/forum/temat-m...1-opis_414

Każde rozwiązanie ma pewne wady i zalety. Wersja hilink jest prostsza, ale tylko z pozoru. Bo jak wspomniałaś chcąc taki modem używać na tablecie nie będzie to raczej możliwe. Te modemy są kłopotliwe, aby je uruchomić na tabletach, dlatego nie polecam takiego rozwiązania. jeśli już będzie trzeba zmieniać taki modem hilink na zwykły, a jak zmienić modem hilink na zwykły to opis jest tutaj: http://darmowyinternet.net/forum/temat-z...zwykly_330

Może zwykły Huawei E3131 na stracie jest trudniejszy, bo należy go zainstalować w komputerze, ale na pewno będzie działał na każdym komputerze, a też i na większości tabletach, a nawet jak nie to można dodać taki modem do obsługi z hilinkiem już tak się łatwo nie da. Najpierw należy go zmienić na zwykły potem zrobić te same czynności jak w przypadku modemu zwykłego, dlatego z wersją hilink jest więcej pracy.

Ja na Twoim miejscu i każdej innej osoby, która się zastanawia, co wybrać polecam zwykły modem E3131 z sieci Play.
20-10-2013 19:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Zmiana modemu Huawei E3131 HiLink w tryb zwykły zuzi 11 42,334 18-02-2018 10:42
Ostatni post: Kochang
  Huawei e3131 thekonrab 1 6,036 10-11-2016 21:14
Ostatni post: zuzi
  Mobile Partner i sterowniki Huawei e3131 pod Windows 10 Marp 2 30,240 27-07-2016 22:22
Ostatni post: Vanautu
  Huawei E3131 z Orange rybakom 7 19,468 10-12-2014 00:05
Ostatni post: zuzi
  Modem Huawei E353 i tablet Lenovo IdeaTab A3000 aanik_85 4 7,330 08-09-2014 11:21
Ostatni post: Pietras

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości