-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miganie czerwonej diody XPERIA J
Lunatyk Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Miganie czerwonej diody XPERIA J
Witam was znów niestety .. Mam problem z moim telefonem Sony Xperia J , po prostu gdy włączę ją do ładowania miga czerwona dioda co 5 sekund i tak cały czas po kilku chwilach w już nie , więc do rzeczy .

Wczoraj tak około 22 w nocy podłączyłem telefon pod usb i wsadziłem do przedniego gniazda usb( przedni panel) telefon nagle się wyłączył , włączyć po odłączeniu od usb się już nie dało , ale gdy wyjąłem baterie i włożyłem działał , więc podłączyłem 2 raz i znów to samo wyciagnąłem baterie działał .. ( no cóż w tej chwili zaczęło mi coś nie pasować z tym , dlaczego się nie włącza z innym telefonem miałem tak samo ,tyle że to był kolegi który go już nie używał nie pomyślałem że może się stać tak samo ..) Po tym działał telefon ale aż do chwili , gdy poszedłem spać , spałem ale gdy się obudziłem telefon był wyłączony .Próbowałem go włączyć ale nic to nie dało . Po podłączeniu go pod ładowarkę właśnie zaczęło się takie miganie czerwonej diody co 5 sekund , nie wiem o co chodzi , dzisiaj wkładałem starą mp3 do złącza usb na przednim panelu wgl nie czytało jej z tyłu już tak , dziwne jest że pendriva czytało ..
Może jest to związane z złym podłączeniem pinów ? +DATA - DATA G +5V itd ? na płycie głównej .

Proszę was o pomoc
baterii nie próbowałem zmieniać bo nie mam możliwości .
16-10-2013 16:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbuDabi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 3
Post: #2
Problem z panelem USB
Na mojej sonówce, ale innej wersji jest tak, że miga czerwona dioda, ale wtedy, kiedy bateria się rozładowuje. Jak podpinam pod ładowanie to zapala się jasna kontrolka sygnalizująca ładowanie. 2 inne diody na fotkach niżej (czerwona i zielona) to wtyczka od innego modelu ładowarki.

[Obrazek: ladowanie_telefonu_problem.jpg]

Co do objawu, o jakim pisałeś to w sumie nie wiadomo, co się stało, może bateria się wyczerpała przez noc i jak próbujesz włączyć telefon on się nie włącza. W sonówkach jest jakoś tak, że niby się telefon sam automatycznie wyłączy, kiedy bateria już pada, ale jak próbujesz włączyć to się może włączyć, ale zaraz się wyłączy, a przez ten czas może mignąć lampka, że bateria jest pusta. Jak podłączysz pod ładowarkę niby jest prąd telefon to zauważa, ale elektronika nie widzi ładowania, więc sygnalizuje rozładowanie baterii.

W komputerach bardzo często się zdarza, że ten przedni panel USB jest nieprawidłowo podłączony. Ktoś mógł się pomylić lub osoba niedoświadczona źle kable podpięła i port USB może jest źle skonfigurowany, ale znów pendrive czyta Huh Może z napięciem jest coś nie tak, ale komputer znów działa, więc jedno wyklucza drugie. Oczywiście pomiary napięcia na zasilaczu można samemu zrobić był taki temat na elektrodzie, więc tam na pewno znajdziesz instrukcje jak to posprawdzać.
Możesz sobie też sam sprawdzić przedni panel USB miernikiem napięcia, ale nie rób tego bezpośrednio na porcie USB gdyż można łatwo zrobić zwarcie i uszkodzisz płytę główną. Najlepiej przygotuj sobie odpowiedni kabel USB, ucinasz go w połowie, a w środku masz 4 przewody: czerwony, czarny, biały i zielony. Czerwony podłączasz do czerwonego przewodu miernika, a czarny do czarnego, dwa pozostałe przycinasz i zabezpieczasz, aby nie było zwarcia. Miernik ustawiasz na zakres 20 V i mierzysz napięcie na porcie USB.

[Obrazek: port_usb.jpg]

Napięcie zasilania w porcie USB 1.1 i 2.0 jest 5 V, ale specyfikacja określa, że powinno być ono między 4,75 V - 5,25 V. Dla portu USB 3.0 Napięcie jest takie samo, jednak dopuszczalny zakres jest szerszy i wynosi 4,45 – 5,25 V. Możesz, więc sobie zmierzyć miernikiem napięcia i zobaczysz czy jest OK. Może być też tak, że napięcie jest podawane zamiast przez złączki od napięcia czerwony i czarny kabel, jest podawane na złączce od transmisji danych. Pendriv jest odczytywany, ale inne urządzenia, które muszą być zasilane padają. Także pewnie to problem przy komputerze z portem USB jest. Tak obstawiam więc zacząłbym od sprawdzenia tego portu USB czy tu nie jest problem.
16-10-2013 19:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lunatyk Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Miganie czerwonej diody XPERIA J
Dzięki za odpowiedź Właśnie takie miganie ozn ladowanie bateri , jednak pożyczyłem od znajomego baterie , trochę się ją podładowało telefon się włączył jednak co obliczyłem ze 6 %baterii leci co 30 minut .. Naładowałem ją do pełna i tak jak z poprzednią wstaję i telefon rozładowany ;( ogólnie patrzyłem się na te piny dobrze są podłączone.
17-10-2013 05:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 2
Post: #4
RE: Miganie czerwonej diody XPERIA J
Lepiej sprawdź dobrze komputer bo skoro na jednym porcie działa odtwarzacz MP3, a na innym już jest problem to nie świadczy to prawidłowym działaniu komputera. Może wtyczki są dobrze wpięte, ale problem jest gdzieś indziej zasilacz albo płyta.
nie wiem jak to się dokładnie nazywa, ale w telefonach jest coś takiego co steruje ładowaniem baterii. Nawet w akumulatorach masz coś takiego, że nie mogą być one przeładowane gdyż szybciej się zużywają. Może się tak zdarzyć kiedy np. nie jest podawane prawidłowe napięcie. Tak samo jest z bateriami w telefonach komórkowych. Ładowaniem steruje elektronika i to ona nie pozwala przeładować baterii. Może więc zostało coś uszkodzone w telefonie. Trudno tak samemu to sprawdzić, także jak masz telefon na gwarancji to może lepiej oddaj go na serwis. problem z ładowaniem sam raczej nie rozwiążesz bo w telefonie sam bez odpowiedniego sprzętu nic sprawdzisz.
17-10-2013 12:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lunatyk Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Miganie czerwonej diody XPERIA J
Tak na gwarancję , ale niestety głupi byłem i zmieniłem z brandowanego softa na stocka z rootem:/ i muszę teraz firmware wgrać przez flash tolla ale boję się że znowu coś się stanie a bateria jest już nie moja ... ale jeśli z tyłu działa ta mp3 to mogę włożyć bez problemu ?:
17-10-2013 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaro Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 2
Post: #6
RE: Miganie czerwonej diody XPERIA J
Jak wgrasz na nowo ROM oryginalny to nie powinien nikt robić problemów i tyle. Jak masz obawy ze swoim komputerem zrób ten proces na innym może. Myślę też, że jak z tyłu obudowy wszystko działa to tam można podpinać telefon, ale coś nietypowego stało się jednak z tym telefonem, więc pod zweryfikowaniu czy telefon jest uszkodzony też sprawdziłbym komputer, bo to może on był przyczyną problemu. Sam miałem problem kiedyś z zasilaczem niby wszystko było OK, ale poleciała płyta i kupiłem inną nową o mało włos nie puściłbym z dymem nowej, ale coś mnie tknęło, aby sprawdzić zasilacz i to on się okazał przyczyną problemów.

Co do telefonu naładuj go raz jeszcze jak na baterii swojej nic nie możesz zdziałać to działaj na tej pożyczonej (rozumiem, że to oryginalna, bo jak inna to może jest taka wytrzymała).
Wyłącz pewne opcje, które zżerają baterię:
-transmisja danych
-animowana tapeta (animowane zużywają baterię)
-wyłącz Wi-Fi, GPS inne takie bajery
-jasność ekranu ustaw na średnią wartość
-inne programy, opcje, które mogą twoim zdaniem powodować zużycie baterii.

I najlepiej zostawić telefon gdzieś gdzie nie skacze po sieci, nie szuka jej np. w jednym miejscu w domu i obserwuj jak ta bateria się zużywa. Bo może wydaje ci się, że ona tak szybko się rozładowuje. Mój telefon w domu dłużej działa, jak się przemieszczam np. autobusem bateria leci migiem.
17-10-2013 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lunatyk Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Miganie czerwonej diody XPERIA J
Wgrałem rom na nowa dziś lub w poniedziałek zaniosę telefon do jakiegos punktu.Tak ta 2 jak i 1 to ba terie oryginaly , tak samo szybko schodzą % z baterii .jak cos to napiszę co się stało i czy w ogóle go przyjmą.
18-10-2013 06:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #8
RE: Miganie czerwonej diody XPERIA J
Możesz zobaczyć czy Twoja jak i druga bateria tak samo szybko się rozładowuje na tym drugim telefonie u kolegi bo może tylko wydaje Ci się, że baterie szybko schodzą. Może masz coś w tle włączone i to pożera baterię w telefonie.
Jak jest jednak znaczna różnica to wtedy znaczy, że coś jest nie tak.
Komputer też warto sprawdzić bo może poszło za duże natężenie i odbiło się to na telefonie.
Możesz też ładować na dobrym telefonie baterie i potem je posprawdzać miernikiem czy wyniki są takie same, a jak sprawdzić miernikiem baterię to np. tak:


18-10-2013 14:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lunatyk Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Miganie czerwonej diody XPERIA J
Teraz pisze właśnie z tej xperii , nie na pewno mi się nie wydaje że szybciej spadają % baterii. Bo co chwilę spada , w tej chwili laduje baterie moja na telefonie znajomego ,napiszę ponownie jego bateria działa , i tak samo leci jak ta moja.Niestety nie posiadam miernika , więc odpada.
18-10-2013 17:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaro Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 2
Post: #10
RE: Miganie czerwonej diody XPERIA J
Musisz metodą prób i błędów sam sobie posprawdzać zachowania telefonu i wyciągnąć wnioski bo może płyta główna świruje. Sam nawet jak tak jest to za wiele nie zdziałasz bo na płycie wszystko jest zintegrowane więc tylko serwis, także jak masz gwarancję i widzisz, że zachowanie smartfonu jest podejrzane kieruj się na badania. Na gwarancji powinni zrobić wszystko za free nawet sam test fona.
18-10-2013 19:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Ostrzeżenie Problem z Androidem na Sony Xperia E1 dawid69 2 6,150 12-01-2016 23:23
Ostatni post: Pietras
  Xperia E1 problem z włączeniem swad357 2 7,497 24-09-2014 23:34
Ostatni post: Janus
  Root wszystkich telefonów i tabletów xperia z androidem 2.x i 4.x wojtas98 5 14,798 03-02-2014 19:48
Ostatni post: Pietras
  Android 4.4 KitKat na Xperia Mini Pro (podobnie na Mini/Active/Live with Walkman) wojtas98 17 24,712 11-01-2014 20:47
Ostatni post: Janus
  Tablet Sony xperia z + modem 3g adek51 17 20,179 28-11-2013 13:50
Ostatni post: banny

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości