-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mod rewrite na hostingu 1and1
Kochang Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #1
Mod rewrite na hostingu 1and1
Problem z przyjaznymi linkami na serwerach 1and1 - rewite_module.

Miałem jakiś czas temu taką sytuację, że przenosiłem małą stronkę z serwerów nazwa.pl na serwery 1and1. Na nazwa.pl nie działała coś poprawnie funkcja mail w skrypcie, który obsługiwał moją stronkę. Pomimo, że była ona włączona to jednak był jakiś problem z nią na serwerach nazwa.pl.

Po przeniesieniu skryptu na serwer 1and1 wszystko było OK, ale pojawił się problem z przyjaznymi linkami dokładnie z modułem mod rewrite.

W internecie mało było na ten temat informacji, a jak gdzieś znalazłem to był to opis z marnej jakości blogów prowadzonych przez studencinów, którym za takie śmieci kazałbym płacić podatek śmieciowy. Po to się chodzi do szkoły, aby potem jak się coś komuś wyjaśnia umieć wyjaśnić w zrozumiały sposób. Także do rozwiązania problemu doszedłem sam i opisuję go tutaj dla potomnych bo zapewne nie raz jeszcze ktoś będzie się męczył z tym przepisywaniem linków na 1and1.

Serwery 1and1 chyba nie mają włączonego modułu mod rewrite i dlatego należy go załączyć samemu. Robi się to poprzez odpowiedną instrukcję w pliku .htaccess
Jeśli przyjazne linki nam nie działają powinniśmy do pliku .htaccess dodać moduł:

Kod:
<IfModule mod_rewrite.c>
</IfModule>

Jeśli mamy coś takiego, ale linki nadal nie działają należy sprawdzić i jeśli nie ma dodać kod:

Kod:
RewriteEngine on
RewriteBase /

W przypadku, jeśli jest tylko RewriteEngine on
Należy dodać po nim RewriteBase /

Wtedy przyjazne linki oraz moduł mod rewrite na serwerze 1and zadziała prawidłowo.

Jeśli nasza strona zwie się np. mojastrona.pl a w katalogu /forum mamy skrypt forum i nasz link wygląda tak mojastrona.pl/forum gdzie nie działa nam prawidłowo mod rewrite to:
RewriteBase powinno wyglądać tak:

Kod:
RewriteBase /forum

Oczywiście plik .htaccess to plik w głównym katalogu gdzie jest skrypt.
30-01-2013 16:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości