-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Microsoft Office 2016 przedłużenie okresu próbnego
Cezary Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
Post: #1
Żarówka Microsoft Office 2016 przedłużenie okresu próbnego
Pewnie wiele osób korzysta już z nowego dzieła jakim jest Office 2016, ale w wersji testowej gdyż premiera wydania nowego pakietu Office 2016 będzie jak zapowiadają media dopiero pod koniec września, tak więc wiele osób ma w posiadaniu wydania Microsoft Office 2016 Public Preview (czyli wersje do publicznych testów), które można pobrać za darmo ze stron Microsoft, ale te wersje działają tylko określony czas od instalacji generalnie tylko 180 dni czyli 6 miesięcy. Koniec tego okresu testowego w przypadku Office 2016 oznacza, że nie możemy już w zasadzie korzystać z pakietu Office. Wiele osób zna zapewne trik (pewnie udostępniony przez sam Microsoft) kiedy to wersja Office 2013 działała w wersji demo tylko 30 dni, ale legalnie można było przedłużyć ten okres testów do 180 dni. Więcej o tym w temacie na forum: Wersja próbna Microsoft Office 2013 działająca 180 dni.

A jak jest z Microsoft Office 2016 czy też można przedłużyć czas działania wersji demo, wydłużyć okres testowy? Jak się okazuje też można legalnie testować Office 2016 dłużej, a jak? Zaraz pokażę Szczęśliwy

Sam posiadam Windows 10 oraz pakiet Office 2016, jednak na Office upłynął mi czas testów. Nie chcę na razie kupować nowego oprogramowania bo mam zamiar pod koniec roku kupić nowy komputer z Windows 10, a do tego najnowszy pakiet biurowy 2016, także wydłużenie czasu testów jest dla mnie zbawieniem, ponadto jak napisałem na wstępie premiera Office 2016 będzie dopiero pod koniec września, więc w sklepach pakiet jest jeszcze niedostępny, także trik legalny zaznaczam pozwalający na wydłużenie działania czasu testów Office 2016 dla mnie to idealne rozwiązanie w tym momencie.

Sposób jest bardzo prosty nie wymaga żadnych kombinacji jak się okazuje i chyba jestem odkrywcą tego sposobu bo w sieci ani na PL stronach ani na stronach anglojęzycznych nic o tym nie piszą, ale pewnie Microsoft o tym wie inaczej nie pozwalałby na taki łatwy sposób aby wydłużyć czas działania Office 2016.

Microsoft Office 2016 przedłużenie okresu próbnego - reset Microsoft Office trial

Jeśli mamy zainstalowany testowy pakiet Microsoft Office 2016, ale skończył nam się czas testów możemy raz jeszcze wprowadzić klucz jakim aktywowaliśmy wersję testową Office 2016.
Klucz do wersji testowej pakietu.
Kod:
NKGG6-WBPCC-HXWMY-6DQGJ-CPQVG
Wprowadzamy ponownie ten klucz, który użyliśmy za pierwszym razem i tym samym kluczem sprawiamy, że okres testowy pakietu Microsoft Office 2016 zostaje nam wydłużony o dodatkowe 3 miesiące czyli ze standardowych 180 dni dostajemy dodatkowe 90 dni mamy więc łącznie 9 miesięczny okres próbny na pakiet Office 2016. Kiedy wykonamy opisywany przeze mnie trik wersja Office znów będzie aktywna, a w informacji będziemy mieli komunikat:
Cytat:Informacje o wersji próbnej – Ta wersja próbna produktu Microsoft Office Professional 2016 wygaśnie w ciągu 89 dni

[Obrazek: office_2016.jpg]

Mam nadzieję, że ten sposób pomoże wielu osobom, które już straciły okres próbny do używania Office 2016, a dodatkowo pozwoli testować jeszcze 3 miesiące nowy pakiet tym bardziej, że wersji finalnej w sklepach jeszcze nie ma więc dodatkowy okres na testy w przypadku Office 2016 będzie zbawieniem.


Generalnie polecam mieć dobry komputer z softem Microsoft Windows 10 i Office 2016 takie zestawienie sprawia, że się bardzo wygodnie pracuje, zaś ceny zakupu najnowszych wersji nie są zbyt dużym obciążeniem dla kieszeni w dodatku Windows 10 wiele osób może mieć za darmo więc warto wykorzystać ten fakt.

Jeśli ktoś przetestuje mój sposób, dobrze byłoby o potwierdzenie tego na forum. Niektórzy piszą jak widziałem po stronach, że mają okresy próbne tylko 150 dni, więc nie wiem od czego to zależy, ale ww. trik powinien pomóc, aby uzyskać dodatkowe te 90 dni o jakich tutaj piszę.
07-09-2015 13:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aligator Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Dec 2015
Reputacja: 1
Post: #2
OSPPREARM Office 2016 trial
Nie wiem czy ww. sposób to nie dotyczy, ale wydłużenia licznika działania pakietu np. mamy 90 dni, a po wpisaniu raz jeszcze tego klucza do wersji testowej otrzymujemy następne 90 dni co daje łącznie 180 dni korzystania z wersji demo Office 2016. Nie wiem dokładnie jak to jest, ale akurat sam korzystałem z wersji trial Microsoft Office 2016 Professional i upłynął mi czas ważności pakietu. Pakiet przestaje działać i w zasadzie nic się nie da zrobić.

Tak więc zacząłem się zastanawiać czy nie można zresetować licznika ważności pakietu Office. Tak jak było to w starszych wersjach testowych Office ważnych też niby tylko przez jakiś czas. Jest to narzędzie czy sposób, który sam Microsoft udostępnia, a które to wydłuża czas działania próbnej wersji. Nie wiem ile razy tak można, ale mi np. po zakończonym okresie próbnym czyli (6 miesięcy = 180 dni, 6 grudnia 2015 wygasła ważność pakietu Office 2016 - jak na złość na Mikołaja dostałem fajny prezent ;-) - tak więc postanowiłem spróbować właśnie opcji z zerowaniem licznika, czy też wydłużeniem czasu testowego pakietu Office 2016 (sposób całkowicie legalny i znany z poprzednich wersji).

W zależności jaką wersję systemu mamy (x32 czy x64) oraz jaką wersję pakietu posiadamy na komputerze (x32 czy x64) udajemy się do folderów:

64-bit system i 64 bitowy pakiet Office:
Kod:
C:\Program Files\Microsoft Office\Office16
Dla starszych wersji Office był to katalog
Kod:
C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\

32-bit system:
Kod:
C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office16
Dla starszych wersji był to katalog
Kod:
C:\Program Files (x86)\Common Files\Microsoft Shared\

W katalogu mamy plik z aplikacją o nazwie:
Kod:
OSPPREARM.exe

Wykrzyknik Jeśli nie widzimy ukrytych plików włączmy pokazywanie plików ukrytych i systemowych.

   

Zaznaczmy i klikamy prawym klawiszem myszy na ospprearm.exe i z menu wybieramy: Uruchom jako administrator. Program się uruchomi, a licznik działania Office 2016 zostanie wydłużony o dodatkowe 30 dni.

   

Ten opis dotyczy przedłużenia okresu aktywacji Office czyli czasu działania testowej wersji pakietu. Jest to sposób, który sam Microsoft zostawił jako wyjście dla wielu osób z sytuacji podbramkowych, którym skończył się czas testów, a potrzebują pilnie np. edytora Word lub Excel do pracy.

Pomysł Dane polecenie na starszych wersjach pakietu Microsoft Office można było wykonać maksymalnie 5 razy (czyli przedłużyć pakiet Office o 150 dni), ale wydłużając jednorazowo czas działania tego pakietu o maksymalnie 30 dni. Nie wiem jak będzie w wersji Office 2016, ale jak te 30 dni aktywnego korzystania mi wygaśnie spróbuję kolejny raz przedłużyć czas aktywacji. Może uda się korzystać z całego pakietu kolejne jeszcze pół roku zanim ceny trochę spadną. Wtedy pomyślę o zakupie już wersji sklepowej.


p.s. nie radzę korzystać z różnych takich szacher macher wrzućcie każdy taki cudowny lek na stronę virustotal, a przekonacie się co dostajecie w prezencie. Jak ktoś ma ważne dane, wykonuje przelewy bankowe to niech się potem nie dziwi, że ktoś środki z konta skradł.

   


Mam nadzieję, że pomogłem ;-)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2015 21:28 przez aligator.)
06-12-2015 21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Brodzik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Aug 2016
Reputacja: 0
Post: #3
Przedłużenie okresu próbnego Office 2016
Dzięki aligator życie mi uratowałeś tym poradnikiem.
Raz jeszcze wielkie dzięki
Zawstydzony
31-08-2016 10:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marina Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
Post: #4
Office 2016 przedłużenie okresu próbnego
Wgrałam wersję Office 2016 i używałam jej jako wersji testowej, która działa przez jakiś czas. Czas testów Microsoft Office 2016 upłynął więc zresetowałam licznik raz i otrzymałam 30 dni na kolejne testy Office. Ten czas upłynął również więc kolejny raz zresetowałam licznik, dzięki temu 2 razy już wydłużyłam czas testów, czyli o 60 dni, nie wiem czy 3 raz się da, ale jak tak to istnieje możliwość wydłużenia okresu próbnego o 90 dni ;-) Sposób legalny i znany ze starszych wersji, a całkiem przydatny, ale chyba trzeba pomyśleć o zakupie pełnej wersji w końcu ;-)
02-10-2016 21:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daria474 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Microsoft Office 2016 przedłużenie okresu próbnego
(02-10-2016 21:25)Marina napisał(a):  Wgrałam wersję Office 2016 i używałam jej jako wersji testowej...

możesz powiedzieć jak zresetować ten licznik? Pilnie potrzebuje skorzystać z Worda a jak na złość skończył mi się okres próbny. O matko
23-12-2017 19:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Angels Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 1
Post: #6
RE: Microsoft Office 2016 przedłużenie okresu próbnego
Nie pamiętam ile razy legalnie można sobie przedłużyć okres próbny Office poprzez reset licznika, ale jest jeszcze inny sposób na to aby skorzystać z aplikacji Word, której czas testów już wygasł. Wystarczy cofnąć datę - zmienić ją w systemie i uruchomić Office ;-) nie jest to idealne rozwiązanie, ale na sytuacje o jakiej piszesz pomaga.
23-12-2017 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daria474 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Microsoft Office 2016 przedłużenie okresu próbnego
Niestety, zmiana daty nie pomaga ;-((
04-01-2018 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tiesto Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 1
Post: #8
RE: Microsoft Office 2016 przedłużenie okresu próbnego
Nie wiem jak jest teraz może masz nowe aktualizacje, ale wyłączasz Office zmieniasz datę w systemie, cofasz się do momentu kiedy Word działał i włączasz sobie program na nowo. To taki mały trik, aby uruchomić program Word kiedy czas testów już minął, ale możliwe, że ta opcja już nie działa.
05-01-2018 23:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka Wersja próbna Microsoft Office 2013 działająca 180 dni Kajzerka 0 23,296 17-04-2013 20:35
Ostatni post: Kajzerka
  Microsoft Office na osi czasu Kochang 0 4,666 13-02-2013 23:52
Ostatni post: Kochang
Pytanie Alternatywa dla pakietu Microsfot Office alicja 0 5,750 07-02-2013 18:31
Ostatni post: alicja

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości