-reklama-

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lenovo IdeaTab A1107 - sterowniki
Lenov27 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 0
Post: #1
Lenovo IdeaTab A1107 - sterowniki
Witam jestem tu nowy i nie wiem gdzie mogę do Lenovo znaleźć sterowniki do mojego tabletu Lenovo IdeaTab A1107.
01-06-2016 08:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Piotr Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 1
Post: #2
Sterowniki do Lenovo IdeaTab A1107
Nie wiem czy to akurat będzie to ale możesz spróbować. Linki podaję w załączniki linki do sterowników ze stron Lenovo.

.txt  driver_lenovo.txt (Rozmiar: 156 bajtów / Pobrań: 3)

Inny sposób to zwykła instalacja sterowników ADB i urządzenie powinno być poprawnie rozpoznawane przez komputer:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...owsach_231
http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...indows_803

Także same sterowniki to wystarczy zwykłe ADB, aby komputer z systemem Windows widział poprawnie urządzenie z systemem Android chyba, że chcesz oprogramowanie na komputer od producenta. To co innego więc tylko software od producenta.
01-06-2016 15:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lenov27 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Lenovo IdeaTab A1107
nie pomogło dalej świeci na pomarańczowo

tego mi brakuje

Potrzebuję sterowmika _Lenovo IdeaTab A1107 A422_008_019_131107_WW_CALL_FUSE


Załączone pliki Miniatury
   
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-06-2016 09:39 przez Lenov27.)
03-06-2016 23:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Janus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 2
Post: #4
RE: Lenovo IdeaTab A1107
Kolega z tymi linkami z DI trochę się zapędził, Lenovo ma swoje procesory więc nie korzysta z MTK układów.
W tym Lenovo IdeaTab A1107 to jest chyba procesor Single core, 1000 MHz, TI Cortex OMAP 3622.

Nie wiem czy to coś pomoże, ale ja mam dwa miejsca, w których coś jest o sterownikach dla IdeaTab.
Kod:
download.lenovo.com/consumer/mobiles/a1adbd​river.exe
support.lenovo.com/pl/pl/olddownloads/ds027716

To starawy już tablet bo nawet na stronie Lenovo nic nie ma, także radziłbym wejść na stronę Lenovo i kontaktować się z działem wsparcia może coś mają i dadzą ewentualnie wskażą skąd pobrać te sterowniki.

Może też spróbuj coś poszukać w ten sposób.
Kod:
darmowyinternet.net/forum/temat-sterowniki-do-nieznanego-sprzetu-w-komputerze_314

Ewentualnie pomagaj sobie czymś takim:
Kod:
darmowyinternet.net/forum/temat-driver-booster-program-do-aktualizacji-sterownikow_693
Driver Booster program do aktualizacji sterowników, DriverPack Solution lub DriverMax.

Napisz czy coś pomogło.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-06-2016 14:52 przez Janus.)
04-06-2016 14:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lenov27 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Lenovo IdeaTab A1107 - sterowniki
pc go nie widz

   

Tablet przy 100% sam się wyłańcza pomocy !!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2016 19:21 przez Lenov27.)
07-06-2016 12:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zuzi Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 8
Post: #6
RE: Lenovo IdeaTab A1107 - sterowniki
A masz włączone debugowanie USB na tablecie? Wtedy też włączasz opcje na tablecie połącz z PC i wtedy też masz dostęp np. do karty na tablecie.
Wydaje mi się, że system widzi urządzenie i ma z nim nawiązaną współpracę jest w panelu sterowania w menedżerze urządzeń taki oto komunikat: android adb interface.

Generalnie to nie wiem w czym masz problem i co chcesz zrobić na tym tablecie?

Android Debug Bridge w skrócie ADB to interfejs służący do komunikacji i zarządzania urządzeniem z Androidem na pokładzie dowolnego komputera przez kabel USB. Zainstalowany interfejs pozwala na wykonanie wielu operacji np. kopiowania plików z urządzenia i na urządzenie, instalowania oraz odinstalowywania aplikacji, zarządzania procesami czy też wykonywania kopii zapasowych itp.

Do ww. działań wymagane jest włączenie trybu debugowania. Opcja ta znajduje się w ustawieniach urządzenia, w sekcji Opcje deweloperskie.
Jak masz te opcje włączone możesz już wykonywać pewne operacje na urządzeniu z poziomu komputera. Tak więc jak piszę może Ty nie włączasz opcji na tablecie i nie możesz gdzieś tam sobie wejść z poziomu komputera np. na kartę SD czy skopiować plików.
Tak jak napisałem napisz co chcesz zrobić bo nie wiem o co Ci chodzi z tym brakiem sterownika. W panelu sterowania nie masz żadnych wykrzykników etc. informujących, że jednak brakuje jakiegoś sterownika.

Jak coś prześledź ten opis:
Kod:
android.com.pl/artykuly/36486-android-sdk-adb-android-debug-bridge-podstawy/
Tam jest też wzmianka jak doinstalować sterowniki. Sprawdzisz stan połączenia z urządzeniem poprzez ADB i jak faktycznie brakuje zainstalujesz wg tego poradnika.

Dodatkowe materiały, które mogą się przydać:
http://darmowyinternet.net/forum/temat-p...owsach_231

Wg mojej wiedzy po podłączeniu urządzenia do komputera w panelu sterowania powinna być nazwa urządzenia albo Android ADB Interface znaczy to, że sterowniki są tablet jest widziany i możesz wykonywać na nim działania.

Napisz co konkretnie chcesz zrobić bo w sumie nie wiem co Ci więcej doradzić. Wydaje mi się, że urządzenie jest widziane przez komputer i możesz się z nim komunikować.

p.s. ta wzmianka, że przy 100% naładowanej baterii tablet się sam wyłącza to hmm... może usterka, wada urządzenia. Ewentualnie przeinstalować od nowa system, może coś w software się namieszało.

[Obrazek: 6687045000_1415204432.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2016 20:33 przez zuzi.)
07-06-2016 20:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lenov27 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Lenovo IdeaTab A1107 - sterowniki
chce zrobić żeby się nie wyłańczał jak jest 100 %
08-06-2016 08:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Botek Offline
Przyjaciel
**

Liczba postów: 78
Dołączyłczy: Nov 2012
Reputacja: OK
Post: #
Reklama
Dzisiaj 07:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Matt82 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 2
Post: #8
RE: Lenovo IdeaTab A1107 - sterowniki
Pytanie tylko jak chcesz to wykonać. Bo rozumiem, że chcesz aby komputer i jakiś program umiał komunikować się z tabletem, ale jak kolega napisał tę komunikację masz już zapewnioną poprzez interfejs ADB.
Pytanie jak chcesz dokonać tego aby tablet kiedy osiągnie pewien procent naładowania się nie wyłączał? Jedyne co mi przychodzi na myśl to wgranie na nowo ROM-u można to poprzez komputer z użyciem jakiegoś oprogramowania lub też z poziomu samego tabletu nie wiem co dokładnie i jakie możliwości oferuje Twój tablet bo pewne sposoby mogą być niedostępne z powodu zablokowanego bootloadera.

Napisz jaki masz w ogóle plan bo jak piszemy komputer już powinien komunikować się z tabletem tzn. poprawie go obsługiwać. Tak samo inne oprogramowanie powinno móc rozpoznać tablet.

Jednak jeśli to wada sprzętowa 'hardware' to wiele nie zrobisz pozostaje tylko serwis bo uszkodzeniu mógł ulec chip lub jakiś element elektroniczny.
08-06-2016 11:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lenov27 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jun 2016
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Lenovo IdeaTab A1107 - sterowniki
Jak wgrac na ten tablet nowy rom Matt82 ?

chce go uruchomić cały czas świeci dioda pomarańczowa
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2016 12:11 przez Lenov27.)
08-06-2016 12:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zebber Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 2
Post: #10
RE: Lenovo IdeaTab A1107 - sterowniki
Kolega pisze bardzo zagadkowo Szczęśliwy chce go uruchomić cały czas świeci dioda, ale czy już tablet się nie uruchamia?

Może zamiast wgrywać na nowo ROM dokonaj resetu software może da się z poziomu ustawień tam powinna być taka opcja lub należy wejść w tryb recovery na tablecie.

Jak chcesz instalować na owo ROM to możesz z komputera lub z bootowalnej karty SD (wrzucasz tam plik z ROM-em i postępujesz wg instrukcji), masz tutaj poradnik pomagaj sobie tłumaczem jak nie znasz dobrze angielskiego.
Kod:
forums.lenovo.com/t5/Other-Android-based-Tablets-and/A1-and-A1107-How-to-Unbrick-Or-Fix-By-Performing-a-Full-Factory/ta-p/841499

W tym ww. poradniku masz wszystko wyjaśnione, ale jak nie znasz się dobrze to jak piszę spróbuj dokonać fabrycznego resetu w ustawieniach systemowych może być taka opcja lub w opcji recovery. Wchodzi się do niego poprzez ponowne włączenie tabletu w ten sposób: przytrzymujesz klawisz zmniejszania głośności w tym samym czasie trzymają przycisk power włączania. Trzymaj klawisz zmniejszania głośności, aż pojawi się odpowiednie menu recovery.

Lenovo IdeaPad Tablet A1 - system recovery utility




Masz tutaj mały poradnik - Przywracanie ustawień fabrycznych tabletu – twardy reset.
08-06-2016 14:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Lenovo S6000H - nieprawidłowy IMEI nastka354 9 19,076 19-05-2021 12:51
Ostatni post: rafix
  Lenovo a3000-H błąd przy wgrywaniu nowego softu holsik 10 10,548 21-05-2017 22:20
Ostatni post: kosamet
  Samsung Galaxy Tab E9.6 vs LENOVO Yoga Tab 3 10 lafontier 0 2,861 26-09-2016 18:15
Ostatni post: lafontier
Żarówka Lenovo S90-u android 5.0.2 z root android 1 4,296 10-05-2016 11:16
Ostatni post: android
  Lenovo A820 włącza się tylko do logo - Flash Tool nie ściąga sterowników radol 2 5,292 11-03-2016 15:52
Ostatni post: zuzi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości